Jump to content
mzar
mzar

Leasing samochodu czy wynajem długoterminowy

Recommended Posts

mzar
mzar

Która opcja jest korzystniejsza jeżeli chodzi o zakup samochodu na firmę? Leasing czy wynajem długoterminowy. Kiedy i w jakich okolicznościach dana forma dzierżawy jest opłacalniejsza z punktu widzenia przedsiębiorcy?

Share this post


Link to post
truck
truck

Cóż, jest to indywidualna kwestia, a decyzja powinna być podjęta na podstawie określonych wcześniej obliczeń.

Bo jeżeli ktoś będzie jeździł i pokonywał pewne ilości kilometrów, a później będzie chciał wykupić samochód, aby posiadać go na własność, to leasing rzeczywiście wydaje się być korzystniejszą opcją.

Dla tych wszystkich firm które nie chcą prowadzić spraw związanych z flotą, chcą posiadać samochody, ale nie chcą przerabiać tych wszystkich procedur związanych z ich rejestracją, przeglądami i innymi kwestiami formalnymi wynajem długoterminowy wydaje się być korzystniejszy.

To ile kosztuje wynajem długoterminowy można jeszcze tutaj sprawdzić: https://www.hitachicapital.pl/pl/blog/post/ile-kosztuje-wynajem-dlugoterminowy

Share this post


Link to post
DarekPiw
DarekPiw

Eh. To zależy, co w danym przypadku jest korzystniejsze. W danym przypadku, powtarzam. Ostatnio ten temat już gdzieś przerabiałem, ale nie chce mi się znowu... Sory :P

Share this post


Link to post
Josicka
Josicka

Moim zdaniem leasing jest o wiele lepszy niż leasing. Chociaż warto w tej sprawie zgłosić się do firmy, gdzie fachowo doradzą i wytłumaczą na czym to polega. Ja korzystałem z usług firmy https://outletleasingowy.pl/fiat, dzięki której znalazłem dla siebie najlepszą ofertę leasingu Fiata. Polecam zajrzeć na stronę i samemu się przekonać :D. Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
szczurek29
szczurek29

Ja zdecydowanie jestem za leasingiem. Mój brat również, dlatego też skorzystał z oferty www.witman,pl i jest bardzo zadowolony, mówił, że bardzo poleca. 

Share this post


Link to post
Roger
Roger

Kazdy jest w troche innej sytuacji finansowej wiec trzeba miec to na uwadze. Zakup samochodu to przede wszystkim duza odpowiedzialnosc, bez znaczenia na opcje finansowania. Dobrze jest znac jakiegos zaufanego mechanika aby podpytac sie co najrzadziej trafia do niego na warsztat. Czytajac troche w sieci udalo mi sie znalezc informacje na temat marki Nissan jako tej najbardziej niezawodnej. Moj znajomy jezdzace w dlugie delegacje ma jeden z nowszych modeli i jest bardzo zadowolony. Sama oferta finansowania do zobaczenia tutaj - https://www.nissanfinance.pl/kredyt-50/50%2C5-procent

Share this post


Link to post
Slaweq
Slaweq

No mniej wiecej.

Share this post


Link to post
Maciuś
Maciuś
Posted (edited)

każdy wariant ma swoje plusy i minusy. Każda firma ma też inne możliwości finansowe itd. Tutaj warto skierować się do jakiegoś doradcy ktore po przeanalizowaniu dokumentów firmy powie który wariant jest najlepszy dla Naszej firmy.

Edited by Maciuś

Share this post


Link to post
markopost
markopost

U nas w firmie mamy alternatywę samochodów w postaci taksówek. Firma podpisała umowe z free now, za pomocą aplikacji każdy pracownik moze zamowic taksowke bo jest podpięty pod firmowe konto i firma na koniec miesiąca dostaje fakturę zbiorczą, co jest i tańsze i bardzo wygodne dla firmy. A taksówki naprawde są o czasie. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...