Skocz do zawartości
jolanta952
jolanta952

Jak reklamujecie swoje firmy?

Rekomendowane odpowiedzi

jolanta952
jolanta952

Tak jak w tytule – w jaki sposób reklamujecie swoje firmy? Ja, do tej pory inwestowałam głównie w reklamę w sieci, gdyż mam sklep internetowy z odzieżą. Ostatnio, zdecydowałam się zamówić dla moich klientek sok naturalny oferowany przez http://www.freshdrink.pl/pl/soki-naturalne,10048 – jest na nim nadrukowane logo mojego sklepu, co wzmocni wizerunek mojej firmy (soki dodawane są w do paczek zupełnie za darmo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Michał Jezierski
Michał Jezierski

głównie internet: social media, strona www, ogłoszenia, content marketing. U mnie sprawdza się również marketing szeptany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Navig
Navig

"wzmocni wizerunek mojej firmy" - wątpię.

 

Ja pracuję głównie dzięki poleceniom i content marketingowi. Do tego dużo się udzielam w mediach społecznościowych i pomagam użytkownikom, często potem wchodzą na moją stronę z pytaniami lub zamówieniami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
DariuszJak
DariuszJak

Ja swoją firmę promuję głównie przez polecenia i stronę www. Polecają mnie zadowoleni klienci, a strona działa bardzo fajnie na klientów chociaż nie inwestowałem w nią jakoś specjalnie. Po prostu kupiłem sobie szablon na nastartup.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
andrzej1456
andrzej1456

Ja na przykład rozdaję gadżety reklamowe grawerowane laserowo. Mam tam napisaną nazwę firmy i kontakt. Rozdaję zazwyczaj praktyczne rzeczy, które się przydają. Jeśli klienci z nich korzystają to automatycznie przypominają sobie o mnie XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Marcel
Marcel

Właśnie przymierzam się do strony internetowej. Może połączonej z blogiem i socjalmediami. Chyba nie wolno o nich zapominać, bo odgrywają dużą rolę. Przeraża mnie trochę ten cały content marketing, SEO itp. Dlatego na pewno nie będę zajmował się tym sam. Przeglądałem oferty różnych firm i najbardziej podoba mi się https://echomarketing.pl.Najbardziej przekonuje mnie ich status Google Premier Partner, bo to oznacza, że mają dobre wyniki. A skoro trzeba płacić za marketing internetowy, to chciałbym żeby moja strona znalazła się wysoko w wyszukiarce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
antbar
antbar

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla firm jeśli chodzi o reklamę internetowa jest pozycjonowanie. Potrzebna jest tylko dobra agencja seo. Moja firma korzysta z usług Fox Strategy foxstrategy.pl/pozycjonowanie-stron-www od niedawna, ale pierwsze wrażenie zrobili bardzo dobre i z każdym kolejnym miesiącem jestem co raz bardziej utwierdzony w słuszności swojego wyboru. Profesjonalna firma, która ma przede wszystkim doświadczenie, które sprawi, że nasza firma znajdzie się wyżej w rankingu Google, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Tredos33
Tredos33

Swoją firmę głównie reklamuje po przez reklamy Adwords w sieci. Na początku sceptycznie do tego podchodziłem lecz zainwestowałem środki w budowę strony internetowej i potem w reklamę i mogę uczciwie przyznać że efekty widać było szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
toomaas
toomaas

Promuję swoje usługi własnymi siłami przede wszystkim ogłoszenia, social media, wpisy na forach itp., początkowo było trudno i sporo różnych potknięć, z czasem nauczyłem się jak obchodzić różne pojawiające się przeszkody i moja strona zaczęła być dostrzegana przez klientów. Podsyłam ciekawy artykuł o darmowym promowaniu w internecie: http://mult.pl/porady/folder/marketing_01.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
PiotrK
PiotrK

Wiele ludzi nie wie, gdzie się reklamować a odpowiedź jest prostsza niż to się może wydawać - Tam gdzie są twoi "idealni klienci". Polecam poczytać trochę na temat strategii marketingowej, wtedy o wiele łatwiej będzie Ci ustalić a jaki sposób i gdzie się promować --> Link do wpisu o strategii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Viktoria
Viktoria

Wiele osób korzysta z oferty agencji interaktywnej w celu promocji biznesu w sieci. Myślę, że jest to skuteczna forma reklamy i przynosząca zyski. Jednak trzeba znaleźć profesjonalną agencję, która zna się na pozycjonowaniu i marketingu internetowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Anna_04
Anna_04

Prowadząc sklep internetowy, korzystałam z pomocy agencji reklamowych. Obecnie sama się tym zajmuję. A to dlatego, że postawiłam podnieść kompetencje w zakresie marketingu i zadbać o odpowiednią promocję swoich produktów. Pomogło mi w tym szkolenie i zdobycie certyfikatu DIMAQ. Teorie przekułam w praktykę i teraz sama decyduję o moim marketingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
AlicjaM
AlicjaM

