Skocz do zawartości
mzar

Leasing samochodu czy wynajem długoterminowy

Polecane posty

mzar

Która opcja jest korzystniejsza jeżeli chodzi o zakup samochodu na firmę? Leasing czy wynajem długoterminowy. Kiedy i w jakich okolicznościach dana forma dzierżawy jest opłacalniejsza z punktu widzenia przedsiębiorcy?

truck

Cóż, jest to indywidualna kwestia, a decyzja powinna być podjęta na podstawie określonych wcześniej obliczeń.

Bo jeżeli ktoś będzie jeździł i pokonywał pewne ilości kilometrów, a później będzie chciał wykupić samochód, aby posiadać go na własność, to leasing rzeczywiście wydaje się być korzystniejszą opcją.

Dla tych wszystkich firm które nie chcą prowadzić spraw związanych z flotą, chcą posiadać samochody, ale nie chcą przerabiać tych wszystkich procedur związanych z ich rejestracją, przeglądami i innymi kwestiami formalnymi wynajem długoterminowy wydaje się być korzystniejszy.

To ile kosztuje wynajem długoterminowy można jeszcze tutaj sprawdzić: https://www.hitachicapital.pl/pl/blog/post/ile-kosztuje-wynajem-dlugoterminowy

DarekPiw

Eh. To zależy, co w danym przypadku jest korzystniejsze. W danym przypadku, powtarzam. Ostatnio ten temat już gdzieś przerabiałem, ale nie chce mi się znowu... Sory :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobne tematy

• Outsoucing IT - kiedy opłacalny?

Kiedy i w jakich okolicznościach jest opłacalny outsourcing IT? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, w jakich sytuacjach lepszym rozwiązaniem jest outsourcing IT, a kiedy lepiej zatrudnić jest etatowego pracowanika, do wsparcia działu IT?

w Szukam pomysłu na Biznes

• Jak założyć firmę - krok po kroku?

Może zbierzmy jak to się robi i o czym pamitęać.   Przeczytałem już sporo a dalej mi się wszystko gmatwa, powiedzcie czy dobrze myślę:   1. przychodzę do urzędu miasta, składam wpis do CDEIG. 2. Zgłaszam firmę do ZUS i US. 3. do 25 dnia kolejnego miesiąca muszę opłacić VAT i ZUS, podatek, NFZ i złozyć księgę przychodów i rozchodów i księgi rachunkowe i faktury? Na jakie konto mam przelewać vat, zus i nfz?   A co jak chcę mieć firmę od 1 marca ale uruchomić od 1 kwietnia? Wtedy pierwsze płatności zus i nfz dopiero za kwiecien? Gdzie to zglaszac potem?

w Firma

• Leasing pracowniczy

Witam serdecznie, Reprezentuję agencję zatrudnienia specjalizującą się w leasingu pracowniczym kandydatów z krajów wschodnich. Dostarczając personel do naszych klientów przejmujemy cały proces związany z ich zatrudnieniem oraz legalizacją pracy, dzięki czemu rola klienta ogranicza się wyłącznie do zapłaty faktury na podstawie przepracowanych przez kandydatów godzin. Współpracujemy głównie z firmami produkcyjnymi i do takich firm poszukujemy kontaktów. W razie zainteresowania lub pytań zapraszam do kontaktu: justyna.sowa@polskihr.pl

w Ogólnie o biznesie

• Wynajem garaży

Witam chciałbym się podzielić pomysłem nad którym myślimy od dłuższego czasu ze znajomym. Mianowicie chodzi o budowę oraz wynajem garaży. Dokładniej chodzi o plac który jest aktualnie ogrodzony, bardzo duży oraz z przelotem (dwie bramy po dwóch stronach) z tym że 40% tego terenu jest zajęta gruzem i ziemią z okolicznych inwestycji, z drugiej jednak strony jest w ścisłym pobliżu 3 dużych osiedli na których zalega multum samochodów osobowych. Więc kieruję się z pytaniem, czy byłby sens odkupywania powoli kolejnych części terenu i budowania od zera murowanych garaży czy blaszaków? Jaki mógłby być zwrot z inwestycji skoro w 40sto tysięcznym mieście na olxie czy otodom są na wynajem raptem 2 garaże i ciągle znikają i jest ich deficyt. Oboje jesteśmy obeznani w stawianiu domów i garaży więc trzeba byłoby liczyć tylko cenę materiału i naszego czasu. Teren ten jest na tyle duży że bylibyśmy w stanie w długim okresie postawić tutaj ok. 50 garaży i jakąś myjnię bezdotykową bądź punkt autodetailingu, co miesiąc nasz budżet zwiększa się o ok. 5 tysięcy ze względu na to że pracujemy w Norwegii a chcielibyśmy wrócić na stałe do kraju i myślimy nad wspólnym biznesie. Gastronomia oraz wszelkie usługi odpadają bo miasto jest przeładowane tego typu inwestycjami a garaże są niszą na rynku w naszym mieście. Pytanie kieruję głównie do osób które w tym siedzą bądź miały z tym styczność, jakie mogłyby być zwroty bądź tzw. "wyjście na zero" na kredycie który byśmy sobie spokojnie nadpłacili.U nas aut nabywa w zastraszjącym tempie ze względu na masowe sprowadzanie zza granicy i ludzie nie mają wręcz u nas gdzie parkować. Czekam na odp. i ewentualnie nakierowanie w jaki sposób powinniśmy dogłębnie sprawdzić rynek u nas i czy jest w tym jakikolwiek sens, pozdrawiam oraz Szczęśliwego Nowego Roku!! ;)

w Pomysł na biznes