jannett 2 jannett Napisano 9 Lutego 2018 Czy są tu osoby, które pracują w ten sposób? Jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
dariuszk 0 dariuszk Napisano 9 Lutego 2018 ja tak pracuje 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
mineralna 0 mineralna Napisano 13 Lutego 2018 I co możesz na ten temat powiedzieć? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
dariuszk 0 dariuszk Napisano 13 Lutego 2018 29 minut temu, mineralna napisał: I co możesz na ten temat powiedzieć? Jak chcesz tak pracować na umowę zlecenie lub o pracę to napisz na priv do Ci wyjaśnię wszystko 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
oasiaa 1 oasiaa Napisano 13 Lutego 2018 Ja pracuję w części zdalnie Tzn. pracuję głównie stacjonarnie, ale część zleceń wykonuję zdalnie i mam zamiar w przyszłości pracować całkowicie jako freelancer. Wadą dla niektórych, o dziwo, może być fakt, że nie masz nad sobą nikogo, kto pilnowałby Twojej organizacji czasu - trzeba to sobie samemu wypracować i mieć umiejętność pokonywania chęci byczenia się przez cały dzień Kolejną wadą jest brak współpracowników na co dzień, brak stałych kontaktów i relacji z tymi samymi osobami, z którymi łączy Cię praca. Z drugiej strony, powstaje coraz więcej co-working spaces, więc i na to jest rada. Plusem jest to, że sama sobie jesteś żaglem, sterem i okrętem, sama wyznaczasz sobie cele (o ile pracujesz na swoim, a nie zdalnie na etat), co daje duże poczucie wolności. Do tego jesteś niezależna od miejsca, więc tak naprawdę możesz przemieszczać się razem ze swoją pracą, gdzie tylko chcesz (i gdzie masz wifi ). 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
dariuszk 0 dariuszk Napisano 13 Lutego 2018 (edytowane) 2 godziny temu, oasiaa napisał: Ja pracuję w części zdalnie Tzn. pracuję głównie stacjonarnie, ale część zleceń wykonuję zdalnie i mam zamiar w przyszłości pracować całkowicie jako freelancer. Wadą dla niektórych, o dziwo, może być fakt, że nie masz nad sobą nikogo, kto pilnowałby Twojej organizacji czasu - trzeba to sobie samemu wypracować i mieć umiejętność pokonywania chęci byczenia się przez cały dzień Kolejną wadą jest brak współpracowników na co dzień, brak stałych kontaktów i relacji z tymi samymi osobami, z którymi łączy Cię praca. Z drugiej strony, powstaje coraz więcej co-working spaces, więc i na to jest rada. Plusem jest to, że sama sobie jesteś żaglem, sterem i okrętem, sama wyznaczasz sobie cele (o ile pracujesz na swoim, a nie zdalnie na etat), co daje duże poczucie wolności. Do tego jesteś niezależna od miejsca, więc tak naprawdę możesz przemieszczać się razem ze swoją pracą, gdzie tylko chcesz (i gdzie masz wifi ). Super, podziel sie Asiu czym sie konkretnie zajjmujesz? Edytowane 13 Lutego 2018 przez dariuszk 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
oasiaa 1 oasiaa Napisano 13 Lutego 2018 Jestem lektorką angielskiego i tłumaczką. Tłumaczę zdalnie, a lekcje prowadzę stacjonarnie, chociaż to też planuję przenieść online. Poza tym mam jeszcze jeden projekt w głowie, o którym też pewnie wkrótce poinformuję A Ty, Darek, co porabiasz? 1 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
dariuszk 0 dariuszk Napisano 13 Lutego 2018 @oasiaa Ja zajmuję Asiu się branżą e-commerce, czyli handel internetowy, kontakty z dostawcami itp. oraz dodatkowo pracuję na słuchawce w domu. Myślę że z czasem będę myślał nad założeniem własnej spółki do wakacji Super. Pomyśl nad pracą wyłącznie zdalną to daje tak więcej korzyści, a także według mnie efektywność jest dużo wyższa niż kierownik za słuchem Ci pierdzieli.. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
Tatiana 0 Tatiana Napisano 18 Października 2018 Taka praca wymaga olbrzymiej samodyscypliny, wadą jest też brak kontaktu z ludźmi- tzn. nie tyle wadą co cechą, bo dla niektórych to zaleta. Nie każdy przecież lubi pracować w grupie. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
MPFP 1 MPFP Napisano 19 Października 2018 Wada - samemu trzeba sobie organizować swoją pracę. Być niejako swoim własnym szefem który pilnuje naszej własnej efektywności. Motywacja - w zależności od tego czy u kogoś dominuje motywacja wewnętrzna czy zewnętrzna może być problem o ile motywujemy się w ten drugi sposób. Potencjalnie wadą jest praca w domu ale z tym można sobie poradzić np idąc do coworkingu. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
