Skocz do zawartości

Oceanborn

Użytkownik
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1
 • Opinie Handlarzy

  0%

Oceanborn wygrał w ostatnim dniu 2 Luty

Oceanborn ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Nowy

O Oceanborn

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. na jakiej podstawie tak uważasz ? Typowo polskie rozumowanie "sam nie potrafię tzn że nikt inny nie potrafi" Najlepsi potrafią bardzo trafnie przewidzieć trendy i nie koniecznie są to ekonomiści. Najlepsi przewidują trendy, a nawet sami je tworzą np Steve Jobs, Elon Musk.
 2. No właśnie w pw nie chce podać. Ciekaw jestem do czego ktoś może użyć numeru. Napisz, może się czegoś nowego nauczę. Z tego co wiem większość normalnie działających firm ma swoją stronę internetową, a w niej wypisane dane kontaktowe.
 3. Wg mnie nie ma sensu zawracać sobie głowy tą panią. Ona nawet boi się podać swojego numeru telefonu. Biznes nie jest dla ludzi pozbawionych odwagi cywilnej. A może to fobia społeczna ...
 4. Poszukuje do współpracy biznesowej

  Ciekawa inicjatywa ale wg mnie żeby to było konkurencyjne to musi mieć więcej funkcji, możliwości. Najlepiej jakby to było coś jak zintegrowana platforma biznesu - nie tylko startupy ale biznes w ogólności.
 5. dużo zależy jakie to rzeczy. Tanie drobiazgi łatwiej Ci będzie sprzedać bo na tym nie opłaca się oszukiwać.
 6. Własna działalność, grafika komputerowa + etat

  Powinieneś to ogłosić szefowi żeby wiedział i miał czas na przygotowanie się, znalezienie kogoś na twoje miejsce, przekazanie obowiązków, wyszkolenie. A jak na to zareaguje ? Nie wiem ludzie są różni, są tacy którzy powiedzą sp... i mi się tu więcej nie pokazuj. Nie masz się czego bać. Przecież jesteś dorosłym człowiekiem, możesz robić co chcesz. MUSISZ MIEĆ ODWAGĘ CYWILNĄ jeśli chcesz zajmować się biznesem. Jeśli jeszcze nie wykształciłeś tej cechy - zapomnij o biznesie. Możliwe że prowadząc działalność będziesz mógł dalej robić częściowo pod twoim obecnym szefem jako podwykonawca. Praktycznie każdy pracodawca na to chętnie idzie bo nie ma wtedy tej całej papierologii i formalności związanej z prawem pracy. Rejestruj się w Urzędzie Pracy i znajdź jakiś dobry projekt z Unii np taki gdzie jest szkolenie w wybranym przez Ciebie temacie (choć takie szkolenie możesz i dostać z UP) + dotacja + wsparcie pomostowe. Tzn przez pierwszych pare miesięcy dostaniesz miesięcznie chyba 1800 zł czy jakoś tak.
 7. Doświadczenia z "biznesmenami" na tym blogu

  Nie ma za co bo nie były dla Ciebie przeznaczone... choć to może tak zabrzmiało. Ja bym powiedział że to trochę inaczej. O wiele trudniej zdobyć dobre maniery komuś kto nie był dobrze wychowany w młodości, złe towarzystwo, podrzędne szkoły. Już łatwiej zdobyć majątek (choć nie twierdzę że samo w sobie jest to łatwe) - trzeba tylko tego bardzo pragnąć, mieć np jakiś ważny cel. No tak ... coś w tym jest ale łatwo wg mnie można się na tym naciąć. Człowiek bardzo szybko absorbuje takie zachowania, a maniery można sobie popsuć w szybkim czasie przebywając z nieodpowiednimi ludźmi albo nie pilnując swoich nawyków. U mnie w mieście i w wielu innych miastach typowe jest nieużywanie kierunkowskazów bo ludzie przed każdym ich użyciem obczajają czy warto. Czy jest policja, czy są inne samochody ale już pieszego który chce przejść na drugą stronę nie widzą. Przypadków osób które kompletnie nie nadają się do współpracy biznesowej można mnożyć a mnożyć. Swoją drogą dobry pomysł na temat. Moim zdaniem są o wiele gorsze przypadki np ludzie totalnie nieogarnięci taki chodzący chaos.
 8. Komentarze allegro POMOC

  Nie bądź taki chytry. Sprzedawaj dużo np kup partię czegoś i sprzedawaj. Sprzedawaj to czego nie potrzebujesz w firmie. Przy regularnej sprzedaży - szybko dostaniesz te 100 komentów. Zacznij od kupowania, przecież i tak kupujesz coś choćby mydło albo papier toaletowy. Kupuj to poprzez allegro.
 9. Jaki kurs warto zrobić

