Jump to content
antbar

Radzenie sobie z własna firmą

Recommended Posts

antbar

Niestety prowadzenie własnego biznesu w Polsce nie należy do łatwych, dlatego kwitnie u nas rynek firm doradczych. Sam miałam duży problem z własna działalnością i za namową znajomego uderzyłam do firmy doradczej i od tamtej pory prowadzenie firmy jest dużo przyjemniejsze. Możecie o nich poczytać więcej na Blue Oak. Korzystacie tez z usług firm doradczych?

int
16 minutes ago, antbar said:

Niestety prowadzenie własnego biznesu w Polsce nie należy do łatwych, dlatego kwitnie u nas rynek firm doradczych. Sam miałam duży problem z własna działalnością i za namową znajomego uderzyłam do firmy doradczej i od tamtej pory prowadzenie firmy jest dużo przyjemniejsze. Możecie o nich poczytać więcej na Blue Oak. Korzystacie tez z usług firm doradczych?

a jaką masz firmę ? Jak się nazywa ?

mikel

Radzenie w jakim sensie?

Oceanborn
Posted (edited)

Przecież to temat napisany tylko dla reklamy. Trzeba wymyślić jakiś temat na który ktoś kliknie. Nie można przecież napisać: reklama firmy Blue Oak. To forum dla ludzi biznesu którzy doskonale wiedzą że reklama to śmieć użyteczny prawie wyłącznie dla tych co reklamy wypuszczają.

Edited by Oceanborn

dinggo
Posted (edited)

Jeśli Twoja firma rozsyła do klientów dużą ilość materiałów reklamowych np. katalogów to warto zastanowić się czy zamiast rozsyłać je z biura i marnować czas na pakowanie nie lepiej jest wynająć do tego wyspecjalizowana firmę. Przy niewielkich kampaniach nie jest to problemem jednak kiedy mówimy o kilkuset listach lub paczkach staje się to problemem. Warto sprawdzić firmy takie jak ta http://perfectmeridian.pl/ ponieważ nie wszystko opłaca się robić samemu.

Edited by dinggo

DarekPiw

No. Prowadzenie biznesu nie należy do łatwych. Ciągle trzeba pozyskiwać coraz to nowych klientów na swoje usługi, czy też produkty. A żeby jak najlepiej sobie z tym radzić to i o jakimś systemie CRM należy pomyśleć. Z tego co słyszałem to w tej materii firma Sente ma bardzo dobre i niedrogie rozwiązanie, więc może warto to sprawdzić i ewentualnie skorzystać?

Zarzadzajac3

Osobiście uważam że każdy właściciel powinien chodzić na dodatkowe szkolenia i kursy które zapewnią mu możliwość lepszego zarządzania własną firmą.

Oceanborn

bardzo oględnie powiedziane. Jednak wiele szkoleń jest mało co wartych. Poza tym liczy się samodzielna praca nad sobą, rozwijanie się w tych kierunkach które nie są komfortowe dla danej jednostki. Inaczej będziemy słuchali i uczyli się tego co już wiemy i chcemy wiedzieć.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Topics

