Skocz do zawartości
mzar
mzar

Leasing samochodu czy wynajem długoterminowy

Rekomendowane odpowiedzi

mzar
mzar

Która opcja jest korzystniejsza jeżeli chodzi o zakup samochodu na firmę? Leasing czy wynajem długoterminowy. Kiedy i w jakich okolicznościach dana forma dzierżawy jest opłacalniejsza z punktu widzenia przedsiębiorcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
truck
truck

Cóż, jest to indywidualna kwestia, a decyzja powinna być podjęta na podstawie określonych wcześniej obliczeń.

Bo jeżeli ktoś będzie jeździł i pokonywał pewne ilości kilometrów, a później będzie chciał wykupić samochód, aby posiadać go na własność, to leasing rzeczywiście wydaje się być korzystniejszą opcją.

Dla tych wszystkich firm które nie chcą prowadzić spraw związanych z flotą, chcą posiadać samochody, ale nie chcą przerabiać tych wszystkich procedur związanych z ich rejestracją, przeglądami i innymi kwestiami formalnymi wynajem długoterminowy wydaje się być korzystniejszy.

To ile kosztuje wynajem długoterminowy można jeszcze tutaj sprawdzić: https://www.hitachicapital.pl/pl/blog/post/ile-kosztuje-wynajem-dlugoterminowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
DarekPiw
DarekPiw

Eh. To zależy, co w danym przypadku jest korzystniejsze. W danym przypadku, powtarzam. Ostatnio ten temat już gdzieś przerabiałem, ale nie chce mi się znowu... Sory :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Josicka
Josicka

Moim zdaniem leasing jest o wiele lepszy niż leasing. Chociaż warto w tej sprawie zgłosić się do firmy, gdzie fachowo doradzą i wytłumaczą na czym to polega. Ja korzystałem z usług firmy https://outletleasingowy.pl/fiat, dzięki której znalazłem dla siebie najlepszą ofertę leasingu Fiata. Polecam zajrzeć na stronę i samemu się przekonać :D. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
szczurek29
szczurek29

Ja zdecydowanie jestem za leasingiem. Mój brat również, dlatego też skorzystał z oferty www.witman,pl i jest bardzo zadowolony, mówił, że bardzo poleca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Roger
Roger

Kazdy jest w troche innej sytuacji finansowej wiec trzeba miec to na uwadze. Zakup samochodu to przede wszystkim duza odpowiedzialnosc, bez znaczenia na opcje finansowania. Dobrze jest znac jakiegos zaufanego mechanika aby podpytac sie co najrzadziej trafia do niego na warsztat. Czytajac troche w sieci udalo mi sie znalezc informacje na temat marki Nissan jako tej najbardziej niezawodnej. Moj znajomy jezdzace w dlugie delegacje ma jeden z nowszych modeli i jest bardzo zadowolony. Sama oferta finansowania do zobaczenia tutaj - https://www.nissanfinance.pl/kredyt-50/50%2C5-procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Slaweq
Slaweq

No mniej wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Maciuś
Maciuś

każdy wariant ma swoje plusy i minusy. Każda firma ma też inne możliwości finansowe itd. Tutaj warto skierować się do jakiegoś doradcy ktore po przeanalizowaniu dokumentów firmy powie który wariant jest najlepszy dla Naszej firmy.

Edytowane przez Maciuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
markopost
markopost

U nas w firmie mamy alternatywę samochodów w postaci taksówek. Firma podpisała umowe z free now, za pomocą aplikacji każdy pracownik moze zamowic taksowke bo jest podpięty pod firmowe konto i firma na koniec miesiąca dostaje fakturę zbiorczą, co jest i tańsze i bardzo wygodne dla firmy. A taksówki naprawde są o czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Josicka
Josicka

Tak jak zostało napisane, gdyby jedna opcja byłaby lepsza od drugiej to ta druga nigdy by nie powstała. Osobiście polecam udać się do salonu samochodowego w Twojej okolicy i po prostu policzyć to wspólnie z przedstawicielem danej marki. Jeżeli interesuje cię Volvo, możesz udać się do salonu Volvo blisko sosnowca, tam na pewno doradzą i pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Michal80
Michal80

Myślę, że zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje zalety. Ja przez długi czas wynajmowałem Skode Fabie LPG z wypożyczalni www.abacuscars.pl. Było to dla mnie bardzo korzystne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędziłem wiele czasu i pieniędzy. Pojazd był utrzymany w nienagannym stanie technicznym i wizualnym, dlatego byłem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...