  Angielski to must have w biznesie i w ogóle karierze ale nie polecam kursów chyba że zasadniczym celem nie jest nauka tylko rozerwanie się, poznanie nowych ludzi - to wtedy tak. Nauka na języka na kursach jest bardzo nieefektywna, celem biznesowym szkół językowych nie jest szybka nauka ludzi tylko długie ich dojenie z kasy. Tak samo must have jest prawo jazdy kat. B. Co dalej ? Określ co lubisz i w czym jesteś lub możesz być dobry, śledź rynek pracy, biznes, usługi, poszukiwane, dobrze płatne zawody i wybierz coś co będzie i ciekawym zawodem i dobrze płatnym.
 10. Doświadczenia z "biznesmenami" na tym blogu

  po co tak się spuszczasz na te twoje - podkreślam twoje - zasady dobrego wychowania. Co Ci to daje ? Czy chcesz uczyć innych zasad wychowania czy robić biznes ? Co jest twoim celem ? A tak w ogóle to nie piszę się takich maili : Zaczynamy od dzień dobry albo zwrot grzecznościowy Szanowny Panie. Słowo Witam wskazuje na traktowanie kogoś z góry poza tym jest nieodpowiednie w formie pisemnej, to tak a propos savoir vivre i dobrego tonu. OK wiem że to powszechne ale cóż ... powszechną normą w naszym kraju jest prymitywizm i prostactwo. Śmieszy mnie jak ktoś kozaczy dobrym wychowaniem, krytykuje innych a samemu ma jeszcze słomę w butach. Często tak się zachowują właśnie takie wieśniaki, szybki awans społeczny ale mentalnie dalej pod wieloma względami ten sam poziom choć pozory do granic możliwości. Typowo polskie zachowanie. Już lepiej być sobą, choćby menelem. Śmiać mi się chce jak np słyszę gdy ludzie nazywają wino kupione w żabce za 10zł szampanem, a szampana to taki prymityw nigdy nie miał w ustach i pewnie nie będzie miał.
 11. Doświadczenia z "biznesmenami" na tym blogu

  Na temat ludzi mógłbym opowiadać bardzo długo w każdym razie zacznę od takiego ogólnego stwierdzenia które też pasuje do autora tematu ... i do mnie też. Każdy ma swoją bajkę. Swój własny świat w którym wszystko układa się tak jak by tego chciał, wymarzył, wszyscy się dostosowują do niego a nie na odwrót. A w życiu ? W życiu jest dokładnie na odwrót - to Ty, ja, każdy inny musi się dostosować do świata a nie świat do Ciebie. Oczywiście to zależy od wielu czynników, kim jesteś, twojego statusu, ilości osób w danej grupie - im więcej tym mniej znaczysz. Ale paradoksalnie im bardziej potrafisz się dostosować do innych niejako ugiąć się, ustąpić przed innymi tym większy z czasem masz status i więcej możesz. W biblijnym tekście o skromności http://www.biblijni.pl/Łk,14,7-11 jest zawarta głęboka prawda o tym "Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony." Popatrzcie teraz na tych co dzierżą władzę i pieniądze np w naszym kraju. Oni codziennie się poniżają i ośmieszają na ekranach TV, a proletariuszom słodzą w kolorowych gazetkach reklamowych supermarketów w uśmiechach sprzedawców i pięknych aktorek telewizyjnych. Gdy idziesz np do baru, sklepu, rozmawiasz z kolejnym telemarketerem to Ty jesteś panem a on sługą. Możesz być zdenerwowany, pyskować, narzekać a on jak lokaj musi to znosić pomimo, że Ty masz w portfelu 20 zł a on ma 3 domy. Nieważne czy zastaniesz za ladą 20toletnią śliczną niunię świeżo po liceum czy jego samego. Ty masz swoje 5 minut i możesz poczuć się jak lord. Przez chwilę. Tak to działa. Tak ja to widzę. Mam dziwne przeczucie, choć mało podróżowałem po świecie - wydaje mi się że za granicą ludzie o wiele bardziej zdają się to rozumieć, są bardziej elastyczni, dostosowujący się do otoczenia niż w Polsce. Choć nie przepadam za stereotypami, jest coś takiego jak stereotyp Polaka - wiecznie niezadowolonego, narzekającego, ta postawa roszczeniowa, egoizm. Dużo wymaga, dużo chciałby brać, a mało daje. Chyba obaj byliście mało elastyczni i niedostosowani. Po co żądać przedstawiania się ? Przecież może się podać równie dobrze za każdego i co ? Jak sprawdzisz czy to on ? Skoro jednak ktoś chce by się przedstawił - warto spełnić jego prośbę. Korespondencja stała się jednostronna, on żąda, stawia pytania a Ty na nie odpowiadasz jak w rozmowie o pracę. On stawia warunki. Popieram że najlepsza jest rozmowa przez telefon. Jak ktoś tego unika bez jakiegoś sensownego powodu to źle wróży.
 12. Agencja pracy (tymczasowej)

