Skocz do zawartości
Tatiana
Tatiana

Wymiana waluty w przedsiębiorstwie

Rekomendowane odpowiedzi

Tatiana
Tatiana

Współpraca z zagranicznym kontrahentem zwykle bardzo się opłaca, związana jest też jednak z konieczności,a wymiany waluty. Na tym etapie można już niestety stracić jeżeli wybierzemy kantor, który niekorzystnie wycenia. Dlatego sądzę, że aby wyjąć na swoje warto wymieniać jedynie w kantorach internetowych. Kantor online oferuje dużo atrakcyjniejsze kursy niżeli kantory na mieście czy nawet banki, a do tego na realizację transakcji wystarczy poświęcić zaledwie parę minut. Jesteście takiego samego zdania jak ja czy może pozostajecie wierni wymianie waluty w okienku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Talin
Talin

Kantor online, to dobra opcja nie tylko dla firm. Ja sam wymieniałem przed urlop właśnie w ten sposób i byłem zdziwiony, że jest aż tyle taniej w porównaniu z kantorami stacjonarnymi. Kwestia wygody też jest ważna. Pewnie, że wolę wymienić siedzą wygodnie u siebie przed komputerem, niż stać przy okienku i zastanawiać się czy zaraz ktoś czasem na ulicy na mnie nie będzie czatował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Ada
Ada

A może ktoś powiedzieć, czy konto dla firm jakie się zakłada w kantorze internetowym jest inne niż to które zakłada osoba prywatna? Bo chyba jednak firmy mają większe obostrzenia jeśli chodzi o wymiane pieniędzy. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale chodzi mi o kwestie podatków itp.  Pewnie to zależy od tego jaki kantor online, ale na pewno jakieś wspólne cechy takiego konto firmowego można podać i bardzo jestem ciekawa jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Tatiana
Tatiana

Zakładają konto firmowe podajesz podstawowe dane firmy - po to aby kantor online mógł na koniec miesiąca wystawić dokument dla księgowości. Dla każdego przedsiębiorcy jest to moim zdaniem ważne. Podatek zaś płacisz kiedy wymieniasz walutę w calach zarobkowych, innymi słowy gdy zarabiasz na różnicach kursowych. Co do samej wymiany waluty- czy to na potrzeby firmy czy też prywatne w e-kantorze to się po prostu opłaca.  Każdy klient może korzystać z identycznych przywilejów: obniżek, promocji, programów partnerskich itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Martynaz
Martynaz
Dnia 15.01.2019 o 21:48, Ada napisał:

A może ktoś powiedzieć, czy konto dla firm jakie się zakłada w kantorze internetowym jest inne niż to które zakłada osoba prywatna? Bo chyba jednak firmy mają większe obostrzenia jeśli chodzi o wymiane pieniędzy. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale chodzi mi o kwestie podatków itp.  Pewnie to zależy od tego jaki kantor online, ale na pewno jakieś wspólne cechy takiego konto firmowego można podać i bardzo jestem ciekawa jak to wygląda.

Firma musi podać dane tzw. beneficjentów rzeczywistych (właścicieli co najmniej 10% udziału w firmie lub osób decyzyjnych) oraz czy jest związana z PEP (osobą piastującą stanowisko eksponowane politycznie), żeby kantor online  był w stanie zacząć świadczyć usługi przedsiębiorcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Tatiana
Tatiana

Tak, formalność podania podstawowych, niezbędnych danych jest oczywista. Muszą być one prawdziwe dla bezpieczeństwa transakcji. Poza tym zarówno przedsiębiorca jak i klient prywatny mogą wymieniać walutę przez kantor online  na takich samych zasadach, po tak samo dobrym kursie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
fiona45
fiona45

W sieci chyba najtaniej 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Wikarik
Wikarik

w revolucie tanio się wymienia i ekspres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
biznik4
biznik4

Kantory internetowe mają dobre opinie i na pewno też Waluteo jest jednym z korzystniejszych. Właśnie tutaj każdy znajdzie dobre kursy walu. Gdy trzeba wymieniać sporo gotówki warto skorzystać z takiego rozwiązania. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, by mieć pieniądze na swoim koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...