Jump to content
jolanta952
jolanta952

Jak reklamujecie swoje firmy?

Recommended Posts

ziolkoagga
ziolkoagga

Ja dbam o każdy detal, na przykład o pudełka, w których klienci otrzymują zamówienia/przesyłki. Zamawiam personalizowane pudełka fasonowe i wysyłkowe w firmie SmartPack.com.pl :-)

moniagonia
moniagonia

Kupuję gadżety dla stałych klientów, to buduje przywiązanie do marki. Nie są to byle jakie długopisy czy smycze, ale porządniejsze rzeczy typu elegancki pendrive ze sporą pamięcią, skórzany kalendarz itp. Co roku na remadaysach w Nadarzynie robię większe zamówienie. Teraz te targi będą 10 lutego, może rzuci mi się w oko coś nowego. 

kuba1333
kuba1333

Można inwestować w wizytówki, rozdawać długopisy z logiem firmy. Ja zamówiłem sobie stronę wizytówkę na futuresite.pl - polecam. Warto pomyśleć też o dadaniu ogłoszeń na różnych portalach ogłoszeniowych. Reklamę w Google Ads też polecam rozważyć, bo tam jest możliwość płatności za reklamę dopiero gdy ktoś nią kliknie.

Marcin1506
Marcin1506

Polecam reklamę w internecie z tą agencją. Bardzo dobry kontakt z Klientem, merytoryczne podejście do sprawy + nawet ciekawe artykuły na blogu :) zyskowni.pl

Lembicz.pl
Lembicz.pl

Reklama powinna być indywidualnie dobierana pod kątem strategii biznesowej. Inaczej to takie walenie na oślep i liczenie, że "coś się uda". Strategia marketingowa musi być spójna z biznesową. Każda firma (nawet mała) powinna mieć to opracowane. Tak to może się udać, ale nie musi 🙂

mikel
mikel

Promowanie własnego biznesu to temat jaki pojawia się dość często na forach internetowych. Moim zdaniem to najlepsze miejsce do wymieniania się najlepszymi pomysłami. Każdy ma trochę inna perspektywę odnośnie tego jak powinno się rozdysponować środki na marketing, chociaż ogólnie rzecz biorąc to można wymienić dwie kategorie. Pierwszą z nich jest dobrze wszystkim znany marketing internetowy więc nie widzę sensu pisania szczegółów. Natomiast trochę niedoceniany jest marketing stacjonarny, jaki daje ogromne możliwości. Można szukać także bardziej oryginalnych rozwiązań jak chociażby wykorzystanie na reklamę swojej działalności miejsca jakie mamy na ramce tablicy rejestracyjnej samochodu. Ich drukowaniem zajmują się specjalistyczne firmy takie jak ramki.com.pl - https://ramki.com.pl korzystające z najnowszych technik nanoszenia druku. Skuteczność takiego działania będzie wzrastała wprost proporcjonalnie do ilości samochodów wyposażonych w nasze ramki. Koszta są niewielkie, skuteczność ogromna o czym radzę się przekonać.

Karolina647
Karolina647

Według mnie oprócz reklamy w Internecie, ważna jest reklama miejsca (jeśli działa się stacjonarnie). Dlatego zainwestowałam w oklejanie witryn. Polecam, można bardzo fajnie ozdobić witryny swoich pracowni :)

ascet
ascet

Moim zdaniem też trochę bez sensu jest mówić jaki rodzaj reklamy jest najskuteczniejszy, ponieważ tak naprawdę wszystko zależy od branży a także możliwości finansowych. W każdym razie fakt jest jeden - jeśli poszukujecie nowych klientów to należy marketing usprawnić i można skorzystać z pomocy zewnątrz. Bardzo dobrze realizowane są działania (wizerunkowe, sprzedażowe itd.) w Marketing Relacji spółka z o. o - firma specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach marketingowych dla firm, które są związane z OZE

romi
romi

Korzystamy z różnych rodzajów reklamy, między innymi jest to reklama w sieci. Wszystkie materiały reklamowe, spoty, itp. planujemy sami, ja pracuję w takim dziale, który się tym zajmuje. Jakiś czas temu trochę zmieniliśmy podejście do środków przekazu, a to dzięki szkoleniu "Myślenie wizualne w biznesie" od firmy Opowiedz to https://opowiedz.to/szkolenia/myslenie-wizualne/ z Warszawy. Materiały, jakie nam przekazali, ich szeroka wiedza na temat wykorzystaniu wizualizacji, nawet prostych szkiców, okazała się kluczowa w naszych kampaniach. Firmę jak najbardziej polecam. 

farn
farn

Tak naprawdę każda reklama działa choć trochę. My mamy reklamę w sieci, ale reklamujemy się także tradycyjnie, czyli mamy szyld, bilbordy, reklamę na witrynie sklepowej, itp. Te materialne formy reklamy wykonała dla nas firma Reklama i Projekt  https://www.rip.com.pl/oferta/reklama-zewnetrzna/ z Piastowa. To nie wszystko, bo u nich wyrabialiśmy także naszą pieczątkę, czyli taki pierwszy krok w kierunku założeniu firmy :). Ofertę mają szeroką i warto jest z niej skorzystać, nas nie zawiedli, polecam. 

wirn
wirn

Dobrze działa np. reklama samochodowa, ale mam tu na myśli oklejenie samochodu firmowego. To mocno zapada w pamięć, jeżeli działacie lokalnie, to jest to świetna opcja do rozważenia. My nasze samochody oklejaliśmy w firmie Mega Oklejanie http://www.megaoklejanie.pl/oklejanie/ z Warszawy. Ich oferta jest szeroka, mają doświadczenie w branży, bardzo dobrze sobie z realizacją poradzili, to po prostu są profesjonaliści. Oklejenie wyszło tanio, działa to bardzo spoko, firmę jak najbardziej polecam.

Hempmont
Hempmont

Każdy biznes ma swoją specyfikę, dlatego nikt z pewnością nie ma tutaj złotej receptury, która będzie działać wszędzie.  W moim przypadku najlepiej sprawdziła się strona internetowa odpowiednio zoptymalizowana na daną frazę, która generuję odpowiednią liczbę zapytań. Mogę polecić tutaj agencję pixelsperfect.pl ,która stworzyła dla nas stronę nieszablonowym wyglądem, świetnie zoptymalizowaną, co przekłada się na pozyskiwanie nowych klientów.

Marek82
Marek82

Dobrze powiedziane.

mzar
mzar

Reklama - każda jest ok . Wdrożyłem u siebie program lojalnościowy połączony z wieloma firmami. Klienci sobie nawzajem polecają i daje to fajny efekt zwrotny .

Oczywiście dobrze jest zdecydować się na załóżenie profilu na facebooku:

https://gizmi.io/pl/blog/jak-zalozyc-strone-na-fb/

Szczególnie w czasach , w których wiekszość osób własnie tak szuka takich usług. Obecnie mam z facebooka bardzo wielu klientów.

Jarna
Jarna

Pytanie czy Twoja grupa odbiorców na pewno szuka produktów na google. Może należy gdzie indziej ulokować fundusze np. reklamy na facebooku. Na pewno wymaga to większej analizy.

https://shineonagency.pl/

Pozwole sobie tutaj dać kontakt do dobrej agencji reklamowej. Agencja zajmuje się reklamą w serwisach społecznościowych i powinni stworzyć dla firmy strategię reklamową.