Skocz do zawartości
dominikp

Import z Chin - Allegro

Polecane posty

dominikp

Witam serdecznie.

Nie bardzo wiedziałem w jakim dziale umieścić moje zapytanie, więc jeśli źle trafiłem to proszę o przeniesienie. 

Zamierzamy z bratem założyć działalność gospodarczą. Mamy dobry dostęp do Chińskiej hurtowni, z której zamierzamy kupować np. zegarki i sprzedawać je w Polsce poprzez portal aukcyjny Allegro. Przewidywany miesięczny dochód to około 1500 PLN na osobę. Tutaj pojawia się kilka pytań.

1. Jaką formę opodatkowania powinniśmy wybrać? Czy ryczałt będzie dobrym wyborem? Jeśli tak to w jakiej wysokości? 3/18/19% ?

2. Co zrobić, żebyśmy na każdy sprzedany przedmiot mogli klientowi wystawić paragon lub fakturę jeśli sobie zażyczy?

3. Jeśli chcemy prowadzić tą działalność razem to powinniśmy osobno założyć działalności jednoosobowe i potem połączyć je w jakąś spółkę?

Bardzo proszę o pomoc. 

Pozdrawiam.

wilczestrony.pl

1. Tutaj zależy od tego, czy towar ściągacie do siebie czy robicie drop shipping. Towar to towar i musi być VAT a usługa to usługa więc może być ryczałt.

2. Trzeba mieć firmę. Działalność gospodarczą lub spółkę.

3. Najlepiej od razu pójść w spółkę. Tak jak nazwa wskazuje.

DarekPiw
Dnia 29.08.2018 o 15:04, wilczestrony.pl napisał:

1. Tutaj zależy od tego, czy towar ściągacie do siebie czy robicie drop shipping. Towar to towar i musi być VAT a usługa to usługa więc może być ryczałt.

2. Trzeba mieć firmę. Działalność gospodarczą lub spółkę.

3. Najlepiej od razu pójść w spółkę. Tak jak nazwa wskazuje.

Tak jak w cytowanym poście. Ale to tylko takie podstawy. Serio ;) Jakbyś na przykład nie wiedział czym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych stawki jakie występują to jest pamiętaj, że jest cała masa biur rachunkowych, które ci to ogarną. Szczególnie na początku warto jest, a wręcz niemalże należy zorientować się w temacie księgowych, bo na początku jak coś się nawali to później będzie się to ciągnąć za tobą/wami jak smród po gaciach. Więc ogarnijcie też dobre biuro rachunkowe. Dobrze radzę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobne tematy

• Dobry telefon dla biznesu?

Czy możecie podpowiedzieć jaki smartfon warto mieć do firmy? Przeglądałam na Komórkomacie, rozważam zakup Samsunga albo I Phone, ale do końca nie wiem. Czy możecie coś podpowiedzieć? 

w Firma

• Jak założyć firmę - krok po kroku?

Może zbierzmy jak to się robi i o czym pamitęać.   Przeczytałem już sporo a dalej mi się wszystko gmatwa, powiedzcie czy dobrze myślę:   1. przychodzę do urzędu miasta, składam wpis do CDEIG. 2. Zgłaszam firmę do ZUS i US. 3. do 25 dnia kolejnego miesiąca muszę opłacić VAT i ZUS, podatek, NFZ i złozyć księgę przychodów i rozchodów i księgi rachunkowe i faktury? Na jakie konto mam przelewać vat, zus i nfz?   A co jak chcę mieć firmę od 1 marca ale uruchomić od 1 kwietnia? Wtedy pierwsze płatności zus i nfz dopiero za kwiecien? Gdzie to zglaszac potem?

w Firma

• Prowadzisz działalność? Szukasz dodatkowego dochodu?

Oferta dla osób prowadząca działalność z możliwością wyznaczenia miejsca na otwarcie stanowiska obsługi Zakładów Bukmacherskich jednej z największej sieci w branży. Zarobki od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Bez kruczków małym drukiem! Tylko teraz przyłączenie do sieci 0zl! W tej kwocie oferujemy szkolenie, komputery, obsługę informatyków, baner, oklejanie witryny.
      Chętnie  zaprezentuje na czym miałaby polegać nasza współpraca. 
      Proszę o kontakt. 

+ wymagane zaświadczenie o niekaralności 

/ Wrocław / Legnica / Lubin / Głogów / Pleszew / Mielno / wszystkie miasta pow. 10 tyś mieszkańców

Brak ryzyka!

w Pomysł na biznes

• Prowadzisz działalność? Szukasz dodatkowego dochodu?

Oferta dla osób prowadząca działalność z możliwością wyznaczenia miejsca na otwarcie stanowiska obsługi Zakładów Bukmacherskich jednej z największej sieci w branży. Zarobki od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Bez kruczków małym drukiem! Tylko teraz przyłączenie do sieci 0zl! W tej kwocie oferujemy szkolenie, komputery, obsługę informatyków, baner, oklejanie witryny.
      Chętnie  zaprezentuje na czym miałaby polegać nasza współpraca. 
      Proszę o kontakt. 

+ wymagane zaświadczenie o niekaralności 

/ Wrocław / Legnica / Lubin / Głogów / Pleszew / Mielno / wszystkie miasta pow. 10 tyś mieszkańców

Brak ryzyka!

w Szukam pomysłu na Biznes

• Gdzie szukać firm / osób, które pozyskają klientów do firmy?

Witam, Jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie. Czy ktoś zna jakieś miejsca (fora) lub firmy gdzie mogę pozyskać osoby, które będą pozyskiwać klientów w zamian za % od pozyskanego klienta? Dzięki!

w Marketing i Reklama