Skocz do zawartości
ŁukaszJ
ŁukaszJ

Dotacja dla osoby na etacie

Rekomendowane odpowiedzi

ŁukaszJ
ŁukaszJ

Cześć,

 

jest możliwość ubiegania się o dotacje na otwarcie swojej firmy, jeśli pracuję na pełnym etacie na umowę o pracę na czas nieokreślony? Potrzebuję tak naprawdę niewielkie pieniądze, a chcę rozpocząć działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Oceanborn
Oceanborn

Nie słyszałem nigdy o takich dotacjach. Po prostu wypowiadaj umowę → rejestruj się → wnioskuj o dotację. Nie wiem jak z profilem pomocy chyba wymagana jest dwójka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
kimmich14
kimmich14

Z tego co czytałem nie ma szans na otrzymanie dotacji dla osoby pracującej a co z osobami na emeryturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Vice
Vice

Przede wszystkim musisz określić, z jakiego województwa jesteś. Województwa posiadają instytucje odpowiedzialne za rozwój biznesu (tzw. agencje rozwoju regionalnego - https://pl.wikipedia.org/wiki/Agencja_rozwoju_regionalnego). W ramach agencji rozwoju realizowane są różne programy. Nie słyszałem ostatnio o dotacjach, ale na pewno występują pożyczki dla przedsiębiorców - oczywiście po spełnieniu szeregu warunków. "Najpewniejszą" formą dotacji jest dotacja z Urzędu Pracy na rozpoczęcia działalności gospodarczej, ale osoba ubiegająca się o dotację również musi spełnić szereg wymagań. Niestety, z tego co mi wiadomo osoby pracujące na etacie czy będące na emeryturze nie są specjalnie traktowani w kwestii dostępności dotacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
ŁukaszJ
ŁukaszJ

Nadal nic ciekawego się nie znalazło? A fundusz pożyczkowy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Michał Jezierski
Michał Jezierski

Zależy jaki. Generalnie pożyczki (przynajmniej te unijne lub krajowe) są skierowane przede wszystkim dla osób bezrobotnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...