Skocz do zawartości
psychodelizm
psychodelizm

pomysł na biznes na wsi

Rekomendowane odpowiedzi

psychodelizm
psychodelizm

Cześć wszystkim. Jestem tu nowy i przeglądam wiekszość wpisów na forum.

Mieszkam na wsi do 10k mieszkańców. Pracuję w usługach, natomiast moi rodzice prowadzą sklep. Niezbyt im to idzie, z roku na rok jest coraz gorzej. 

Mam odłożone trochę oszczędności i zastanawiam się nad zakupieniem jakiegoś towaru i wstawieniu go do tego sklepu. Z tym, że już naprawdę nie mam pomysłu co na takiej wsi może jeszcze iść skoro prawie wszystko już jest. Sklepów spożywczych jest z 5, więc spożywka całkowicie odpada. Sklepów rolniczo-metalowych są dwa, składów budowlanych jest multum. Apteki 2, salonów kosmetycznych z 5. Jeden sklep odzieżowy (z tym że ruch bardzo mały). Szmateksy bywały i zwykle się utrzymywały rok. Chciałbym jakoś im pomóc, tylko naprawdę nie wiem czego jeszcze ludziom brakuje. Jakbym mógł liczyć na jakieś propozycje z waszej strony byłbym bardzo wdzięczny. Nie robię tego z lenistwa, po prostu "co dwie głowy to niejedna".

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
DuDziAs
DuDziAs

A pizzerie są u was? Może by tak się przebranżowić na coś innego jeśli jest tyle sklepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
psychodelizm
psychodelizm

No właśnie jeżeli chodzi o gastronomię to jest tego sporo. Z okolicznych 2 miejscowości dowożą pizzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
ruddy021
ruddy021

Osobiście mam teorię ,że reklama to podstawa. Również mieszkam w miejscowości,która ma mało mieszkańców. Niedawno otworzono pizzerie,która ma małe grono klientów. Postawili na reklamie w internecie i teraz otwierają drugi lokal! Skąd to wiem? moja koleżanka jest na dowozach.  [URL=https://foxstrategy.pl/pozycjonowanie-stron-www/ ] https://foxstrategy.pl [/URL]  Zgłoś się do nich,myśle,że pomogą!

Edytowane przez ruddy021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
killerbees1982
killerbees1982

Biznes na wsi dobry jest gdy mamy zabudowania w niezłym stanie i swiadczymy Agro turystykę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
pawelabcnk
pawelabcnk

A może sklep mobilny? Z "abc na kołach" możesz bez żadnych kosztów otworzyć profesjonalny sklep który obsłuży nie tylko twoją wieś, ale i wszystkie wioski do koła. Gdyby był Pan zainteresowany, zapraszam do kontaktu telefonicznego: 507 010 084 lub mailowego: pawel.korycki@eurocash.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
kornik99
kornik99

A macie jakieś usługi związane z kosmetyką auta? Może sprawdziłby się punkt z
odkurzaczami parowymi? Np. Green steam? Sam jakiś czas temu zdecydowałem się na taki
punkt i jak do tej pory sprawdza się super, bo jak wiadomo, para doczyszcza najlepiej, więc
ludzie chętnie przyjeżdżają z takiej usługi skorzystać, zwłaszcza alergicy, a i cena takiego
czyszczenia nie jest jakaś wygórowana, więc tym bardziej przyciąga ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
sonar
sonar

Może jakaś agroturystyka? Wiele osób lubi na kilka dni wyjechać z miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
leewy
leewy

pszczelarstwo miód ,jeden ul przy dobrych warunkach przyniesie Ci miodu za 900 zł do tego dochodzą świeczki pyłek kwiatowy itp no ale samego miodu nie będziesz sprzedawał hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
AsiaPL
AsiaPL

Może jakaś produkcja pelletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
kamyk2
kamyk2

A może po prostu źle prowadzą ten sklep , napisz mi jaką mają powierzchnie sklepu (są w jakiejś sieci?) jaka jest konkurencja , i mniej więcej gdzie to jest lub jak masz ochotę to dokładną nazwę i adres to sprawdzę ta twoją konkurencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Michał Jezierski
Michał Jezierski

Najprościej jest zrobić badania rynku. Sprawdzić, czego ludzie potrzebują i czym mogą być zainteresowani. Inspiracji na biznes możesz poszukać na: http://www.krb.waw.pl/skad-wziac-pomysl-na-biznes/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Marek
Marek