• Wybór formy prawnej firmy

Witam,   planuję założenie firmy handlowej i chciałbym poradzić się wstępnie w zakresie wyboru samej formy prawnej firmy. Obecnie rozważam założenie spółki z o.o. lub DG, ale nie wykluczam innych opcji - chętnie rozważę Wasze pomysły. Moim głównym wymaganiem jest możliwość rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura. Nie ma z tym problemu w przypadku spółki z o.o., jednak nie wiem jak to wygląda przy DG. Czy w przypadku DG można całkowicie zrezygnować z podawania swojego prywatnego adresu na fakturach, pieczątkach, rozliczeniach i posługiwać się tylko adresem wirtualnego biura? Kolejnym ważnym dla mnie czynnikiem jest możliwość zrezygnowania z podawania swojego imienia i nazwiska w nazwie firmy. Spółka z o.o. może mieć dowolną, niezwiązaną ze wspólnikami nazwę a w przypadku DG imię i nazwisko właściciela jest nierozerwalnie połączone z nazwą firmy i dla mnie jest to duży mankament. W zasadzie jest to czynnik zdecydowanie przeważający na rzecz sp. z o.o. jak dla mnie. Jednak wadą sp. z o.o. jest duży koszt księgowości. Firma będzie działała w sektorze retail i do rozliczenia będę miał najprawdopodobniej bardzo wiele drobnych dokumentów sprzedaży - paragonów i faktur, które znacznie wywindują koszty księgowości. Obawiam się tutaj, że przez pierwsze miesiące działalności spółka może dostać "czkawki" bo marża niektórych dokumentów sprzedaży może być niższa niż koszty ich zaksięgowania.  Księgowość DG w tym przypadku jest nieporównywalnie tańsza. Wiele osób w podobnym rozważaniu kieruje się tym, że jako członkowie zarządu sp. z o.o. nie muszą płacić ZUS-u, ale dla mnie to nie ma znaczenia bo i tak chcę być ubezpieczony. Problemem wydawać by się mogło także podwójne opodatkowanie sp. z o.o., jednak ja przez pierwsze 12 - 20 miesięcy chcę 100% zysku działalności przeznaczać na jej rozwój, później mogę zatrudnić się na etat w swojej spółce i pobierać regularną wypłatę albo ustalić system dywidend. Same koszty założenia spółki też nie stanowią większego problemu. Podsumowując: DG dla początkowo małej działalności wydaje się idealna, jednak bardzo zależy mi na czynnikach które wymieniłem powyżej a DG ich nie gwarantuje, szczególnie nie pozwala na odłączenie imienia i nazwiska z nazwy firmy. Z drugiej zaś strony obawiam się tych kosztów księgowości. Przy dużej ilości dokumentów sprzedaży realny koszt biura księgowego może wynieść ze 2500 złotych miesięcznie co daje 30 000 złotych rocznie. Spora suma, zważając na fakt, że marża niektórych paragonów może wynieść 2 czy 3 złote. Zwracam się do Was z prośbą o opinie na ten temat. Może jeszcze jakaś inna forma działalności? Może warto pomyśleć nad spółką za granicą?   Pozdrawiam

in Firma

• darmowa reklama dla firmy

Pewnie nie jeden przedsiębiorca chce dobrze rozleklamować swoją firme. Ja tez. I znalazłem bardzo dobrą propozycję.Zaciekawieni? Zobaczcie tu https://wykonawca.taelo.pl/ Dzięki stworzeniu wizytówki w portalu firmy mogą dodawać takie informacje jak: dane kontaktowe, zdjęcia z poprzednio zrealizowanych zleceń, godziny i miejsce świadczenia usług. Jest to darmowa reklama i dobry sposób na pozyskanie nowych klientów

in Firma

• Olbrzymi problem z długami...

Cześć wszystkim od niedawna odkąd moja firma splajtowała mam porządny problem z długami i już nie radzę sobie z ich spłatą. Do tego często nachodzi mnie komornik... Postanowiłem rozwiązać ten problem, co radzicie w takiej sytuacji?

in Oferty Usługi

• Jak reklamujecie swoje firmy?

Tak jak w tytule – w jaki sposób reklamujecie swoje firmy? Ja, do tej pory inwestowałam głównie w reklamę w sieci, gdyż mam sklep internetowy z odzieżą. Ostatnio, zdecydowałam się zamówić dla moich klientek sok naturalny oferowany przez http://www.freshdrink.pl/pl/soki-naturalne,10048 – jest na nim nadrukowane logo mojego sklepu, co wzmocni wizerunek mojej firmy (soki dodawane są w do paczek zupełnie za darmo).

in Marketing i Reklama