Skocz do zawartości
kintaro
kintaro

biznes w internecie, kapitał 100 tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

kintaro
kintaro

Witam serdecznie,
Pracuję w jednej firmie już 10 lat. Moja praca związana jest ze sprzedażą artykułów związanych ze sprzętem turystycznym. Sprzedajmy głównie na jednym ze znanych portali aukcyjnych i na sklepie internetowym. Przez te 10 lat pracy nauczyłem się pracy w programach graficznych, robieniem zdjęć, komunikatywności z klientem. Na moich oczach firma pięła się w górę. Na początku wysyłaliśmy po maks 10-20 paczek dziennie, dziś jak przyjdzie poniedziałek, gdzie po weekendzie jest najwięcej wysyłek to potrafimy w sezonie wysyłać nawet po 1000 paczek. Na tą chwilę mam 31 lat i uznałem, że czas spróbować wykreować swój biznes. Mam doświadczenie w handlu w internecie i właśnie z tym wiążę swój przyszły biznes. Mam kapitał około 100 000 zł na rozkręcenie swojej firmy. Mam w tym największe doświadczenie, w końcu 10 lat z tym obcuję. Na pewno nie chce robić tego, co robię obecnie. Nie było by mnie stać na sprowadzanie kontenerów z dalelekiego wschodu. Dorabiam na boku na dropshoppingu, związane też jest to z tym co chce robił w przyszłości. Chce zainwestować w zakup plotera, drukarki DTG do odzieży (koszulki, bluzy i inna odzież), oraz drukarki do kubków ceramicznych. Co raz więcej czasu poświęca czas na czytanie o tych produktach. Nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie mój biznes miałby funkcjonować. Nie wiem czy wszystko robić w domu i nastawić się na sprzedaż tylko internetową. Czy nie wynając jakiegoś lokalu i robić te rzeczy + działać lokalnie i w lokalu dodać jeszcze np ksero i maszynę do pięczątek, itp. Jak myśłicie w dzisiejszych czasach i dużej konkurencji na rynku można z tego wyżyć? Na koszulkach można przerobić widzę to po dropshoppingu. Do tego ploter, który ma masę funkcji. Tak się składa, że mój znajomy posiada ploter i działa tylko lokalnie, bez internetu. Ma dużo pracy, nie narzeka na zlecenia. Ogólnie to myślę o biznesie w internecie, może z tym kapitałem można spróbować coś innego. Nie wiem czy suma, którą odłożyłem wystarczy na moje marzenia, moje marzenie to robić na siebie. Mam na to siłę, chęci i przede wszystkim znam się na tym ! Ewentualnie ktoś z forumowiczów posiada w sprzedaży rzeczy pod biznes, który chciałbym stworzyć? Białe koszulki, kubki ceramiczne, no i przede wszystkim surowce do plotera, typu materiał canvas, papier kredowy, folie, itp itd. Co sądzicie o moim pomyśle, będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi i ewentualną pomoc. Pod uwagę będę brał wszelkie wypowiedzi, te pozytywne, jak i negatywne, pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
wuwei0240
wuwei0240

Rynek jest już przesycony tego typu gadżetami. Osobiście z takim kapitałem wchodziłbym w inne branże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
BsMarket.pl
BsMarket.pl

Rynek jest przesycony tymi artykułami. Musisz znaleźć lukę i wbić się w biznes, przykład: otwierałem niedawno sklep spożywczy online klientowi. Większe miasto, dowóz do 48h, minimalne zamówienie za 200zł i zgadnij co... dziennie 40-60 zamówień i średnia koszyka ~280zł. Ja też mam 31 lat i chcę otworzyć biznes związany z sprzedażą w necie, a raczej właśnie dla ludzi związanych z branżą ecommerce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...