Jump to content
kava

Restauracja- co na początek?

Recommended Posts

kava

Zamierzamy otworzyć restaurację do spółki z przyjaciółmi, ja w temacie nie bardzo się rozeznaję, ma ktoś z Was może wiedzę na temat wyposażenia podstawowego takiej knajpki?

miczkomiczko

Ja mam jedną i chyba najważniejszą radę - nie oszczędzaj na sprzęcie. Dobry sprzet o na prawdę podstawa takiego lokalu. A są też firmy które swoje urządzenia wypożyczają jak na przykład Winterhalter - jak nie masz kasy na zakup to dobre wyjscie 

gosia IQ

nie znasz się

do spółki z kolegą

brzmi bardzo rozsądnie

kaliber44
Dnia 15.04.2018 o 10:12, kava napisał:

Zamierzamy otworzyć restaurację do spółki z przyjaciółmi, ja w temacie nie bardzo się rozeznaję, ma ktoś z Was może wiedzę na temat wyposażenia podstawowego takiej knajpki?

Musisz sobie zadać podstawowe pytanie. To ma być restauracja z prawdziwego zdarzenia czy typowa knajpka serwująca sandwiche i hot-dogi. Wiadomo w pierwszym przypadku będziecie potrzebować profesjonalnego sprzętu do gastronomii. Przy knajpce ten sprzęt będzie mniej wymagający. Najbardziej potrzebne to oczywiście zlewozmywaki, palniki, obieraczki, garnki i noże. Niezależnie którą wersję wybierzesz sprawdź ofertę sklepu magnum-pro https://magnum-pro.pl/pl/urzadzenia-gastronomiczne Mają praktycznie wszystko do każdego typu restauracji. Najlepiej zrób sobie listę niezbędnych sprzętów. Prowadzę małą restaurację z kuchnią polską. Braliśmy od nich urządzenia. Kucharze sobie chwalą pracę na nich. W tym roku planujemy starać się o dotację na rozwój firmy, więc mam nadzieję zakupić między innymi profesjonalny ekspres do kawy. Tego nam brakuje. Klienci wspominają o poszerzeniu oferty o większą ilość deserów i świeżo mieloną i parzoną kawę.

mikel

Fakt, w pracownikow malo kto jest sklonny inwestowac. Bez nich przeciez to nie bedzie mialo prawa bytu.

Krzysztof Dziobek

W restauracji na pewno przydadzą ci się opakowania do przechowywania / przewożenia żywności a nawet utrzymywania jej w odpowiedniej temperaturze. Często takie termoboxy są wykonane ze styropianu który łatwo może ulec zniszczeniu lub odkształcaniu. Alternatywą dla niego są opakowania wykonane z polipropylenu spienionego - EPP  http://eppgroup.pl/ Jest to materiał bardzo trwały i lekki, a takie opakowania na pewno świetnie sie sprawdzą

dinggo

mając własną gastro trzeba liczyć każdy grosz, coś o tym wiem bo moja rodzina ma kilka bistro w różnych miejscowościach. u nas oszczędza się nawet na jednorazówkach, niestety takie czasy. Ostatnio znalazłam ofertę na opakowania do gastro z https://e-opakowania.info/29-kubki-styropianowe i zastanawiam się czy nie przejsc na ich usługo bo moglibyśmy zaoszczędzić średnio 15% to dość sporo.  

Ddroz

Skoro nie znasz nawet podstawowego wyposażenia takiego lokalu, to nie jestem przekonana czy powinieneś go otwierać...

Nikolll
Dnia 14.05.2019 o 16:09, Kiki napisał:

My jak zaczynaliśmy biznes gastronomiczny- otwieraliśmy pierogarnię, pierwszą rzeczą jaką kupiliśmy była maszyna do pierogów http://aaatech.pl/pierogarka-maszyna-do-produkcji-pierogow-pierozkow-uszek-ravioli-gyoza-4800-szth-lepi-klei-formuje-p-1009.html, prawdziwy "gastronomiczny kombajn". Na początku wiadomo było skromnie, ale z czasem doszły nowe sprzęty :-)

Sklep aaatech.pl ma bardzo dobrej jakości sprzęt gastronomiczny. Zresztą ja również mężem prowadzimy małą pizzerię w dość niewielkim mieście. Teraz również wprowadziliśmy do menu obiady domowe, które cieszą się dość dużą popularnością. W sklepie aaatech zamawialiśmy sprzęt gastronomiczny, który faktycznie jest bardzo dobrej jakości, wytrzymały. 

