Jump to content
Milosz

W jakim kraju zarejestrować sklep internetowy?

Recommended Posts

Milosz

Witam, importuję towar od dystrybutora z Niemiec. Towar sprzedaję przez internet. Po zapłaceniu 23% vatu praktycznie nic nie zostaje. Podatek dochodowy to ryczałt 3,5%.

Moje pytanie jest takie w którym kraju zarejestrować firmę aby VAT był najniższy lub w ogóle go nie było? Chciałbym dalej importować towar z Niemiec ale do magazynu w Polsce i z tą go wysyłać do klientów.

Towar to gry planszowe/karciane i klienta interesuje tylko i wyłącznie  całkowita cena do zapłaty a nie ile jest w niej podatków. 

Marek

Mieszkasz w Polsce i tu sie rozliczasz. Coz z tego ze kupisz gdziekolwiek i nie zaplacisz podatku jak na granicy PL policza ci VAT 23%.

booorek

Jeśli ściągasz go osobiście do magazynu to nie masz za wielkiego pola manewru. W jakim kraju byś nie założył firmy tam musisz ten towar sobie magazynować. W europie vat jest podobny. A transportować na koniec świata raczej się nie opłaca. No i zauważ, że masz znikomy podatek dochodowy.

wlasciwa

Ciekawy temat, warto się nad tym zastanowić. Tym bardziej, że sama myślę o otwarciu własnego sklepu internetowego. Póki co udało mi się wybrać serwis prowadzący system autoryzacji i rozliczeń - mowa tutaj o https://www.przelewy24.pl/ . Jestem ciekawa, czy ktoś z was również korzysta z P24? Słyszałam, że jest to najczęściej wybierana platforma.