A z jakiej branży jest Twoja firma? Dobry marketing polega również na rozeznaniu jak wyglądają kampanie reklamowe konkurencji itp. Marketing marketingowi nierówny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Viktoria
Viktoria

Właśnie dlatego jestem zwolenniczką agencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Dariusz Kowalski
Dariusz Kowalski

Bardzo ważnym aspektem jest  monitorowanie wizerunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Medina
Medina

Jako że moja firma buduje wizerunek głównie w sieci, nawiązałem bliską współpracę (niemal relację) z media housem (Adwised). Mam z głowy wszystkie sprawy związane z budową strony, optymalizacją pod kątem widoczności w Google, Social Mediami, Google Ads itp itd. To zdjęcie z siebie sporej ilości obowiązków, które jednak są kluczowe więc polecam dobrze przeanalizować warunki współpracy oraz samą firmę, z którą podejmujemy działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
TrustyWind
TrustyWind

Baza stałych klientów & poleceń od klientów, którym pomagałem ogarnąć marketing, SEO czy handel online w ostatnich 15 latach. Poza tym - darmowe konsultacje i (płatne szkolenia). U mnie działa lokalne pozycjonowanie i media społecznościowe, głównie w LinkedIn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Raziel
Raziel

Tak jak już tu chyba ktoś napisał w tym sensie, że jeżeli zamawiasz wykonanie strony internetowej to zorientuj się czy ta sama firma zajmuje się również pozycjonowaniem, bo potem (wiem to z doświadczenia) pozycjonowanie jest droższe i wymaga więcej czasu. Najlepiej znaleźć jakąś firmę zaufaną w okolicy której mieszkasz, tak żebyś widziała człowieka z którym masz zamiar podpisać umowę. 

Polecam jeszcze skontaktowanie się z tą agencja:

https://shineonagency.pl

Maja bardzo duże doświadczenie w reklamie w social media, a reklama taka w obecnych czasach przynosi bardzo dobre skutki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
southpeople
southpeople

Zanim zaczniesz reklamować swój biznes polecamy określić cele,  stworzyć strategię marketingową i określić grupę docelową do której kampania będzie targetowana ? Z zależności od biznesu i jego zasięgu - lokalnie czy na całą polskę - taka promocja będzie inna i do innej grupy docelowej będzie trafiać. Dopiero później zalecam aby dobrać kanały marketingowe i stworzyć koncepcję i pomysł kreatywny. A na koniec napewno potrzebne będą wyniki by stworzyć analizę czy cele były osiągnięte, udało się je przekroczyć czy kampania poległa na linii frontu.

Polecam skorzystanie z agencji kreatywnej mające duże doświadczenie w tym aspekcie. Reprezentuję Southpeople. Agencja bardzo kreatywna i polecamy swoje usługi. Staramy się pracować na budżetach naszych Klientów dopasowując możliwości do założeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
jaklew
jaklew

@jolanta952, właśnie w odpowiedzi na takie pytania razem z kilkoma znajomymi, z którymi wspólnie działamy biznesowo otworzyliśmy Grupę na FB w której dzielimy się swoimi spostrzeżeniami o promocji firm. Zbieramy najlepsze doświadczenia od naszych Partnerów Biznesowych, Klientów czy znajomych, którzy się tym zajmują i dzielimy się nimi. 
Jeśli nie masz konta, to co wtorek wysyłamy również newsletter z zebranymi poradami :) 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Cucaburra
Cucaburra

Najlepszą reklamą jest silna marka :) Oczywiście reklama również jest przydatna i potrzebna, ale w pierwszej kolejności powinno się zadbać o spójny branding. W dużym stopniu to właśnie działania brandingowe i strategia marki determinują wykorzystywane kanały komunikacji marki. O brandingu napisaliśmy trochę tutaj: Co to jest branding? Jest tam parę wskazówek, które mogą się przydać. A w razie potrzeby, zapraszamy do kontaktu - pomożemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Ddroz
Ddroz

My inwestujemy głównie w pozycjonowanie i AdWords, oprócz tego pojawiamy się też regularnie na targach branżowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Wita
Wita

Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Tola K.
Tola K.

Moją firmę zaczynam reklamować z QualityDot – firmą, o której wspominałam w wątku o biurze rachunkowym. To dlatego, że to biuro zajmuje się także doradztwem i marketingiem, pomocą prawną itd. Postanowiłam, że skoro i tak współpracujemy, to może i w reklamie mi pomogą tak jak w kwestiach księgowych. A sama próbuję też coś działać, bo promocja to mega ważna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...