Skocz do zawartości
ŁukaszJ
ŁukaszJ

Usługi transportowe a firma

Rekomendowane odpowiedzi

ŁukaszJ
ŁukaszJ

Witam was serdecznie. Mam pytanie. Pracuję sobie na etacie i chcę dorobić jako kierowca osób, rzeczy. Posiadam większy samochód - kombi. Usługi typu, przywieźć kogoś z imprezy na imprezę itp itd. przewiezienie większej rzeczy, coś w tym stylu. Czy mogę z czymś takim działać bez rejestrowania działalności? Jeśli tak to do jakiej kwoty mogę zarabiać rocznie, by nie robić sobie kłopotów? Przyjmując nadal, że to tylko dorobienie do etatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek2
Wojtek2

Od 30 kwietnie tego roku można prowadzić nierejestrowaną działalność gospodarczą. Warunkiem jest, by miesięczny przychód z takiej działalności nie przekraczał kwoty 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Czyli obecnie jest to 1050 zł miesięcznie. Jednak nie mogą z tego korzystać  prace, wymagające zezwoleń, koncesji lub licencji. Ustawa wyklucza z przywileju jedynie te osoby, które obecnie prowadzą działalność gospodarczą oraz te, które prowadziły taką działalność po 30 kwietnia 2017 roku. Jeżeli działalność została zakończona przed 30 kwietnia 2017 roku, to osoba taka będzie mogła skorzystać z przywileju działalności nieewidencjonowanej bez konieczności odczekania kolejnych 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...