  Pytanie czy macie doświadczenie w branży ? Albo czy pracowaliście chociażby w wielu różnych firmach tak by mieć pewne obycie z różnymi pracodawcami, różnymi ludźmi, stanowiskami, wymaganiami i typowymi problemami ? Nie zrozum mnie źle. Wcale nie twierdzę że doświadczenie jest najważniejszym czynnikiem jednak na waszym miejscu tak bym postąpił. Poszukał pracy w jakiejś agencji pracy tymczasowej tak by się czegoś nauczyć, zdobyć wiedzę insajderską a może nawet jakieś kontakty. Sądzę że w tej branży jest dużo technicznych niuansów, kruczków prawnych, które o wiele łatwiej nauczyć się u kogoś niż samemu metodą prób i błędów. Obserwuję rynek pracy i widzę że agencje stale poszukują dodatkowych pracowników HR więc grzechem by było nie spróbować swoich sił. Ciekaw jestem jak u Was jest z wiedzą ogólną, wiedzą dot. rynku pracy, psychologii no i wykształcenie ? Macie zdolności intuicyjne ? To świetnie ! To otwiera dużo różnych możliwości nie koniecznie jako agencja zatrudnienia. Powinniście cały czas trzymać rękę na pulsie i śledzić co się dzieje. Nie odkryliście Ameryki. To o czym piszesz to outsourcing i jest dzisiaj bardzo popularny, często łączony z typową agencją pracy. W takim razie powinniście w jakiś sposób dowiedzieć się jak to dokładnie wygląda od strony formalnej. Zakładam że nie jest to jakaś wiedza tajemna i bez problemu znajdziecie odpowiednie informacje w internecie a nawet gotowe umowy. Pewnie też już powstało dużo literatury na ten temat.
 13. Dotacja dla osoby na etacie

  Nie słyszałem nigdy o takich dotacjach. Po prostu wypowiadaj umowę → rejestruj się → wnioskuj o dotację. Nie wiem jak z profilem pomocy chyba wymagana jest dwójka.
 14. Karty graficzne z chin

  dla mnie to podróbka taka sama jak butów czy bluzy
 15. Mam różne pomysły biznesowe...

  No raczej nie, chociaż to chyba trochę inna dziedzina życia, zresztą ciągnąc dalej twoje porównanie gdyby wszyscy naprawiacze samochodów jakimś trafem wyjechali do Australii to z braku laku wziąłbym tynkarza o ile zapewni mnie że da radę no i byle nie robił tego gipsem. Ludzie którzy do mnie tutaj piszą to będą zapewne tacy którym brakuje pomysłu biznesowego i wszelkie dotychczasowe metody pozyskania takowego zawiodły. Nie twierdzę że jestem jakimś urodzonym geniuszem który czego się tknie tam osiąga spektakularne sukcesy ale z prawie wszystkim czym się dotychczas zajmowałem to dawałem radę. Jestem też na tyle pojętny i inteligentny że potrafię często sam zrozumieć coś zanim przeczytam książkowe teorie na ten temat. Potrafię też przewidywać trendy. Dotychczas nie robiłem użytku z tych umiejętności, czym innym się zajmowałem zawodowo, trudno zatem o jakieś konkretne osiągnięcia. Każdy kiedyś zaczynał, był początkujący w czymś. Jednak dużo moich pomysłów i przewidywań się sprawdziło, zostało z sukcesem wykorzystanych przez innych co jednoznacznie potwierdza to co tutaj piszę. OK mogło tak być. Może Ci kogoś przypominam. A teraz użyję twojej ulubionej argumentacji przeciwko Tobie. Cóż z tego wynika ? Czy owo "przypominanie", przebłysk pamięci, skojarzenie stanowi jakiś twardy dowód na to że jestem taki jak oni i że to co wymyślę, opracuję będzie tak samo bezwartościowe ? Oczywiście jestem za tym żeby wszystko sobie przekalkulować, wyliczyć, wymierzyć w oparciu o fakty i konkretne dane. Ja dokładnie w ten sposób zamierzam działać.
×