Jump to content
Milosz

W jakim kraju zarejestrować sklep internetowy?

Recommended Posts

Milosz

Witam, importuję towar od dystrybutora z Niemiec. Towar sprzedaję przez internet. Po zapłaceniu 23% vatu praktycznie nic nie zostaje. Podatek dochodowy to ryczałt 3,5%.

Moje pytanie jest takie w którym kraju zarejestrować firmę aby VAT był najniższy lub w ogóle go nie było? Chciałbym dalej importować towar z Niemiec ale do magazynu w Polsce i z tą go wysyłać do klientów.

Towar to gry planszowe/karciane i klienta interesuje tylko i wyłącznie  całkowita cena do zapłaty a nie ile jest w niej podatków. 

Share this post


Link to post
Marek

Mieszkasz w Polsce i tu sie rozliczasz. Coz z tego ze kupisz gdziekolwiek i nie zaplacisz podatku jak na granicy PL policza ci VAT 23%.

Share this post


Link to post
booorek

Jeśli ściągasz go osobiście do magazynu to nie masz za wielkiego pola manewru. W jakim kraju byś nie założył firmy tam musisz ten towar sobie magazynować. W europie vat jest podobny. A transportować na koniec świata raczej się nie opłaca. No i zauważ, że masz znikomy podatek dochodowy.

Share this post


Link to post
wlasciwa

Ciekawy temat, warto się nad tym zastanowić. Tym bardziej, że sama myślę o otwarciu własnego sklepu internetowego. Póki co udało mi się wybrać serwis prowadzący system autoryzacji i rozliczeń - mowa tutaj o https://www.przelewy24.pl/ . Jestem ciekawa, czy ktoś z was również korzysta z P24? Słyszałam, że jest to najczęściej wybierana platforma.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...