Skocz do zawartości
Elżbieta
Elżbieta

Środki unijne

Rekomendowane odpowiedzi

Elżbieta
Elżbieta

Znalazłam stronę: http://system.elpartners.pl/#functions. Proszę nie podejrzewać mnie o spam, ale pomyślałam, że może komuś się to przyda. Jest tyle różnych dotacji, że ciężko się w nich odnaleźć i nie wiadomo, gdzie jakiej szukać. A tam jest napisane, że za pomocą aplikacji ma się przegląd wszystkich możliwych dotacji. Nie wiem jak to działa, bo nie sprawdzałam, ale może warto sprawdzić? A może znacie jakieś strony, które skupiają wszystkie dotacje, albo chociaż jakąś część? Może warto zrobić listę takich stron? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Kabanos
Kabanos

Najlepiej sprawdzać bezpośrednio na stronie  funduszeeuropejskie. Jest tam podział na województwa, więc łatwo znaleźć coś na swoim terenie. Wiem, że są jeszcze inne instytucje zajmujące się dotacjami, ale mówiąc szczerze, nigdy nie liczyłem na dotację, więc nie szukałem. Na pewno dla mieszkańców okolic wiejskich, dotacjami zajmuje się ARIMR.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Marcel
Marcel

Na pewno warto śledzić różnego rodzaju konkursy na dofinansowania. Konkursy można odnaleźć na stronach wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy, urzędów miast, wojewodów, stowarzyszeń, organizacji, fundacji. Najlepiej śledzić instytucje na swoim terenie, bo one są zazwyczaj przeznaczone lokalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Michał Jezierski
Michał Jezierski

Najlepiej korzystać z oficjalnych źródeł. Wszystko zależy od tego, o jaką dotację chcemy się ubiegać. Na początek dobrym rozwiązaniem może być dotacja z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wówczas warto śledzić stronę swojego urzędu pracy, aby zdążyć złożyć wniosek.

Warto mieć na uwadze, że część urzędów pracy przyjmuje wnioski przez cały rok. Wówczas lepiej złożyć wniosek na początku, ponieważ jest więcej środków i większa szansa na uzyskanie dotacji. Natomiast część urzędów organizuje nabory wniosków w określonym czasie i wówczas można złożyć wniosek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Kasia
Kasia

Bardzo dobrym wyborem jest korzystanie z firm, które pomagają w uzyskaniu dotacji. Oczywiście zgadzam się, że firma powinna być w jakimś wykazie. Dla przykładu - firma Ellipsis Innovations uzyskała akredytację Ministerstwa Rozwoju. Takiej firmie na pewno można ufać. Pozyskanie dotacji na pewno nie należy do łatwych czynności - wnioski są tak opisane, że normalny człowiek sam się zastanawia o co tak właściwie chodzi, więc udzielenie satysfakcjonującej odpowiedzi stanowi nie lada problem. Do tego obszerna dokumentacja, którą trzeba załączyć. Nie dość, że zajmuje to mnóstwo czasu, to jeszcze istnieje niemałe ryzyko, że coś zrobimy źle... Dlatego ja zdecydowanie byłabym za wybraniem firmy, która się w tym specjalizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
mzar
mzar

Wydaje mi się, że chyba jeszcze są dostępne, tylko trzeba dowiedzieć się w jakie branże są perefowane w pierwszej kolejności. Bo z tego co wiem, to nie wszystkie. Dostępne są też inne formy wsparcia takie jak pożyczki na preferencyjnych warunkach. Proponuję rozejrzeć się np w PUP lub w innych miejscach np w sieci - informacji z tego zakresu jest dosyć dużo. 

Warto zastanowić się również nad finansowaniem firmy pożyczką:

https://pozyczkaportal.pl/kategoria-produktu/pozyczki-dla-firm/

Na stronie jest więcej informacji o pozyczkach dla firm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Star
Star

Wiecie w czym w tych dotacjach jest obecnie największy problem? Mianowicie w tym, ze trzeba udowodnić, ze nasz biznes jest innowacyjny oraz wprowadza coś innego. A bardzo trudno jest zaproponować coś nietypowego, co jeszcze nie zostało wymyslone. Szczególnie w tak popularnej branży jak prowadzenie własnego salonu naprawy samochodów.

Pewną opcją jest dostanie pożyczki na założenie działalnosci. Pożyczki z UE są oprocentowane na niewielki procent.

Ze swojej strony polecam skontaktować sie z tym biurem rachunkowym http://goodtax.pl/ Biuro z Łodzi, powinni pomoc w otrzymaniu dotacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...