Skocz do zawartości
KrystianNosek

dotacja 50k na start

Polecane posty

KrystianNosek

WItam , w przyszłym roku bede sie starac o 50 tyś na rozpoczecie dzialalnosci ( produkcja mebli ) , pytanie na początek dosć proste , czy aby ubiegać sie o te oto dotacje musze mieć juz zarejestrowana dzialalnosc ? czy dopiero po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi , otwieram działalnosc i zaczynam działać ?

MPFP

Jak ubiegasz się o dotacje na założenie działalności to dostajesz dofinansowanie i wtedy zakładasz.

Gdy już będziesz miał założoną możesz wtedy ubiegać się o inne ale na dofinansowanie na rozpoczęcie to już wtedy nie.

KrystianNosek

No własnie o to mi chodziło , dzieki . Teraz pozostaje mi tylko zorientować sie ile czasu faktycznie schodzi z tym całym załatwianiem  , a moze jest ktoś tutaj ,co juz ma to za soba ?

Titahemp

Sporo buły

KrystianNosek

?

DarekPiw

No, że sporo z tym roboty. Papierki początkowo mogą przytłaczać. Plusem jest to, że i ty, jak i podmiot wydający decyzję odnośnie przyznania lub nie, dotacji, będziecie mieli wskazane konkretne terminy na realizację określonych działań. Ty, na przykład na przedłożenie całej dokumentacji, a podmiot decyzyjny, właśnie na wydanie wspomnianej decyzji. Jakbyś miał jakieś problemy, już nawet w trakcie prowadzenia działalności to możesz podpytać albo tu, albo u firm doradczych. W sumie to już teraz możesz poczytać co oferują firmy doradcze. Tu masz, tak dla przykładu usługi Blue Oak. Tak na szybko tę firmę znalazłem. Macie z nią jakieś doświadczenie?

KrystianNosek

własnie , zastanawiam sie ( i chyba tak zrobie ) że zgłosze sie do jakiejś firmy doradczej , Zaoszczedze czasu , nerwów i niepotrzebnych pomyłek 

Frankie33

Przy takich wnioskach trzeba chyba załączyć biznes plan, więc przygotuj taki dokument. Taki firm doradczych nie brakuje, np. https://mgpremium.pl/dotacje-unijne-i-fundusze-dla-firm  ma w ofercie pisanie biznesplanów oraz pozyskiwanie dotacji. Zależy skąd jesteś, bo nawet w średniej wielkości mieście znajdzie się takie biuro.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobne tematy

• Produkcja opakowań kartonowych.

Witam Wszystkich W obecnej chwili prowadzę zakład stolarski i nie wykorzystuję całej hali więc myślę o dodatkowej produkcji-może kiedyś głównego zajęcia jak by dobrze szło. Jeszcze nie wszystko mam do końca sprawdzone, przeliczone dlatego założyłem temat żeby uzyskać opinie, rady a może ktoś z branży się wypowie-podpowie. Działalność gospodarcza-jest Miejsce na produkcje i magazynowanie tektury-jest Maszyny z tego co widziałem na różnych portalach można kupić do 30 tys.- używane (bigownica, szczelinówka, i zszywacz albo jakaś sklejarka) Konkurencja z tego co się orientowałem 3 małe zakłady. Odbiorcy kartonów- rozmawiałem z paroma osobami(znajomymi) którzy kupują kartony i chętnie by kupowali u mnie, potem reklama i myślę że znaleźli by się nowi odbiorcy. Tektura- nie jest jeszcze wszystko sprawdzone może ktoś ma sprawdzonego dostawce i się podzieli. Pieniądze na inwestycję są około 60 tyś. Zapraszam do dyskusji  

w Pomysł na biznes

• Dotacje dla osób młodych

Witam serdecznie czy mógłby ktoś rozwinąć temat dotacji dla osób poniżej 30 r.ż jest bardzo mało programów ,i jeśli słyszeliście o jakiś nowych programach to poproszę o info 

w Dotacje Unijne, Dotacje z PUP

• Części Samochowdowe używane, wyprzedaż po dzialalności

Witam, posiadam troche czesci samochodowych ktore pozostaly mi po dzialalnosci Audi, VW, BMW, Volvo, Mercedes, Ford, ( alternatory, rozruszniki, wtryski, pompowtryski, komputery, czesci karoseryjne, zderzaki, przelaczniki, kierownice , fotele kanapy welur skóra, nadkola, chlodnice, felgi, zaciski, tarcze, wyposarzenie wnętrza, zawieszenia silniki (BMW E39 3.0D i 1.8 B Audi VW Passat) skrzynie ok 8 sztuk i wiele, wiele innnych. Bardzo atrakcyjna cena, chce pozbyc sie wszystkiego! Towar do odebrania w Gorlicach (malopolska) Pozdrawiam kontakt 500 410 424

w Oferty Towar

• produkcja wody destylowanej , płynu do spryskiwaczy

witam   mam do zaoferowania urządzenie do produkcji wody destylowanej DEO-II przepływ 200 l/h pobór prądu 10W niskie koszty eksploatacyjne idealne na początek biznesu towar na stanie , jesteśmy producentem urządzenia więcej informacja tel 693 713 120 zapraszam  

w Szukam pomysłu na Biznes

• Sprzedaż mebli na Ukrainę

Poszukuje klientów na terenie Ukrainy (lub innych wschodnich krajów) zainteresowanych kupnem używanych mebli hotelowych. Meble pochodzą z hoteli Europy Zachodniej, obecnie duża część to materace i łóżka pojedyncze, ale jest i takie wyposażenie jak: lampy stojące, wezgłowia, lustra, szafki nocne, bagażniki hotelowe, pufy, fotele, krzesła, kołdry i poduszki (bez poszew). 99% mebli nie jest uszkodzonych, posiada normalne ślady użytkowania. W materacach są wymieniane pokrowce na zupełnie nowe. Czy ktoś ma pomysł gdzie można poszukać takich klientów? 

w Import/Eksport