Jump to content
truck

Jak wybrać firmę kateringową na imprezę

Recommended Posts

truck

Szykuje się nam w firmie spory event I zastanawiam się na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy kateringowej.

Doradzicie? 

Share this post


Link to post
Star

No coż. Firm kateringowych jest bardzo dużo. Kiedy decydujemy się na zorganizowanie cateringu firmowego, to musimy wykluczyć wszystkie firmy oferujące catering na komunię lub mniejsze przyjęcia okolicznościowe.  Firma kateringowa powinna mieć możliwość obsłużenia większej imprezy.  Doświadczona firma cateringowa doskonale zdaję sobie sprawę z tego, w jaki sposób przygotować catering dla bardzo dużego grona osób i najczęściej na catering firmowy decydują się osoby, które zatrudniają wiele osób. Polecam tutaj nie kierować się jedynie ceną ale opinią firmy oraz jej doświadczeniem.

Więcej informacji na tej stronie:

https://faktykrakowa.pl/20190212139572/jak-wybrac-najlepsza-firme-cateringowa-na-impreze

Opisane jest tutaj jak wybrać dobrą firmę. 

Share this post


Link to post
Tatiana

Ja myślę, że najlepiej zacząć od początku- czyli wybierając obiekt na imprezę firmową od razu zwrócić uwagę czy na miejscu jest kuchnia serwująca catering.  Sama bardzo dużą wagę przywiązuję do organizacji konferencji i eventów w naszej firmie i przyznam że jestem dość wymagająca. Ostatnio na mnie spoczęła w dużej mierze organizacja szkolenia na Dolnym Śląsku, wybrałam hotel dysponujący świetnie wyposażoną salą multimedialną, można zerknąć na http://www.terminalhotel.pl/centrum-konferencyjne-wroclaw/sala-multimedialna-wroclaw/ , ze znajdującą się na miejscu kuchnią i restauracją gdzie mogliśmy zamówić catering ze świeżych produktów, w skład którego wchodziły różnorodne przekąski, w tym wegetariańskie.  Catering z dowozem to raczej marna sprawa. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Similar Topics

  • Prywatne przedszkole - warto?

   Co myślicie o otworzeniu prywatnego przedszkola. Miasto -  20 tysięcy mieszkańców i z tego co się orientuję jest poważny problem z przyjęciem do przedszkoli samorządowych. Mam własny lokal, który można by przystosować do  przedszkola ( do tego ogródek, gdzie można by urządzić plac zabaw). Myślicie, że to opłacalny biznes?

   in Pomysł na biznes

  • Myślę o własnej firmie

   Przymierzam się do założenia własnej firmy. Mam trochę znajomości w branży spożywczej, dlatego myślę nad sprzedażą opakowań z EPP i pojemników izotermicznych z pokrywą (Thermoboxów) - będą w sam raz do gastronomii. Udało mi się już znaleźć producenta EPP http://eppgroup.pl/, od którego będę zamawiać gotowe produkty. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w takiej działalności? Jak sobie radzicie?

