Skocz do zawartości
44mike44
44mike44

Chciałbym zacząć "COŚ" produkować - pomóżcie proszę.

Rekomendowane odpowiedzi

44mike44
44mike44

Witajcie,
Dysponuję budżetem 40 tyś i chciałbym zacząć coś produkować.
Słyszałem wiele historii o ludziach zaczynających w garażu, a to spawali jakieś małe konstrukcje, a to kupili maszynę do cięcia blachy i robili jakieś blaszki, gwoździe i inne małe rzeczy, na których dorobili się pokaźnych sum i przy dalszej inwestycji zaczęły powstawać duże firmy. Przykładem z mojego miasta takiej firmy jest jak słyszałem BERGER gdzie właściciel podobnie zaczynał w garażu trudząc się wyrobem jakichś małych elementów, a dziś ma wielkie firmy produkujące części dla znanych marek samochodów z grupy Volkswagen.

Ma ktoś z Was wiedzę, jak znaleźć potencjalnego kupca towaru, którego jeszcze nie produkuję? Nie chcę ryzykować kupnem byle jakiej maszyny ponieważ nie mam kompletnie zielonego pojęcia co mógłbym produkować - dziś wszystkiego jest dużo na rynku i myślę bardziej strategicznie aby znaleźć najpierw klienta na duże ilości jakiegoś przedmiotu, który wykonam w przysłowiowym "garażu" za niewygórowane sumy.
Drodzy czytelnicy czy macie jakieś wskazówki od czego mógłbym zacząć? Jak znaleźć tego potencjalnego pierwszego klienta i się do niego dostosować? 
Pozdrawiam Serdecznie,
Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
kamil fidut
kamil fidut

W zasadzie to chyba  nie powinieneś "inwestować" bo  napisałeś:

1:wykonam w przysłowiowym "garażu" za niewygórowane sumy.

2:myślę bardziej strategicznie aby znaleźć najpierw klienta na duże ilości.

Obecnie nie jest problemem wyprodukować,PROBLEMEM jest SPRZEDAĆ, no chyba ze produkujesz coś naprawdę wysokiej jakości+ masz dobry marketing

pozdro

Edytowane przez kamil fidut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
int
int

Mam dużo wskazówek, pomysłów. Część z głowy a część z doświadczenia zawodowego. Są różne nisze. Piszcie wszyscy priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...