Skocz do zawartości
Patryk6457
Patryk6457

Pierwsza firma - pomocy .

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk6457
Patryk6457

Witam, 

 

Od dłuższego czasu myślę o wystartowaniu z własną firmą natomiast nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi na moje pytania. A  nie chce popełnić jakiegoś błędu na początklu więc proszę o pomoc.  Mianowicie od początku, chcę wykonywać różnego typu druki : wizytówki, ulotki, winitetki. Chce korzystać z usług innej drukarni i ma to być w postaci sklepu internetowego. Dodam, że na początek miałaby to być działalność nierejestrowana, ponieważ z tego co się orientuje jest taka możliwość jeśli zarobki nie przekroczą połowy minimalnej krajowej (byłby to dla Mnie taki test sprawdzający). 

Moje pytania :

1. Jak powinno wyglądać rozpoczęcie takiej działalności mianowicie ( księgowość, wszelkie rozliczenia, podatki itd ) co ile ? kiedy ? gdzie i jak ?

2. Jak powinienem dokumentować to że będę koprzystał z usług innej firmy ? Mianowicie czy będę musiał zamawiać od nich produkty na fakture czy po prostu na siebie i dalej do klienta ?

3. Prosze również o wszelkie porady co i jak ? Co powinienem jeszcze zrobić itd a czego nie robić.

4. Proszę o wszelkie linki, przekierowania, pomoce którę mogą mi pomóc na początek.

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
s4sb.pl
s4sb.pl

Jeżeli chcesz prowadzić działalność nierejestrowaną to dużo nie musisz robić. To tak jakbyś sprzedawał usługę koledze.

Musisz przygotować się na konieczność wystawienia faktury - bo ktoś może jej od Ciebie zażądać. Możesz nawet wystawiać ją ręcznie ale fajnie zintegrować faktury ze sklepem. Wtedy wyglądasz jak pro.

Z księgowości nie musisz korzystać. Sam pilnuj abyś nie przekroczył 1300 pln miesięcznie.

Jakbyś "trafił" i okazało się że jest szansa zarobić więcej wtedy możesz pomyśleć o umowach zlecenie czy o dzieło. Nie wiem tylko czy w przypadku Twojej branży tak się da ?

Z firmą ktora faktycznie wykona usługę też nie musisz się rozliczać inaczej niż na zwykłych zasadach handlowych. To tak jakbys kupił towar w sklepie. Zlecasz, płacisz, dostajesz rachunek.

Gdybyś potrzebował pomocy przy sklepie internetowym to daj znać. Zajmuję się pomocą małym przedsiębiorcom i osobom prywatnym.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Karol.Malinowski
Karol.Malinowski

Uważam, że profesjonalna obsługa klientów bez CRM jest dużo, dużo bardziej utrudniona. Jeśli szukasz programu, który usprawni działanie Twojej firmy i pomoże Ci w prowadzeniu jej to mogę polecić Ci Firmao. Zarządzasz całą firmą online i trzymasz wszystko w chmurze. Na ich stronie możesz przetestować program za darmo http://firmao.pl/ds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...