Skocz do zawartości
Martynika

Reklama zewnętrzna

Polecane posty

Martynika

Czy ciągle jeszcze opłaca się instalowanie reklamy zewnętrznej, wykupowanie powierzchni reklamowej, przy ważnych punktach? W mojej firmie pora na wymianę banerów zewnętrznych i myślimy o wykupieniu reklamy wyświetlanej w centrum osiedla. Czy to nadal jest skuteczne? Czy lepiej zainwestować w reklamę w internecie? Jakie formy reklamy stosujecie?

Michał_CR

Jako właściciel firmy reklamowej powiem że warto, nie dlatego że na tym zarabiam ale dlatego że jako człowiek przed 40 rokiem nie zdawałem soboe sprawy że jest gigantyczna ilość osób w wieku nawet 30, 40 i wiecej lat korzystająca bardzo mało z internetu i takie media jak nawet baner na ogrodzeniu naprawde pomagają

Elżbieta

Ja jako osoba pracująca, że tak powiem, po drugiej stronie, mogę powiedzieć, że szkoda wydatku. Ale tak nie jest. Reklama zewnętrzna jest potrzebna, tak samo jak internetowa. Może niekoniecznie wykupienie świetlnej reklamy w centrum miasta. Ale na pewno banery przed firmą.  Zanim podejmiesz decyzję, przemyśl, do kogo chcesz trafić z reklamą i gdzie te osoby znajdziesz. W sieci jest łatwiej dotrzeć do grupy docelowej. 

Michał Jezierski
Dnia 29.05.2018 o 21:12, Elżbieta napisał:

Ja jako osoba pracująca, że tak powiem, po drugiej stronie, mogę powiedzieć, że szkoda wydatku. Ale tak nie jest. Reklama zewnętrzna jest potrzebna, tak samo jak internetowa. Może niekoniecznie wykupienie świetlnej reklamy w centrum miasta. Ale na pewno banery przed firmą.  Zanim podejmiesz decyzję, przemyśl, do kogo chcesz trafić z reklamą i gdzie te osoby znajdziesz. W sieci jest łatwiej dotrzeć do grupy docelowej. 

Dokładnie. Zależy, gdzie są Twoi klienci. Jeśli zdecydowaną większość pozyskujesz z internetu, to nie warto inwestować w reklamę zewnętrzną. Lepszym rozwiązaniem będzie działanie w internecie.

andrzej1456

Fajnym pomysłem na taką reklamę są tablice rejestracyjne z wytłoczoną nazwą firmy. Można też na przykład dawać ludziom grawerowane gadżety. Każdy lubi coś dostać. Na tym blogu wszystko jest dobrze opisane http://tablitek.pl/blog/ Warto sobie poczytać :)

Michał Jezierski

Czy tablica rejestracyjna jest dobra? Lepszym rozwiązaniem jest oklejenie samochodu. 

Gadżety ok, ale dobrej jakości i z pewnością nie długopisy etc., bo to jest mocno oklepane.

Kasia

Ja raz dostałam od klienta power banka. Super, bo jest to rzecz, której ,oge używać na co dzień, no i nie jest to oklepane. Fakt, może nie jest to najtańsza opcja, ale jak chcemy komuś zaimponować... No i na pewno nie zgubię power banka :)

Co do reklamy zewnętrznej - jeżeli jest to baner przed firmą to okay, ale już wynajem billboardów moim zdaniem mija się z celem. Opłaty z tego tytułu już lepiej przeznaczyć na reklamę w internecie, bo na pewno przyniesie nam więcej klientów. Ile osób zobaczy taki billboard i jeszcze go zapamięta na przyszłość? To już lepsze są AdWordsy - reklama naszej firmy pokazuje się użytkownikowi w momencie, kiedy ten poszukuje usług, jakie możemy mu zaoferować. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się