Skocz do zawartości
kava
kava

Restauracja- co na początek?

Rekomendowane odpowiedzi

kava
kava

Zamierzamy otworzyć restaurację do spółki z przyjaciółmi, ja w temacie nie bardzo się rozeznaję, ma ktoś z Was może wiedzę na temat wyposażenia podstawowego takiej knajpki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
miczkomiczko
miczkomiczko

Ja mam jedną i chyba najważniejszą radę - nie oszczędzaj na sprzęcie. Dobry sprzet o na prawdę podstawa takiego lokalu. A są też firmy które swoje urządzenia wypożyczają jak na przykład Winterhalter - jak nie masz kasy na zakup to dobre wyjscie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
gosia IQ
gosia IQ

nie znasz się

do spółki z kolegą

brzmi bardzo rozsądnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
kaliber44
kaliber44
Dnia 15.04.2018 o 10:12, kava napisał:

Zamierzamy otworzyć restaurację do spółki z przyjaciółmi, ja w temacie nie bardzo się rozeznaję, ma ktoś z Was może wiedzę na temat wyposażenia podstawowego takiej knajpki?

Musisz sobie zadać podstawowe pytanie. To ma być restauracja z prawdziwego zdarzenia czy typowa knajpka serwująca sandwiche i hot-dogi. Wiadomo w pierwszym przypadku będziecie potrzebować profesjonalnego sprzętu do gastronomii. Przy knajpce ten sprzęt będzie mniej wymagający. Najbardziej potrzebne to oczywiście zlewozmywaki, palniki, obieraczki, garnki i noże. Niezależnie którą wersję wybierzesz sprawdź ofertę sklepu magnum-pro https://magnum-pro.pl/pl/urzadzenia-gastronomiczne Mają praktycznie wszystko do każdego typu restauracji. Najlepiej zrób sobie listę niezbędnych sprzętów. Prowadzę małą restaurację z kuchnią polską. Braliśmy od nich urządzenia. Kucharze sobie chwalą pracę na nich. W tym roku planujemy starać się o dotację na rozwój firmy, więc mam nadzieję zakupić między innymi profesjonalny ekspres do kawy. Tego nam brakuje. Klienci wspominają o poszerzeniu oferty o większą ilość deserów i świeżo mieloną i parzoną kawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
mikel
mikel

Fakt, w pracownikow malo kto jest sklonny inwestowac. Bez nich przeciez to nie bedzie mialo prawa bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Krzysztof Dziobek
Krzysztof Dziobek

W restauracji na pewno przydadzą ci się opakowania do przechowywania / przewożenia żywności a nawet utrzymywania jej w odpowiedniej temperaturze. Często takie termoboxy są wykonane ze styropianu który łatwo może ulec zniszczeniu lub odkształcaniu. Alternatywą dla niego są opakowania wykonane z polipropylenu spienionego - EPP  http://eppgroup.pl/ Jest to materiał bardzo trwały i lekki, a takie opakowania na pewno świetnie sie sprawdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
dinggo
dinggo

mając własną gastro trzeba liczyć każdy grosz, coś o tym wiem bo moja rodzina ma kilka bistro w różnych miejscowościach. u nas oszczędza się nawet na jednorazówkach, niestety takie czasy. Ostatnio znalazłam ofertę na opakowania do gastro z https://e-opakowania.info/29-kubki-styropianowe i zastanawiam się czy nie przejsc na ich usługo bo moglibyśmy zaoszczędzić średnio 15% to dość sporo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Ddroz
Ddroz

Skoro nie znasz nawet podstawowego wyposażenia takiego lokalu, to nie jestem przekonana czy powinieneś go otwierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Kiki
Kiki

My jak zaczynaliśmy biznes gastronomiczny- otwieraliśmy pierogarnię, pierwszą rzeczą jaką kupiliśmy była maszyna do pierogów http://aaatech.pl/pierogarka-maszyna-do-produkcji-pierogow-pierozkow-uszek-ravioli-gyoza-4800-szth-lepi-klei-formuje-p-1009.html, prawdziwy "gastronomiczny kombajn". Na początku wiadomo było skromnie, ale z czasem doszły nowe sprzęty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Nikolll
Nikolll
Dnia 14.05.2019 o 16:09, Kiki napisał:

My jak zaczynaliśmy biznes gastronomiczny- otwieraliśmy pierogarnię, pierwszą rzeczą jaką kupiliśmy była maszyna do pierogów http://aaatech.pl/pierogarka-maszyna-do-produkcji-pierogow-pierozkow-uszek-ravioli-gyoza-4800-szth-lepi-klei-formuje-p-1009.html, prawdziwy "gastronomiczny kombajn". Na początku wiadomo było skromnie, ale z czasem doszły nowe sprzęty :-)

Sklep aaatech.pl ma bardzo dobrej jakości sprzęt gastronomiczny. Zresztą ja również mężem prowadzimy małą pizzerię w dość niewielkim mieście. Teraz również wprowadziliśmy do menu obiady domowe, które cieszą się dość dużą popularnością. W sklepie aaatech zamawialiśmy sprzęt gastronomiczny, który faktycznie jest bardzo dobrej jakości, wytrzymały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Halina789
Halina789

Polecam również zapoznać się z ofertą firmy www.lodywloskie.com, która oferuję sprzedażą automatów do lodów włoskich, granitorów, maszyn do flurry.  Firma oferuję również sprzedaż akcesoriów dekoracyjnych  ( plakaty ) , kiosków i przyczep. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Talin
Talin

Wyposażenie zależy od tego co konkretnie zamierzasz podawać w swojej knajpce. Czy to ma być restauracja z prawdziwego zdarzenia czy raczej bar z przekąskami do piwa. Generalnie nie jest to łatwy biznes i lepiej zainwestować w sprzęt dobrej jakości, który nie będzie się psuł i pozwoli na prowadzenie biznesu bez przestojów. Ze swojej strony mogę polecić Ci sklep https://galeriagastro.pl/bufet-c-1.html Znajdziesz w nim wszystko czego potrzeba do prowadzenia lokalu gastronomicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Michal80
Michal80

Bardzo istotne jest także wyposażenie kuchni restauracyjnej. Ja w tym zakresie korzystałem z usług firmy www.belmag.pl. Zamówiłem stamtąd okapy i meble gastronomiczne. Wszystkie elementy wyposażenia posiadają bardzo dobrą jakość oraz wysoką trwałość. Na pewno pomogą Wam w przygotowywaniu pysznych dań dla Waszych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Josicka
Josicka

Nie jestem przekonany co do tego czy stacjonarny punkt w obecnych czasach jest dobrym rozwiązaniem. Raczej celowałbym w samochód gastronomiczny, bardziej mobilne rozwiązanie i mniej ryzykowne finansowo. Tego typu auta można brać w wynajem, leasing albo oczywiście kupić. Wszystko wychodzi taniej niż utrzymanie tradycyjnego lokalu gastronomicznego w większym mieście. Co prawda w food trucku nie przyrządzimy wszystkich dań i menu nie jest tak rozbudowane, ale jeśli traktujesz to głównie jako biznes to jest to lepsze rozwiązanie.

Edytowane przez Josicka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
touchstone
touchstone

Dobrze się wzorować na restauracjach, którym już "wyszło". Np. dla mnie takim przykładem jest  dobra restauracja lubin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...