Skocz do zawartości
Fantomass

Export - jak znaleść odbiorców

Polecane posty

Fantomass

Witam.

Chciałbym exportować mój produkt poza granicę kraju. Branża dziecięca. Niestety nie mam jakoś szczęścia do znalezienia partnera. Najlepiej dystrybutora na dany kraj.

Czy są jakieś sprawdzone sposoby, portale, czy cos w tym stylu co mogło by mi pomóc

Pozdrawiam 

Gynk

Co to za produkt?

amberus

Oczywiście, warto skorzystać z współpracy  z firmą IMP. Nie tylko znajdą odpowiednie rynki, ale też jeśli potrzeba zainteresowany przedsiębiorca otrzyma stosowne dofinansowanie, praktycznie bez ograniczeń. Nie oddajemy dofinansowania, firma zostaje naszym udziałowcem. Dodatkowym tu plusem jest to że mamy dostęp do wszelkich możliwości. 

jannett

Ciekawa opcja! Jaki to udział?

amberus

Dożywotni i właściwej wartości na który w większości my sami mamy wpływ. 

grezorpr

Zależy do jakiego kraju - np w PL dużo sprzedaje się na allegro natomiast w Czechach na czeskim aukro.cz sprzedaje się niewiele, natomiast sporo sprzedaje się w sklepach internetowych, swoje produkty można umieścić w czymś podobnym do polskiego olx czyli bazos.cz, można też szukać czy ktoś jest zainteresowany na aaapoptavka.cz, swoje produkty jeśli masz dobre i w dobrych cenach możesz umieścić na zentrada.pl, możesz spróbować też na norweskim finn.no. oraz na ebay. Jest sporo możliwości - jeśli chcesz pogadać na ten temat (a mam trochę kontaktów) to priv Pozdrawiam

Fantomass2013

Tylko tu nie chodzi o sprzedaż detaliczną.

Co mi z konta na bazos.cz jak koszt wysyłki pomimo że niedaleko będzie droższy niż sam towar.

Do tego zwroty.

Zresztą w Polsce od ładnych paru lat nie prowadzimy sprzedazy detalicznej.

Szukamy kontaktów, dostępu do dystrybutorów, resellerów lub osób które będą szukać dla nas klienów

POchwalę upadające biznesforum, znaleźliśmy tam osobę z Litwy, która szuka nam klientów za prowicję od każdej sprzedanej sztuki i tak od kilku lat sprzedajemy już na Litwę.

:-)))

grezorpr

Widzisz - napisałem Ci że jak chcesz pogadać to priv - ja do granicy z czechami mam 200 metrów a do czeskiej poczty 700 metrów - swego czasu kupowałem ledy w chinach i sprzedawałem do czech po kilkanaście paczek dziennie, zentrada to też tylko handel hurtowy i tylko dla firm z unii nie wiem też co masz dokładnie i po ile ale z tego co napisałeś to masz towar po 10-15 pln (koszt paczki na czeskiej poczcie do 2 kg to okolo 16pln ) byłem też kiedyś w pradze na spotkaniu z dostawcą do sieci czeskich marketow tesco więc wiesz - zasugerowalem Ci kontakt chciałem się dowiedzieć co konkretnie  masz ile i na jakich warunkach i ani razu nie wspomnialem o sprzedazy w polsce a tylko porownalem sprzedaz na polskim i czeskim allegro. Pozdrawiam

Dmytro1980

Witam. Moge stac dystrybutorem na Ukrainie dla Panstwa. Jestem stad.  dmytroponomarenko8@gmail.com

europa-connections

Twoje zapytanie: szukam partnera do exportu.

Jeśli export byłby łatwy - to każdy głupi by to robił.

Chęć wejścia na nowy rynek, nawet z doskonałym w swoim mniemaniu towarem to jeszcze nie wszystko.

Jeśli już w Warszawie sprzedaje się inaczej niż w Krakowie albo Szczecinie - to co powiedzieć o rynkach w Grecji, Niemczech albo Finlandii?

Jeśli nie znasz tych rynków DOBRZE w swojej branży - to nie oczekuj  że możesz dyktować np. warunki współpracy z dystrybutorem. Wiesz czym się różni rynek art. dziecięcych w Grecji od takiego rynku w Niemczech?

Jeśli nie - to JAK chcesz mieć na nim powodzenie?

Czyli - zostaje albo dalej marzyć, albo umoczyć duuuużo kasy na naukę, albo skorzystać z pomocy fachowców. Bolącego zęba też nie wyrywasz kombinerkami tylko idziesz do dentysty?

Wrzuć mój Nick na Googla - tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.

Jeszcze jedno - my nikogo nie zmuszamy do współpracy.

Czarny258

Cześć. 

A czy ktos z tu obecnych nie zechciałby wejść we współpracę eksportu napoi na rynek zagraniczny? Posiadam konkurencyjne ceny produktów poszukuję tylko odbiorcy na rynku zagranicznym najlepiej rynek zachodni. 

europa-connections

Czarny258

zgłoś się do mnie po prostu, namiary na stronie, strona taka sama jak Nick tutaj z końcówką .eu albo .com

Czarny258

Wyslalem wiadomosc na skrzynke 

luki
Napisano (edytowany)

3 marca napisalem pw, do dzis  jej nie przeczytales...

Edytowano przez luki

Czarny258

Luki nie dostałem żadnej pw od Ciebie. Proszę powtórz ja 

luki

mialem na mysli @Fantomass

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!