Moze  markowa odziez dla kobiet? Nowa, uzywana, w komisie czy w odsprzedazy z drugiej reki. Buty, pojedyncze sztuki, atrakcyjne - moze wiesc sie rozniesie I kobiety zaczna zagladac. Mercari, Poshmark, Ebay….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
MarekTD
MarekTD

wiem, że to nie jest może zbyt moralne, ale jeśli chodzi o małe miejscowości to często nie ma w nich czegoś takiego jak 24h sklep monopolowy, a podaż na takie produkty jest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Ada41
Ada41

Agroturystyka to byłby super pomysł, Tylko musisz dysponowac miejscem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Kamilla36
Kamilla36

Ja uważam, że lumpeks z dobrą odzieżą by się utrzymał (przy rozsądnych cenach). Sama zamierzam otworzyć taki lumpeks u babci na wiosce z odzieżą grecką. Jestem na etapie szukania odpowiedniej firmy transportowej. Do tej pory najlepiej zapowiada się firma ze strony:   https://www.transportcypr.pl może ktoś korzystał z jej usług i może mi powiedzieć coś więcej na jej temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Krzysztof Tymoszuk
Krzysztof Tymoszuk

w takich miejscowościach dobrym rozwiązaniem są ubezpieczenia, mając dobrą ofertę i dobre oprogramowanie można spokojnie po 3 latach mieć z tego ok 10tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
wlasciwa
wlasciwa

Najlepiej zająć się po prostu uprawą, na przykład zboża. Myślę, że tak uda wam się najszybciej rozwinąć i też dobrze zarobić. Teraz jest wiele pomocnych narzędzi, jeśli chodzi o rolnictwo. Na przykład takie https://www.dr-green.pl/kalkulator-zboza kalkularory ;) Sprawdźcie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
bomba307
bomba307

W dzisiejszych czasach prawie wszędzie łącznie z takimi małymi miejscowościami jest pełno inwestycji państwowych typu przebudowy dróg i innej infrastruktury.  Z tym wiążą się często problemy z ulokowaniem pracowników bo właśnie w tak małych miejscowościach niema na tyle agroturystyk albo typowych hoteli robotniczych . I tu jest właśnie pomysł. Oszacuj liczbę inwestycji . Może będzie takie zapotrzebowanie.  Do tego dołożyć można katering obiadów pracownikom bezpośrednio na budowę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
DarekPiw
DarekPiw

Jak nie wiesz czego ludziom potrzeba to po prostu ich pod tym kątem wypytaj. Przeprowadź jakąś własną ankietę, czy też swego rodzaju badania i już. Będziesz wiedział. Jak tego typu działania nie są dla ciebie to wykorzystać jakieś profesjonalne usług doradcze i zacznij działać w temacie, który się pojawił po uzyskaniu konkretnych informacji. Bo wiesz my możemy doradzić to i tamto, ale prawda jest taka, że nie znamy stanu faktycznego. Nie wiemy jak to jest u ciebie na wsi... I tyle w temacie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
marcinlubelak
marcinlubelak

Czy jest na tym forum osoba, która prowadzi sklep na wsi? Opłaca się w ogóle to? Ile trzeba zainwestować na początek? Po jakim czasie taki sklep się zwraca? Wróciłem z zagranicy i mam trochę gotówki odłożone, a mieszkam w miejscu gdzie taki sklep by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
biznik4
biznik4

Korzystacie u siebie w firmie z nowoczesnych informatycznych rozwiązań? Jakie się wam sprawdzają? Całkowita obsługa informatyczna firmy to usługi tych https://plus.google.com/105387220599266901980 specjalistów. Poprowadzą naszą firmę i zajmą się jej informatyczna obsługą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
psychodelizm
psychodelizm

Witam ponownie, temat nadal aktualny. Noszę się z zamiarem otwarcia odzieży używanej. W tej miejscowości brak takiego sklepu.

Najbliższe w okolicy 7-9 km i bardzo dobrze prosperują. Macie może jakieś doświadczenia z dostawcami odzieży? lepiej zacząć od jakiejś hurtowni czy szukać bezpośrednio u importera np? Stawiałbym raczej na odzież z państw skandynawskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Krzysztof Dziobek
Krzysztof Dziobek

Ja polecam pójść w niszową tematykę związaną z polipropylenem spienionym - EPP i tym co można z niego wyprodukować. Temat jest o tyle ciekawy że oparty na ekologii, a produkt można wykorzystać w każdej branży. Warto poczytać na ten temat więcej http://eppgroup.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...