Jump to content
Lukasz Skorupski
Lukasz Skorupski

Dotacje dla osób młodych

Recommended Posts

Lukasz Skorupski
Lukasz Skorupski

Witam serdecznie czy mógłby ktoś rozwinąć temat dotacji dla osób poniżej 30 r.ż jest bardzo mało programów ,i jeśli słyszeliście o jakiś nowych programach to poproszę o info 

MPFP
MPFP

a po co Ci nowe programy ? Nie wystarczą Ci stare ? Nic z tego nie rozumiem. Szukasz dotacji więc chciałbyś uzyskać dofinansowanie na coś. Czy to ma jakieś znaczenie czy dotacja będzie na nowym czy starym programie ?

Napisz jakie masz cele. Czego Ci trzeba by się rozwijać ?

Edited by MPFP

Lukasz Skorupski
Lukasz Skorupski

MPFP Przepraszam. 

Chodzi o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Mieszkam na terenie Dolnego śląska.

W pytaniu chodziło mi o to czy orientuje się ktoś czy dla mojej grupy wiekowej mam 26 lat ,znajdzie się jakiś program wspierający start firmy.

Wiem że kiedyś były i było około 30 tyś dotacji + wsparcie pomostowe, a teraz nic nie mogę znaleźć.

Jeśli chodzi na co chcem dostać pieniądze to

Jeden biznes to usługi i chciałbym dostać na wyposażenie biura sprzęt komputerowy stronę internetową itd.

Drugi biznes to firma zajmująca projektem i montażem inst.el 

Potrzebne sprzęt komputerowy sprzęt specjalistyczny narzędzia

DarekPiw
DarekPiw

Chyba tylko na jeden biznes będziesz mógł otrzymać dotację. Musisz wybrać. W PUP są środki na działalność dla osób poniżej 29 roku życia. W 2019 roku to pewnie około 20tys. będzie.

kaliber44
kaliber44

Na dwie firmy na pewno nie dostaniesz dotacji. Tak jak mówił przedmówca, ale możesz umieścić wszystkie usługi w jednej firmie. Pomyśl tylko nad odpowiednią nazwą. Z tego co widzę bardzo dużo dotacji jest dla osób długotrwale bezrobotnych albo zagrożonych zwolnieniem. Jeśli należysz do tej grupy, to wiek raczej nie ma znaczenia. Warto poszukać również programów typowo regionalnych. Jeśli chodzi o urząd dotacje są przeważnie mniejsze, czyli te 20 tys. Moja żona dostała dotacje na gabinet logopedyczny. Wszystko pisała sama, więc jest to możliwe. Teraz dostała mniejsze dofinansowanie na rozwój firmy. Mogła kupić pomoce naukowe, specjalistyczny sprzęt do pracy z dziećmi i dystrybutor wody  http://www.aquamo.com.pl/dystrybutory Piszę o tym, bo większość przedsiębiorców zapomina o poczekalni i klientach. Taka woda dobrze wypływa na wizerunek firmy.