Jump to content
Shadi25
Shadi25

Wzięcie kredytu leasingowego

Recommended Posts

Shadi25
Shadi25

Dzień dobry !
Chciałbym Was prosić o poradę. Mój sąsiad, z którym mam dobrą relacje, często sobie pomagamy, poprosił mnie o pewną przysługę. 
Zamierza otworzyć biznes z busami i przewozić różne rzeczy. Finansować ma go jego kolega, który ma już firmę i to całkiem dobrze prosperującą. Przysługa polega na tym, że miałbym wziąć na niego kredyt leasingowy, a po trzech miesiącach do pół roku on by go ode mnie przejał. Dlaczego ? Bo on ma spółkę z O.O. i nawet wpłacając 20 % kredytu nie dają mu kredytu, bo nie mają żadnej historii. Na wszystkie trzy raty pieniądze dostałbym od razu, tak, żeby mieć zabezpieczenie. Problem polega na tym, że ja się kompletnie na tym nie znam, nie wiem, czy taki samochód mogę zwrócić w razie gdyby się im nie udało? Z tego co ten kolega mówił, to można ten samochód oddać na trochę mniej korzystnych warunkach, ale nie mówił nic co z resztą kredytu. Nie podoba mi się ten pomysł, ale chciałbym się was poradzić, co o tym myślicie ?
Pozdrawiam ! 
Damian

Olga1981
Olga1981

Uczciwie jak na mnie lepiej, zajmować nie duże, lecz bardziej stabilne kredyty. Szybka forma wypełnienia i szybka decyzja
Wszystkim rekomenduję )

https://binixo.pl/

gabrysia21
gabrysia21

Nie polecam tego

Josicka
Josicka
Posted (edited)

Nigdy nie rób tego typu przysług, nie znam jeszcze osoby, której się to dobrze skończyło. Ja w życiu bym nie poprosiła sąsiada o to, żeby wziął dla mnie kredyt czy leasing. Warunki do wzięcia leasingu w takiej KIA czy innej firmie obecnie na prawdę nie są wymagające. Ten sąsiad nie ma nikogo w rodzinie do takiej zabawy? Odpuść lepiej i zapomnij o temacie.

Edited by Josicka
literówka