Skocz do zawartości
Kuba321
Kuba321

[Ukraina][eksport] Eksport Polskich płaszczy i kurtek damskich na Ukraine.

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba321
Kuba321
Witam,
 
Jestem producentem płaszczy i kurtek damskich i chciałbym eksportować towar do krajów wschodnich.
 
Ostatnio byliśmy na jeden dzień we Lwowie, ale nie znaleźliśmy żadnej hurtowni, ponieważ Ukraińcy mówili że wszyscy kupują w Polsce w Ptaku i że nie ma hurtowni. Szukałem na Google Maps, ale hurtownie okazywały się sklepami internetowymi z tanimi towarami do 20 euro, a nasz towar w Polsce sprzedajemy za 40 euro.
 
Posiada ktoś namiary do takich hurtowni ?
 
Pozdrawiam,
 
Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Rober647
Rober647

Witam 

40eur + cło +transport = to już kwota wychodzi większa! Na ile pamiętam większość przedsiębiorców jeżdżą za towarem (ubrania-byty) do miasta Khmel'nyts'kyi oraz Chernivtsi - zakupy hurtowe. Towar pochodzenia - Chiny - Turcja oraz inne ...

Jeszcze jest opcją na ukraińskim biznes forum ogłosić się.

Na każdy towar jest kupiec)

pozdrawiam

Robert

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Kuba321
Kuba321

 

Dzień dobry,
 
Panie Robercie,
 
Dziękuje za odpowiedź.
 
Z tego co mi wiadomo to na eksport jest zerowy podatek, ale o cle jeszcze niczego nieznalazłem, jak byliśmy w Turcji po towar do własnego sklepu detalicznego to żadnego cła nie płaciliśmy, tylko na granicy przedstawialiśmy rachunki (w Serbii tylko chcieli od nas wymysić pieniądze za niby eksporte). 
 
Jeśli chodzi o transport to posiadamy własnego busa.
 
Jeśli chodzi o towary niskiej jakości to wiadomo że są tam tańsze, ponieważ Ukraińcy mogą jeżdzić do Turcji na dowód osobisty i mają bliżej od nas, ale do Polskich hurtowni też jeżdzą nasi sąsiedzi (południowi i wschodni) i dla tego zainteresowałem się tematem.
 
Też słyszałem o Chmielnicku, ale brakuje mi bardziej jakiś szczegółowych informacji, bo domyślam się że to może być jak z Polskimi hurtowniami, zamiast Łódż to Rzgów, chociaż każdy mówi że jedzie do Łodzi po towar xD
 
Pozdrawiam,
 
Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...