   in Pomysł na biznes

  • Wybór formy prawnej firmy

   Witam,   planuję założenie firmy handlowej i chciałbym poradzić się wstępnie w zakresie wyboru samej formy prawnej firmy. Obecnie rozważam założenie spółki z o.o. lub DG, ale nie wykluczam innych opcji - chętnie rozważę Wasze pomysły. Moim głównym wymaganiem jest możliwość rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura. Nie ma z tym problemu w przypadku spółki z o.o., jednak nie wiem jak to wygląda przy DG. Czy w przypadku DG można całkowicie zrezygnować z podawania swojego prywatnego adresu na fakturach, pieczątkach, rozliczeniach i posługiwać się tylko adresem wirtualnego biura? Kolejnym ważnym dla mnie czynnikiem jest możliwość zrezygnowania z podawania swojego imienia i nazwiska w nazwie firmy. Spółka z o.o. może mieć dowolną, niezwiązaną ze wspólnikami nazwę a w przypadku DG imię i nazwisko właściciela jest nierozerwalnie połączone z nazwą firmy i dla mnie jest to duży mankament. W zasadzie jest to czynnik zdecydowanie przeważający na rzecz sp. z o.o. jak dla mnie. Jednak wadą sp. z o.o. jest duży koszt księgowości. Firma będzie działała w sektorze retail i do rozliczenia będę miał najprawdopodobniej bardzo wiele drobnych dokumentów sprzedaży - paragonów i faktur, które znacznie wywindują koszty księgowości. Obawiam się tutaj, że przez pierwsze miesiące działalności spółka może dostać "czkawki" bo marża niektórych dokumentów sprzedaży może być niższa niż koszty ich zaksięgowania.  Księgowość DG w tym przypadku jest nieporównywalnie tańsza. Wiele osób w podobnym rozważaniu kieruje się tym, że jako członkowie zarządu sp. z o.o. nie muszą płacić ZUS-u, ale dla mnie to nie ma znaczenia bo i tak chcę być ubezpieczony. Problemem wydawać by się mogło także podwójne opodatkowanie sp. z o.o., jednak ja przez pierwsze 12 - 20 miesięcy chcę 100% zysku działalności przeznaczać na jej rozwój, później mogę zatrudnić się na etat w swojej spółce i pobierać regularną wypłatę albo ustalić system dywidend. Same koszty założenia spółki też nie stanowią większego problemu. Podsumowując: DG dla początkowo małej działalności wydaje się idealna, jednak bardzo zależy mi na czynnikach które wymieniłem powyżej a DG ich nie gwarantuje, szczególnie nie pozwala na odłączenie imienia i nazwiska z nazwy firmy. Z drugiej zaś strony obawiam się tych kosztów księgowości. Przy dużej ilości dokumentów sprzedaży realny koszt biura księgowego może wynieść ze 2500 złotych miesięcznie co daje 30 000 złotych rocznie. Spora suma, zważając na fakt, że marża niektórych paragonów może wynieść 2 czy 3 złote. Zwracam się do Was z prośbą o opinie na ten temat. Może jeszcze jakaś inna forma działalności? Może warto pomyśleć nad spółką za granicą?   Pozdrawiam

   in Firma

  • Czy warto oszczędzać na oponach?

   Z takim dylematem mierzy się wiele osób. Czy opony, to element auta, który warto traktować po macoszemu - wydaje się, że nie. Opony to przecież jeden z istotniejszych elementow majacych wpływ na na przyczepność, na bezpieczeństwo zwłaszcza poruszania się po tych trasach szybkiego ruchu. Odsyłam jeszcze tutaj pod linka: http://racerpolska.pl/opony-do-samochodu/oszczedzanie-na-oponach-samochodowych-co-warto-wiedziec/ Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.

   in Misz Masz

  • przeniesienie firmy transportowej - niższy podatek

   Witam. Posiadam dwie spółki zajmujące się usługami księgowymi oraz wynajmem lokali użytkowych. Mam pomysł na rozwinięcie biznesu i szukam wspólnika, który podjąłby się działania w poszukiwaniu klientów dla mojego biura rachunkowego. Rozliczanie procentowe od wystawionej comiesięcznej faktury dla kontrahenta i udziały w spółce. Lokal posiada 360 m2 i jest nowoczesnym budynkiem, oddanym do użytku w 06.2019 r. Pokrótce, gmina w której wynajmuje lokal posiada bardzo niskie podatki od transportu: 1) dowolna firma transportowa zakłada lub przenosi istniejącą spółkę z o.o. (może być również sp. komandytowa) do lokalu, którego jestem właścicielem. Tym samym płaci podatki od transportu na terenie mojej gminy. 2) możliwe jest również przeniesienie usług księgowych. Klient oprócz dużo niższych podatków od swojej floty, w przypadku założenia spółki z o.o., zyskuje również niższy CIT 9% a nie 18% jak w przypadku działalności gospodarczej. Pomagamy w założeniu spółki z o.o. również sp. komandytowej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na maila biuro@apservice.pro lub tel. 500585112

   in Pomysł na biznes

×