Skocz do zawartości
michaltar
michaltar

Firma pożyczkowa/bank

Rekomendowane odpowiedzi

michaltar
michaltar

Witam mam x kapitału co zostanie moja tajemnica. I chciałbym to zainwestować w finansach. Tzn udzielac kredyt chwilówki przez internet. Czy jakieś specjalne pozwolenia potrzebuje? A drugi temat to bank. Jestem zainteresowany otworzeniem placówki bankowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Kbrzemiala
Kbrzemiala

@michaltar 

2 godziny temu, michaltar napisał:

Witam mam x kapitału co zostanie moja tajemnica. I chciałbym to zainwestować w finansach. Tzn udzielac kredyt chwilówki przez internet. Czy jakieś specjalne pozwolenia potrzebuje? A drugi temat to bank. Jestem zainteresowany otworzeniem placówki bankowej.

AD1. Możesz udzielać pożyczek "na własną rękę". Oczywiście wszystkie papierowe sprawy muszą zostać wypełnione itp. Następnie płacisz podatek od uzyskania zysku.

AD2. Myślisz o własnym banku czy o filii placówki bankowej, bo to są dwie różne kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Fantomass2013
Fantomass2013

nie jestem pewien czy bez pozwolenia KNF możesz udzielać pożyczek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Kbrzemiala
Kbrzemiala
Dnia 7.02.2018 o 10:14, Fantomass2013 napisał:

nie jestem pewien czy bez pozwolenia KNF możesz udzielać pożyczek.

 

Możesz udzielić pożyczek z małym procentem znajomemu. Taka pożyczka musi być potwierdzona u notariusza. Następnie trzeba odprowadzić jakiś % od zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
gosia IQ
gosia IQ

fantomass, knf nie udziela zezwoleń na taką działalność,  nie jest to działalność koncesjonowana lub zabroniona. nie mniej, co do takich firm knf ma pewne wymagania:)

wystarczy poczytać ustawę o kredycie konsumenckim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
karolmien
karolmien

Jak dla mnie to totalnie nieopłacalny biznesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
gosia IQ
gosia IQ

Każdy pośrednik w dniu dzisiejszym jest zobligowany do tego by być nadzorowanym przez KNF.

A Jak wygląda uzyskanie wpisu do bazy pośredników kredytowych prowadzonych przez KNF?

Wysyła się oświadczenie, że jest się pośrednikiem i potwierdzenie przelewu na 600zł.... i to wszystko.

 

ot, taka ciekawostka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
opiekunnestbank
opiekunnestbank

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

Edytowane przez opiekunnestbank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
AsiaPL
AsiaPL

Jakim budżetem należy dysponować, aby otworzyć taki bank, tzn. placówkę na zasadzie filii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
opiekunnestbank
opiekunnestbank

Szanowna Pani, jak każda franczyza na rynku Nest Bank wymaga przygotowania Placówki zgodnie z wizualizacją Banku. Lokal przy głównym ciągu pieszych w sąsiedztwie innych Banków. Powierzchnia lokalu powinna mieć około 35 m2 z wydzieloną salą obsługi o powierzchni 30 m2. Dodatkowo, lokal powinien znajdować się na parterze z wejściem bezpośrednio od ulicy z widoczną witryną. Koszt inwestycji w przygotowanie placówki to kwota około 1300 zł/m2. Więcej informacji nestbank.pl/franczyza/wymogi-lokalu.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

Edytowane przez opiekunnestbank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
jolanta952
jolanta952

Niestety, banki niechętnie udzielają pożyczek przedsiębiorcom. I dlatego, szukając pożyczki na rozwój firmy rozsądniej byłoby zdecydować się skorzystać z oferty tego funduszu http://pozyczkowy.com.pl/dokumenty-do-pobrania/pozyczka-rpo/  który oferuje pożyczki na atrakcyjnych warunkach, z możliwością rozłożenia spłaty pożyczki na raty.

Edytowane przez jolanta952

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
wlasciwa
wlasciwa

Tak naprawdę, to dzisiaj mamy naprawdę bardzo duży wybór ofert w zakresie produktów finansowych. Przy czym bez watpienia nader ciekawą jest propozycja od  Aasa dla klientów biznesowych. Możemy tam dostać pożyczkę na przystępnych warunkach aż do 20 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
biznik4
biznik4

Dobre rozwiązanie dla firm to także odnawialna linia finansowania  www.finiata.pl Pozwala ona na szybki dostęp do gotówki. Dostaniemy ją na konto i będziemy mogli inwestować. Bez większych formalności uda się nam mieć taką gotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
DarekPiw
DarekPiw

Oho. Lichwa się szerzy :D Nie, no żartuję. Tak jak ci napisali. Pożyczki możesz udzielać. A i pewnie o filię banku ci chodziło. W tej materii skontaktuj się z konkretnym bankiem, aby uzyskać szczegóły dotyczące tego, co i jak zrobić, aby otworzyć własną filię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
praktyczny
praktyczny

Moim zdaniem dobra jest ta pożyczka przez internet- zobaczcie tu https://kokos.pl/   Nie ma żadnych ukrytych kosztów, od razu widzimy jaka jest wysoka rata i całkowity koszt pożyczki. Po złożeniu wniosku przez internet szybko jest akceptacja. A potem już w pare minut ma się przelane pieniadze na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
KordianKomar
KordianKomar

Mozna i tak jak ktos lubi wygode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Talin
Talin

Nie korzystam z internetowych pożyczek. Mam coś lepszego - kartę Twisto i korzystam z odroczonej płatności. Płacić kartą mogę praktycznie wszędzie, a potem do 15 kolejnego miesiąca muszę spłacić i takie odroczenie nic mnie nie kosztuje. Zazwyczaj korzystam z takiej opcji przy większych, nieplanowanych zakupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Wojciech
Wojciech

W przypadku jakiegokolwiek finansowania warto skorzystać z usług sprawdzonego doradcy kredytowego, który pomoże w doborze odpowiedniego finansowania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...