Skocz do zawartości
ludzik

Jak założyć firmę - krok po kroku?

Polecane posty

ludzik
Napisano (edytowany)

Może zbierzmy jak to się robi i o czym pamitęać.

Przeczytałem już sporo a dalej mi się wszystko gmatwa, powiedzcie czy dobrze myślę:

1. przychodzę do urzędu miasta, składam wpis do CDEIG.

2. Zgłaszam firmę do ZUS i US.

3. do 25 dnia kolejnego miesiąca muszę opłacić VAT i ZUS, podatek, NFZ i złozyć księgę przychodów i rozchodów i księgi rachunkowe i faktury? Na jakie konto mam przelewać vat, zus i nfz?

A co jak chcę mieć firmę od 1 marca ale uruchomić od 1 kwietnia? Wtedy pierwsze płatności zus i nfz dopiero za kwiecien? Gdzie to zglaszac potem?

Edytowano przez ludzik

AsiaPL

A czy przedsiębiorca w pierwszych miesiącach nie jest czasem zwolniony z opłat do ZUS?

Michał Jezierski
Dnia 1.06.2018 o 15:43, AsiaPL napisał:

A czy przedsiębiorca w pierwszych miesiącach nie jest czasem zwolniony z opłat do ZUS?

Jest zwolniony jedynie ze składek społecznych. Składki zdrowotne będzie musiał opłacać.

Kaja88

Jeśli chodzi o prowadzenie własnej firmy to ja w tym temacie mogę polecić biuro rachunkowe. Do niedawna korzystałam z tradycyjnego, stacjonarnego biura, ale jakieś pół roku temu zdecydowałam się na zmianę. I jestem naprawdę zadowolona, gdy korzystam teraz z biura online. Do tego można w każdej chwili uzyskać od nich pomoc w różnych tematach, np. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Frankie33

Zawsze można spróbować działa w ramach fundacji AIP.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobne tematy

• kredyt, pożyczka na firme, czy warto?

Pieniądze na rozwój firmy, temat rzeka. Myślicie, że lepiej zaryzykować, wziąć kredyt i mieć szanse na zarobienie więcej, powiększenie biznesu, czy zostać przy tym co mam, co właściwie starcza mi spokojnie na życie i żyć bez stresu, bez zadłużenia w bankach no i bez tego całego załatwiania jeszcze zanim sie dostanie pieniądze. 

w Ogólnie o biznesie

• Jak dobrze i tanio promować firmę w internecie i nie tylko?

Witam Od kilku miesięcy posiadam własną działalność gospodarczą. Zajmuję sie sprzedawaniem usług w zakresie wynajmu sprzętu audio na imprezy dyskoteki wesela; nagraniami dźwiękowymi na planach filmowych oraz nagraniami różnych spotkań biznesowych (konferencje, posiedzenia rad nadzorczych);
      oraz oprawą muzyczną imprez okolicznościowych. Posiadam sporo sprzętu, bardzo profesjonalnego. Zastanawiam się jak najlepiej mogę wypromować moją firmę, trafić do klientów, niewielkim kosztem. Jest bardzo dużo serwisów które oferują reklamę typu banner ( niestety nie jest to tanie). Obawiam sie że darmowe ogłoszenia na portalach społecznościowych nie są wystarczającym miejscem na reklamę.
      Jest wiele opcji reklamy i promocji firmy, prawie wszystkie sporo kosztują, no i nie wiadomo czy przyniosą zamierzony skutek.
      Jakie waszym zdaniem są najlepsze metody reklamy firmy świadczącej usługi z nagrań dźwiękowych oraz oprawy muzycznej imprez okolicznościowych??? Chciałbym promować swoje usługi ( nagrania dźwiękowe spotkań, konferencji itp) dla firm które potrzebują takich nagrań. Jak najlepiej do nich trafić aby zachęcić moją ofertą? Dziękuję za wszystkie pomocne komentarze. 

w Marketing i Reklama

• Czy warto zdecydować się na firmę transportową?

Tak jak w tytule – czy uważacie, że warto jest zdecydować się na własną firmę transportową? Ja, jestem bliska otwarcia działalności transportowej. Zastanawiam się jednakże aktualnie nad tym, na wybór którego ubezpieczenia się zdecydować. Zależy mi bowiem na tym, aby być zabezpieczonym od różnych ewentualności. Oferta http://fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ube ... stawczego/ wydaje się być ciekawa – korzystaliście z niej?

w Misz Masz

• Rozwiń swoją firmę za pomocą Marketingu Szeptanego

Witam państwa chciałbym polecić usługę firmy LartWeb która specjalizuję się w marketingu internetowym, ale ich szczególną usługą jest marketing szeptany. Jest to swego rodzaju szeptanka w której osoby na różnych forach internetowych polecają firmę klienta. Jakie to daje korzyści ? Produkt lub usługa klienta jest coraz rozpoznawana w swojej społeczności dzięki czemu jest bardziej sprzedawana. W dzisiejszych czasach większość firm stosuję takową kampanię reklamową.

w Oferty Usługi