Halina789

Polecam również zapoznać się z ofertą firmy www.lodywloskie.com, która oferuję sprzedażą automatów do lodów włoskich, granitorów, maszyn do flurry.  Firma oferuję również sprzedaż akcesoriów dekoracyjnych  ( plakaty ) , kiosków i przyczep. 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Topics

• Rejestracja spółki | Zakładanie spółek | Kancelaria Prawna

Potrzebujesz porady na temat rejestracji spółki? Skontaktuj się z nami. Zadzwoń! Zapytaj o pomoc prawną i uzyskaj odpowiedzi na pytania od doświadczonego prawnika.  +48792018929  

in Firma

• Jak otworzyć hurtownie z materiałem budowlanym

Witam serdecznie,

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie znajdę wiedzę, wskazówki jak rozpocząć działalność hurtowni budowlanej? Obecnie wykonujemy montaże suchej zabudowy w Polsce i w Niemczech. Realizujemy projekty głownie na obiektach przemysłowych, gdzie np płyt gips-kartonowych zużywamy czasem 10 palet tyg. Tu mam dość obszerną bazę potencjalnych klientów na materiał. Po wstępnych rozmowach mam kilku zainteresowanych odbiorców, którym przedstawiałem propozycje współpracy opartej na zaopatrywaniu ich w materiał budowlany. 

Po wstępnym rozeznaniu cen u producenta, wychodzi na to, że albo maja takie same ceny jak markety budowlane (wiem, że te rządzą się swoimi prawami, zamawiają ogromne ilości na pewno po innych cenach, i tu mogą sobie pozwolić na niższą cenę końcowa) -zaryzykuję nawet stwierdzeniem, że producenci  sami zabiegają o to, by ich produkty znajdowały się na półkach marketów sieciowych (i pewnie ulegają warunkom takich marketów)

Wiem jednak, że też mam szanse mam już obmyśloną strategie sprzedaży popartą wstępnymi rozmowami, brakuje mi niestety wiedzy w tym temacie: czy materiał lepiej brać bezpośrednio od producentów, czy jednak lepiej od przedstawicieli handlowych danej branży, a może lepiej z lokalnych hurtowni. Mam doświadczenie z Niemiec, że na niektóre materiały przy powierzchniach 500 - 1000 m2, np tynku, docieplenia negocjujemy ceny do 40% rabatu. czy jest to sprawa zależna od negocjacji z producentem, czy może w grę wchodzi strategia sprzedaży o takim charakterze: Podam na przykładzie suchej zabudowy. Płyty gips-karton sprzedajemy bez marży by przyciągnąć klienta, a zarabiamy na reszcie asortymentu danego systemu, czyli na profilach, elementach mocujących, szpachla, farba itd. ile procent marży narzucają dystrybutorzy, hurtownicy, sprzedawcy detaliczni. Czy to wszystko jest kwestią negocjacji i wypracowanych kontaktów?
      Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę, odnośnik do wiedzy w tym temacie, oraz poleceń specjalistów, którzy chcieli by się podzielić swoją wiedzą, za co chciałbym się bardzo odwdzięczyć.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam   
      Seweryn

in Pomysł na biznes

• Spółki w rajach podatkowych

Witam. Zajmujemy się pomocą przy rejestracji spółek w rajach podatkowych. Jesteśmy obecni w 28 lokalizacjach. 
      Dzięki nam możliwe jest zarejestrowanie spółki w takich lokalizacjach jak Anguilla, Australia, Bahamy, Belize, Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI), Cypr, Delaware (USA), Gibraltar, Hong Kong, Jersey, Kajmany (Cayman Islands), Liechtenstein, Malediwy, Malta, Mauritius (GBC2), Nevada (USA) Nevis (Saint Kitts i Nevis), Niue, Panama, Samoa, Seszele, Singapur, Tajlandia, Wielka Brytania (UK), Wyspy Cooka, Wyspy Marshalla. Oferujemy szeroki zakres usług dopasowany do potrzeb i wymogów naszych klientów. To co nas cechuje to najwyższej jakości usługi, najbardziej doświadczeni fachowcy, błyskawiczna rejestracja spółki, minimum formalności, najniższe ceny pakietów, przejrzyste zasady i wszystko bez ukrytych kosztów. Jeżeli pojawią się pytania więcej informacji udzielę pod numerem telefonu 798-147-801 lub mailowo spolkiwrajach@wp.pl

in Biznes oferty

• Bardzo tani i solidny młot kujący

Około miesiąca temu zainwestowaliśmy razem z ekipą budowlaną w solidne młoty wyburzeniowe  Młot wyburzeniowy Dlaczego zakupiliśmy akurat ten model ?  Ponieważ jest to bardzo solidnie wykonany młot. Jego głównymi zaletami jest duża moc dzięki niej w prosty sposób potrafi przebić nawet beton. My z chłopakami w bardzo prosty sposób burzyliśmy dzięki niemu mocno postawione ściany i bardzo pomagał w pracy.

in Oferty Towar

• Szukam ludzi (partnera) którzy chcą otworzyć kawiarnię, pizzerię, pab

Szukam ludzi którzy chcą otworzyć kawiarnię, pizzerię, pab w Zielonej Górze
      Z mojej strony:
      1) Sprzęt. 
      2) Samochód dostawczy.
      3) Gotowy firma.

Od Ciebie:
      1) Wynajem lokalu
      2) Zarządzanie 
      3) Pożądane doświadczenie w tej odrosły.
      Pozostałe informacje, z początku korespondencja, potem telefonicznie.
      P. S. Kontakt ściśle tylko poważnych ludzi!!!

in Szukam wspólnika