Skocz do zawartości
Kabanos
Kabanos

Jak odzyskać długi?

Rekomendowane odpowiedzi

Kabanos
Kabanos

Ja wolałbym windykację nie wirtualną. Mam klienta z fakturami przeterminowanymi o  3 miesiące. Pora z tym coś zrobić, ale nie wiem od czego zacząć. Do tej pory wysyłałem mu wezwania do zapłaty. Czy muszę iść od razu do sądu, czy mogę zgłosić się do komornika? Jak to wygląda w praktyce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Magdaa
Magdaa

Jeżeli wezwania nie pomagają to pozostają dwie opcje:

1. Nawiązanie współpracy z firmą, która się do dłużnika pofatyguje. Nie są to raczej duże firmy windykacyjne, które dzwonią lub wysyłają listy. Dobrym pomysłem może być współpraca z biurem detektywistycznym. Na stronie biura TRAP widziałam taką ofertę.

2. Skierowanie sprawy na drogę sądową. Po nakazie zapłaty do komornika. Koszty niewielkie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Sajser
Sajser

Jak to są znaczne kwoty to lepiej złożyć pozew do sadu z nakazem zapłaty. Klient może złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty, co będzie odraczało sprawę, ale w końcu zapłaci sam czy przez komornika. Chyba, że sąd oddali powództwo, ale jeśli są to niezapłacone faktury to nie ma powodu.

Edytowane przez Sajser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Katarzyna
Katarzyna

Polecam Odzyskiwacz.pl - płacisz prowizję (jednorazowo, a nie żaden abonament) a oni odzyskują pieniądze za zaległe fv. To taka usługa coraz częściej oferowana przez firmy windykacyjne dla drobnych przedsiębiorców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Talin
Talin

Najlepiej w takiej sytuacji  skorzystać z pomocy sprawdzonego adwokata.  Ja polecam kancelarię mecenasa Pawła Odoleckiego z Ełku - adwokatodolecki.elk.pl , którego kancelaria specjalizuje się w sprawach dotyczących zobowiązań, w tym właśnie w sprawach dotyczących ochrony wierzycieli. W kancelarii otrzymacie kompleksową pomoc prawną, która obejmuje udzielanie porad prawnych, sporządzanie umów, opinii prawnych, pism procesowych, reprezentowanie klienta przez sądami wszystkich instancji oraz organami administracji publicznej, a także udział w negocjacjach pozasądowych. Kancelaria współpracuje z notariuszem, doradcą podatkowym, komornikami sądowymi oraz biurem detektywistycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
romi
romi

Da się coś z tym zrobić, wystarczy zwrócić się o pomoc do dobrego specjalisty. W naszym przypadku był to Radca Prawny Mariusz Leciński https://www.lecinski.pl/oferta/windykacja-naleznosci z Torunia. Poznaliśmy go przy okazji windykacji należności, co droga prawną wykonał szybko i skutecznie. Wszystkie długi odzyskaliśmy, spisał się naprawdę dobrze, aż tak dobrze, że później zatrudniliśmy go także do obsługi prawnej naszego przedsiębiorstwa. To kompetentny człowiek z ogromną wiedzą, zdecydowanie go polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
arekd
arekd

Samemu na pewno za wiele nie zdziałasz, standardowo to wygląda tak, że będzie cie gościu zwodził, że zapłaci jutro, pojutrze a tak naprawdę może mieć Cię gdzieś na końcu kolejki do płatności. najpierw zawsze przychodzi US, ZUS a kontrahenci i pracownicy na końcu. Ewentualnie żeby zmienić tę kolejność to trzeba iść do windykatora, który załatwi sprawę za Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Krzysiek Michalski
Krzysiek Michalski

są firmy, które prowadzą doradztwo, wystarczy wpisać w googla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...