Jump to content
fxdrp
fxdrp

Podjęcie współpracy z hurtownią hydrauliczną

Recommended Posts

fxdrp
fxdrp

Witam :)
Chciałbym założyć firmę i działać w branży hydraulicznej/sanitarnej, a dokładnie być producentem.
Stworzyłem swój produkt, mam prototyp i chciałbym podjąć współpracę z hurtownią, aby móc wypromować i sprzedawać swój produkt. Oczywiście mam plany na przyszłosć, aby rozbudować firmę o nowe podukty które mam już w głowie ale wymagają większego wkładu finansowego na produkcję, więc obecny "produkt" jest tym od którego chciałbym zacząć.
Potrzebuję pomocy, czy łatwo z taką hurtownią nabyć współpracę jeśli dopiero startuję? Czy raczej takie hurtownie podejmują współpracę raczej ze znanymi na rynku firmami?
Nie mam pojęcia jak inaczej dobrze wystartować ze swoim produktem w tej branży poza podjęciem współpracy z hurtownią jedną drugą trzecią i masowo produkować produkt i w hurtowych ilościach produkować dla nich. Czy jest szansa, że mnie potraktują poważnie jeśli nawet jeszcze nie mam firmy? Oczywiście mam zamiar ją założyć jeśli tylko będę miał rozpocząć coś produkować dla pierwszej hurtowni.
Ktoś podzieli się z własnego doświadczenia jak mogę sprzedawać ten produkt w większych ilościach zaczynając od zera?

Marek
Marek

Zacznij na Allegro, Ebay, Amazon. Przedstaw swoj produkt  indywidualnym sklepom tym ktore moga decydowac co sprzedaja jak np. prywatne gdzie wlasciciel czy zopatrzeniowiec jest osiagalny.  Nikt nie podejmie sie dystrybucji hurtowej nieznanego produktu. Hurownie sa dla potentatow sprawdzonych produktow gdzie znany jest popyt i zapewniony zbyt.

Zacznij , zbuduj argumenty, pokaz ze towar znajdujejkupcow to moze jakas hurtownia sie zainteresuje lub, rozwaz, zalozenie wlasnej hurtowni jedsli dojdzie do tak duzego zbytu ze bedzie ro racjonalnie ekonomiczne. Nikt nie powiedzial ze nie mozesz zmiec produkcji, dystrybucji i sieci  sklepow (lub sieci odbiorcow). Im wiecej sam zrobisz i wiecej ominiesz posrednikow tym wiecej dla ciebie i mniejsze szanse ze cie okradna.)

Lembicz.pl
Lembicz.pl

Cześć,

Najlepiej przygotować krótką prezentację i umówić się na rozmowy z hurtowniami. Stwórz prostą stronę pokazującą zalety Twojego produkty, możliwości wykorzystania w hydraulice i zobacz jaki będzie odzew. Jak któraś firma będzie zainteresowana to dopiero ruszasz z firmą i produkcją (wątpię żeby zapłacili Ci z góry za produkt). Potrzebujesz strategii biznesowej i marketingowej - Tak na szybko to ciężko cokolwiek bez większej analizy powiedzieć.

Robiłem w hydraulice ok. 6 lat. Nie wiem czy właściciele tych firm to "dinozaury" korzystające ze starych i sprawdzonych rozwiązań. Nie napisałeś za wiele o swoim produkcie, więc ciężko powiedzieć czy byłoby duże zainteresowanie.