Jump to content
Star
Star

Ochrona przeciwpożarowa

Recommended Posts

Star
Star
W firmie posiadamy budynek sześcioro kondygnacyjny wybudowany 50-60 lat temu i posiada jedną klatkę schodową oraz brak systemów oddymiania. W związku z tym dojście ewakuacyjne może mieć długość maksymalnie 30m.
Czy budynki powstałe X lat temu, muszą być na bieżąco przystosowywane do zmieniających się przepisów? Budynek nie był przebudowywany i nie ma takich planów.
 
 
 
 

Share this post


Link to post
wazer
wazer

W przypadku braku zabezpieczenia przed zadymieniem dróg ewakuacyjnych budynek uznaje się za zagrażający życiu ludzi. Przy modernizacji/przebudowie obiektu masz obowiązek dostosowania ich do bieżących przepisów ppoż.

Zekrnij sobie na stronę:

https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/

Znajdziesz na niej wiele informacji na temat zastosowań przeciwpożarowych w budownictwie. 

Share this post


Link to post
mall
mall

Nawet nie chodzi o to, czy przepisy tego wymagają, chodzi o bezpieczeństwo ludzi pracujących w tym budynku. Możesz zrobić modernizację, my tak zrobiliśmy, do tego zadania zatrudniliśmy firmę Killfire https://killfire.pl/oferta.html z Warszawy. Oni są profesjonalni i u nas wykonali kawał dobrej pomocy, nie mieliśmy zbyt dobrze opracowanego systemu przeciwpożarowego, dlatego oni wykonali projekt i później go wykonali. Poszło im doskonale, trafiliśmy na prawdziwych specjalistów w tym zakresie i dlatego szczerze mogę ich polecić.

Share this post


Link to post
wirn
wirn

U nas instalacjami przeciwpożarowymi, wszystkimi niezbędnymi zabezpieczeniami, itp. zajęła się firma STRAŻAK https://www.strazak.waw.pl/montaz-konserwacja-i-serwis-instalacji-ppoz z Warszawy. Powiem szczerze, że maja bardzo szeroką ofertę, u nas wszystko zaprojektowali, zamontowali i mamy z nimi podpisana stała umowę na konserwację instalacji przeciwpożarowych, które powinny mieć przeprowadzane regularne przeglądy. Jeszcze nam się usterka nie zdarzyła, ale jakby co, to wystarczy im ją zgłosić kiedykolwiek, oni usługi serwisowe pełnią 24/dobę, siedem dni w tygodniu. Są rzetelni, to doświadczona firma, polecam.  

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...