Skocz do zawartości
calour
calour

Wynajem długoterminowy samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

calour
calour

Jak w temacie. Zastanawiam się czy warto, bo przeglądałem sobie warunki niektórych firm i na pierwszy rzut oka nie wyglada to tak źle. Wiem, ze w tym przypadku samochód nie należy do mnie, ale nie wiem czy chcę kupować auto za gotówkę. Planuję wyjazd z PL za rok albo za dwa, im mniej zobowiązań na głowie tym dla mnie lepiej. Poza tym nie mam na tyle funduszy aby kupić sobie coś konkretnego z miejsca, a nie chcę kupować jakiegoś 20 letniego gruchota.
Jakieś doświadczenia w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
mzar
mzar

Jeśli zależy Ci tak jak tutaj piszesz na samochodzie na najwyżej 2 lata to moim zdaniem warto. Koszty masz w tym przypadku rozpisane w umowie, możesz od razu zobaczyć ile Cię będzie kosztowała miesięczna rata. Ustalasz jaki limit kilometrów Ci odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
calour
calour

Jest to dość popularny model samochodu w wynajmie. Proponowałbym zerknąć sobie na stronę Master1 - mają tam bardzo wiele samochodów na wynajem, również z tej niższej pólki. Na stronie jest kalkulator, dzięki któremu możesz przeliczyć sobie wszystkie koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
mzar
mzar

A czy trzeba mieć wpłatę własną przy wynajmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
calour
calour

Z tego co wiem to w Master1 nie musisz mieć wkładu własnego i wiele samochodów możesz dostać u nich od ręki (aczkolwiek polecam wcześniej zapisać się na jazdę próbną aby zobaczyć jak Ci się danym samochodem jeździ). Nie wiem jak jest w przypadku innych samochodów.
Znacznie trudnej zwykle dostać samochód w leasingu, szczególnie przy obecnych stopach procentowych oraz zaostrzonych zasadach udzielania leasingu oraz kredytu na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
mzar
mzar

Jeszcze mam problem z tym przebiegiem. Wiem mniej więcej ile km rocznie robię ale co w sytuacji jeśli będe wiedział, ze będe robił większe dystanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
calour
calour

Wtedy możesz sobie ten limit kilometrów zmienić. Przeliczą Ci po prostu wysokość raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...