Jump to content
Kabanos
Kabanos

Jak odzyskać długi?

Recommended Posts

Kabanos
Kabanos

Ja wolałbym windykację nie wirtualną. Mam klienta z fakturami przeterminowanymi o  3 miesiące. Pora z tym coś zrobić, ale nie wiem od czego zacząć. Do tej pory wysyłałem mu wezwania do zapłaty. Czy muszę iść od razu do sądu, czy mogę zgłosić się do komornika? Jak to wygląda w praktyce? 

Share this post


Link to post
Magdaa
Magdaa

Jeżeli wezwania nie pomagają to pozostają dwie opcje:

1. Nawiązanie współpracy z firmą, która się do dłużnika pofatyguje. Nie są to raczej duże firmy windykacyjne, które dzwonią lub wysyłają listy. Dobrym pomysłem może być współpraca z biurem detektywistycznym. Na stronie biura TRAP widziałam taką ofertę.

2. Skierowanie sprawy na drogę sądową. Po nakazie zapłaty do komornika. Koszty niewielkie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Share this post


Link to post
Sajser
Sajser

Jak to są znaczne kwoty to lepiej złożyć pozew do sadu z nakazem zapłaty. Klient może złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty, co będzie odraczało sprawę, ale w końcu zapłaci sam czy przez komornika. Chyba, że sąd oddali powództwo, ale jeśli są to niezapłacone faktury to nie ma powodu.

Edited by Sajser

Share this post


Link to post
Katarzyna
Katarzyna

Polecam Odzyskiwacz.pl - płacisz prowizję (jednorazowo, a nie żaden abonament) a oni odzyskują pieniądze za zaległe fv. To taka usługa coraz częściej oferowana przez firmy windykacyjne dla drobnych przedsiębiorców

Share this post


Link to post
Talin
Talin

Najlepiej w takiej sytuacji  skorzystać z pomocy sprawdzonego adwokata.  Ja polecam kancelarię mecenasa Pawła Odoleckiego z Ełku - adwokatodolecki.elk.pl , którego kancelaria specjalizuje się w sprawach dotyczących zobowiązań, w tym właśnie w sprawach dotyczących ochrony wierzycieli. W kancelarii otrzymacie kompleksową pomoc prawną, która obejmuje udzielanie porad prawnych, sporządzanie umów, opinii prawnych, pism procesowych, reprezentowanie klienta przez sądami wszystkich instancji oraz organami administracji publicznej, a także udział w negocjacjach pozasądowych. Kancelaria współpracuje z notariuszem, doradcą podatkowym, komornikami sądowymi oraz biurem detektywistycznym.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...