Jump to content
mzar
mzar

Czy można ogłosić upadłość konsumencką jak jest się przedsiębiorcą

Recommended Posts

mzar
mzar

Jak w temacie. Czy jest taka możliwość w sytuacji, jeśli prowadzi się firmę? 

Share this post


Link to post
Star
Star

Tak ale trzeba tutaj spełnić kilka rzeczy
Dłużnik złoży wniosek o upadłość w terminie 30 dni od wystąpienia niewypłacalności wobec przynajmniej dwóch różnych wierzycieli
Majątek wolny od obciążeń pozwala na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego
I osoba zadłużona działa w interesie wierzycieli

Ogolnie sprawa jest dość skomplikowana tak więc najlepiej będzie tutaj skontaktować się z prawnikiem, który wyjaśni co i jak. Na tej stronie są również opisane sytuacje, w których nie ma opcji ogłoszenia upadłości:

http://www.przyjaznyprawnik.pl/czy-dluznik-ktory-umyslnie-doprowadzil-do-swojej-niewyplacalnosci-moze-oglosic-upadlosc-konsumencka/

 

Share this post


Link to post
farn
farn

Sami byliśmy w podobnej sytuacji. Upadłość konsumencka wisiała nam nad głowa i skorzystaliśmy z usług firmy windykacyjnej Profit Inkaso z Tych https://profitinkaso.eu/upadlosc-konsumencka/ . Potrzebowaliśmy ich pomocy  przy restrukturyzacji naszego zadłużenia, bo byliśmy już niewypłacalni. Pomogli nam w sporządzeniu wniosku, przejściu przez procedury sądowe oraz opracowaniu planu oddłużenia i spłaty wierzycieli. Nie sadziliśmy, ze otrzymamy tak kompleksową obsługę, i że uda nam się wyjść na prostą, ale z ich pomocą tak właśnie się stało.  

Share this post


Link to post
wirn
wirn

W teorii tak, wyżej już ktoś o tym pisał. Warto jeszcze wiedzieć o tym, że dobrze by było wykonać indywidualną analizę sytuacji ekonomicznej,  przygotować i kompletować dokumenty sprawy, z tym i z innymi rzeczami mi pomógł radca prawny Aneta Wasiluk https://www.kancelaria-wasiluk.pl/klienci-indywidualni/upadlosc-konsumencka z kancelarii w Gdańsku. Taka pomoc była mi niezbędna, dodatkowo ona reprezentowała mnie przed sądem, a wcześniej odpowiednio przygotowała wniosek. To wszystko sprawiło, że sprawa nie trwała latami, tylko wszystko szybko poszło, polecam. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...