Jump to content
44mike44
44mike44

Chciałbym zacząć "COŚ" produkować - pomóżcie proszę.

Recommended Posts

44mike44
44mike44

Witajcie,
Dysponuję budżetem 40 tyś i chciałbym zacząć coś produkować.
Słyszałem wiele historii o ludziach zaczynających w garażu, a to spawali jakieś małe konstrukcje, a to kupili maszynę do cięcia blachy i robili jakieś blaszki, gwoździe i inne małe rzeczy, na których dorobili się pokaźnych sum i przy dalszej inwestycji zaczęły powstawać duże firmy. Przykładem z mojego miasta takiej firmy jest jak słyszałem BERGER gdzie właściciel podobnie zaczynał w garażu trudząc się wyrobem jakichś małych elementów, a dziś ma wielkie firmy produkujące części dla znanych marek samochodów z grupy Volkswagen.

Ma ktoś z Was wiedzę, jak znaleźć potencjalnego kupca towaru, którego jeszcze nie produkuję? Nie chcę ryzykować kupnem byle jakiej maszyny ponieważ nie mam kompletnie zielonego pojęcia co mógłbym produkować - dziś wszystkiego jest dużo na rynku i myślę bardziej strategicznie aby znaleźć najpierw klienta na duże ilości jakiegoś przedmiotu, który wykonam w przysłowiowym "garażu" za niewygórowane sumy.
Drodzy czytelnicy czy macie jakieś wskazówki od czego mógłbym zacząć? Jak znaleźć tego potencjalnego pierwszego klienta i się do niego dostosować? 
Pozdrawiam Serdecznie,
Michał