Skocz do zawartości
CiociaAla
CiociaAla

obowiązki pracodawcy

Rekomendowane odpowiedzi

CiociaAla
CiociaAla

Czy w kazdej pracy pracodawca ma obowiazek ubezpieczyc pracownika i wykupic dla niego jakies medyczne pakiety"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Ada
Ada

Absolutnie, nie ma takiego obowiązku. To wyłącznie jego dobra wola, jeśli daje coś takiego swoim pracownikom. Chociaż trzeba przyznać, że coraz więcej pracodawców coś takeigo oferuje jako dodatkowy bonus do wynagrodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Talin
Talin

Oczywiście, że mnie ma takiego obowiązku. Obowiązkowe to są składki ZUZ i zdrowotne. Dodatkowo każdy pracodawca ma też obowiązek wysłać każdego swojego pracownika na badania okresowe, które potwierdzą jego zdolność do pracy. Ale z tego co wiem, nie każdy pracodawca się do tego stosuje. Na szczęście u nas w firmie, co roku mamy takie badania finansowane i to w bardzo dobrym ośrodku. Jeśli potrzebujecie do swojej firmy wykupić pakiet z zakresu medycyna pracy szybkie badania  to polecam przychodnię CMC w Krakowie. U mnie dzięki takim badaniom zostało wykryte nadciśnienie, a u mojej znajomej wada wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Ddroz
Ddroz

Nie ma takiego obowiązku. Dodatkowo jest to uzależnione od formy zatrudnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Frankie33
Frankie33

Obowiązkowe jest to co, wynika z kodeksu pracy, jeśli zawierasz taka umowę. Trochę to inaczej wygląda przy umowach cywilnoprawnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Dariusz Kowalski
Dariusz Kowalski

Jeśli chodzi o problemy z sercem to warto sprawdzić jaka jest anatomia serca. To może pomóc w ewentualnym leczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...