Jump to content
wsx
wsx

dotacja dla pracownika

Recommended Posts

wsx
wsx

Witam,

czy istnieje dotacja dla pracownika ktory już jest zatrudniony w firmie? 

Chodzi o to ze jest prowadzona działalność (już kilka lat), biuro itp, ale zastanawiam się czy można wziąć jakąś dotacje w powyższym kierunku. Jeszcze nigdy nic nie było brane jeśli chodzi o dotacje.

Pozdrawiam

Kbrzemiala
Kbrzemiala
Dnia 26.01.2018 o 16:51, wsx napisał:

Witam,

czy istnieje dotacja dla pracownika ktory już jest zatrudniony w firmie? 

Chodzi o to ze jest prowadzona działalność (już kilka lat), biuro itp, ale zastanawiam się czy można wziąć jakąś dotacje w powyższym kierunku. Jeszcze nigdy nic nie było brane jeśli chodzi o dotacje.

Pozdrawiam

A na co chciałbyś otrzymać dotację?

Na rozpoczęcie działalności? - już odpada, bo prowadzisz działalność.

Jest wiele programów wpieranych przez Unię czy Państwo. Jeśli np. zakupisz ekologiczny sprzęt, czy też podnoszący wyrób (innowacja), możesz starać się o dofinansowania na zakup takiego sprzętu

Marcel
Marcel

Na pewno możesz dostać dofinansowanie na pracownika, jeżeli zatrudnisz osoby zarejestrowane w UP. Szczegółów dowiesz się w pośredniaku, ale są dofinansowania,  od refundacji kosztów poniesionych na wynagrodzenia i na składki ZUS po refundację kosztów doposażenia stanowiska pracy lub organizacji stażu.Może to być nawet pożyczka na ustanowienie miejsca pracy. 

wsx
wsx

hmm, może od początku.

Jeden z członków rodziny prowadzi biuro, ja jestem tam zatrudniony jako pracownik. Być może za jakiś czas pomyślimy nad otwarciem kolejnego biura w innym mieście. Czy jest jakaś możliwość na otrzymanie funduszy na otwarcie takiego biura lub czynności z tym związanych?

Dzięki

Marcel
Marcel

A to już jest zupełnie inne pytanie. Bo inne są dotacje na pracownika, a inne na rozwój firmy.  Na utworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej, dostaniesz dotację z biura pracy. A na rozwój firmy musiałbyś się ubiegać z funduszy europejskich. To już trochę trudniejsze, ale szanse są. Zamiast dotacji można też dostać pożyczkę na rozwój. Jest łatwiej i korzystniej niż w banku. 

wsx
wsx

Z tym pracownikiem z biura pracy może być różnie, nie wiem czy znajdę odpowiednią osobę do prowadzenia nowo otwartego biura w biurze pracy. Wiecie, to nie może być laik, który nigdy nie pracował w tej branży. Chyba że znaleźć osobę i ona musiała by się zarejestrować w biurze pracy, tylko nie wiem ile ta osoba musi być zarejestrowana, aby móc podpiąć ją pod dotacje na pracownika.

Co do pożyczki na rozwój, każdy bank oferuje taką usługę? Trzeba po prostu rozglądać się gdzie najkorzystniej?

Marcel
Marcel

Ale bank nie da Ci takich korzystnych warunków. Gdyby tak było, to ludzie by się o to nie ubiegali. Jeżeli masz szansę na pożyczkę znacznie niżej oprocentowaną, albo bez oprocentowania, a są i takie, które mogą zostać częściowo umorzone. Więc na pewno warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Co do długości statusu osoby  bezrobotnej, nie sądzę, żeby to miało znaczenie. Ale dokładnie nie wiem. 

Krzysztof Tymoszuk
Krzysztof Tymoszuk
Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎01 o 12:19, wsx napisał:

Z tym pracownikiem z biura pracy może być różnie, nie wiem czy znajdę odpowiednią osobę do prowadzenia nowo otwartego biura w biurze pracy. Wiecie, to nie może być laik, który nigdy nie pracował w tej branży. Chyba że znaleźć osobę i ona musiała by się zarejestrować w biurze pracy, tylko nie wiem ile ta osoba musi być zarejestrowana, aby móc podpiąć ją pod dotacje na pracownika.

Co do pożyczki na rozwój, każdy bank oferuje taką usługę? Trzeba po prostu rozglądać się gdzie najkorzystniej?

ja dostałem na pracownika, był zarejestrowany 2 dni, dostałem 15 tyś ( stworzenie miejsca pracy) pracownik musi być zatrudniony w firmie min 2 lata

mzar
mzar

Czy są jeszcze dostępne dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Pytam, bo kiedyś były... ale nie miałem potrzeby uruchamiania działalności gospodarczej. Teraz mam taką potrzebę - dlatego pytam...

Ewentualnie zbieranie takich promocji jak ta tutaj https://www.konto-studenckie.pl/promocje/  - tyle tylko, że jest to pewna skończona ilość i to jest pewien problem.