Skocz do zawartości
BiznesForums.pl

Pompa ciepła czy zdecydowalibyście się ponownie

Rekomendowane odpowiedzi

calour Napisano 17 Grudnia 2025

Pompa ciepła.
Zalety i wady.
Czy zdecydowalibyście się po raz drugi? Czy potrzeba przy tym PV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Star Napisano 17 Grudnia 2025

Jeżeli nie ma przyłącza gazowego

I budynek jest dobrze izolowany

To tylko i wyłącznie pompa ciepła ewentualnie kominek dodatkowo

W moim przypadku 85m2 100% podłogowe ogrzewanie

3 lata użytkowania roczne zużycie energii na poziomie około 2800/3000 kW ~ 320 zł miesięcznie

W tym ogrzewanie i grzanie wody użytkowej

Pompy ciepła polecam od Vaillant https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/grupy-produktowe/pompy-ciepla/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się