MPFP 1 MPFP Napisano 23 Października 2018 (edytowane) Dnia 19.10.2018 o 17:51, amberus napisał: Największa zaletą jest praca w domu BŁĄD. To nie zaleta tylko wada ! Jak pracować w domu to już lepiej poświęcić tą godzinę dziennie i iść do coworkingu albo biblioteki. Problemem jest to, że my wszyscy działamy i motywujemy się kontekstowo, zależnie od miejsca, sytuacji, scenerii w której się znajdujemy. Będąc w domu przeważnie uruchamia się nam program relaksu, odpoczynku, chiloutu. Po pierwsze musimy wysilić się by przełamać ten schemat i skupić się na pracy nastawionej na maksymalną efektywność. Po drugie a wynikające z pierwszego - będzie się nam zacierać granica między pracą a odpoczynkiem, czasem dla rodziny i siebie. Nasz dom przestanie już być miejscem odpoczynku. Po trzecie w domu potencjalnie mamy więcej elementów rozpraszających naszą uwagę niż - może nie koniecznie w pracy ale na pewno w takim spokojnym miejscu jak coworking. Potencjalne efekty - totalne zakręcenie, nieefektywność w pracy, brak satysfakcji z życia. Wypalenie. Edytowane 23 Października 2018 przez MPFP 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
MPFP 1 MPFP Napisano 23 Października 2018 (edytowane) 14 minut temu, amberus napisał: Nie wykonuję pracy - dla kogoś czy etatu. Pracuję dla siebie i na siebie. A to duża różnica. Bez znaczenia. Co ma piernik do wiatraka ? Czym innym jest praca a czym innym odpoczynek, relaks, inny jest cel, a mieszając to, nie stawiając wyraźnej granicy robi się burdel z życia. OK - może Tobie się akurat udaje i prosperujesz ale wiele innych osób na twoim miejscu przegrało. Błędem jest formułowanie ogólnych teorii na podstawie jednostkowego jednoosobowego przykładu. Ja palę 3 paczki fajek dziennie i przechodzę zawsze na czerwonym a jeżdżę po alko i dobrze jest ergo warto tak postępować. Pewnie jesteś osobą o dużej samodyscyplinie, mocnej psychice, odporności na stres i radzisz sobie, odnosisz efekty. W każdym razie gdybyś pracował inaczej osiągałbyś więcej. Skoro nie próbowałeś - nie masz porównania. Edytowane 23 Października 2018 przez MPFP 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
MPFP 1 MPFP Napisano 23 Października 2018 (edytowane) 23 minuty temu, amberus napisał: Uściślę, zarabiam w firmach czy biznesach które dają mi dochód pasywny. Czyli najprościej jak się da. Inwestuję określone kwoty i mam z tego dochód procentowy. Zależnie od firmy. Od kilkunastu % rocznie do nawet kilkuset. Więc nie jest to praca a raczej obsługa platform finansowych - bez stresu czy spinania się i oczywiście bez ryzyka. [ inaczej by to nie miało sensu ] Albo to co piszesz nie jest prawdą (np jest twoim własnym złudzeniem) albo jesteś rzeczywiście na takim etapie pracy lub obsługi platform finansowych jak opisujesz. Tyle że w tym drugim przypadku jesteś na prostej drodze do porażki. Można tak funkcjonować jak funkcjonujesz ale tylko przez jakiś (ograniczony) czas. Potem następuje totalna wtopa. Nie można pracować nie skupiając się na efektywności i trzymając cały czas rękę na pulsie podobnie jak nie można jeździć nie myśląc. Tzn można ale do czasu. Edytowane 23 Października 2018 przez MPFP 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
wlasciwa 0 wlasciwa Napisano 14 Grudnia 2018 Niestety większość ludzi nie może pozwolić sobie na taką pracą, a jedynym wyjściem z sytuacji jest praca za granicą gdzie zarobki są znacznie wyższe. Sama miałam okazję pracować w tym roku w Niemczech, jednak to o czym muszę teraz pamiętać to rozliczenie się z podatku. Dobrze, że na stronie https://all-tax.pl/zwrot-podatku-niemcy jest wszystko super wyjaśnione, bo przynajmniej się z tym nie pogubię. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
int 0 int Napisano 15 Grudnia 2018 (edytowane) On 12/14/2018 at 4:51 PM, wlasciwa said: Niestety większość ludzi nie może pozwolić sobie na taką pracą To nie jest praca ! Tłumacząc łopatologicznie praca to sytuacja gdy Ty robisz coś dla kogoś a w zamian za to ktoś Ci (przeważnie później) płaci. Jakiekolwiek inne super programy gdzie na wstępie Ty masz komuś płacić TO NIE JEST PRACA, a w 99% jest utopieniem pieniędzy i stratą czasu. Edytowane 15 Grudnia 2018 przez int 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
mineralna 0 mineralna Napisano 21 Stycznia 2019 Świetna dyskusja się wywiązała pod postem. Ja jestem bliżej tego, że jednak praca w domu to może nie najbardziej szczęśliwe rozwiązanie, bo faktycznie, człowiek nie ma kontaktu z innymi ludźmi i to go trochę "odrywa od rzeczywistości" w pewnym momencie. Oczywiście, można iść do coworkingu i to jest świetne, doraźne rozwiązanie, bo tam też trzeba zapłacić przecież za możliwość pracy, więc nie wiem, czy na dłuższą metę się to kalkuluje. Można sobie wynająć biuro czy jakieś małe mieszkanie (jeśli środki na to pozwalają), które da poczucie, że dom to dom, a praca to praca. Rozwiązań jest wiele. Niemniej, dla mnie największym wyzwaniem jest jednak fakt, że traci się kontakt ze współpracownikami. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
biznik4 0 biznik4 Napisano 10 Kwietnia 2019 Zarabianie w internecie jest możliwe i też możemy mieć dodatkową gotówkę dzięki zakładom bukmacherskim https://ebuki.pl/sts-tv-opinie-czy-warto-ogladac-darmowe-mecze-u-bukmachera/ Jak będziemy obstawiać najnowsze wydarzenia sportowe u dobrego bukmachera to uda się nam szybko sobie dorobić. To jeden ze sposobów na pieniądze. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
truck 0 truck Napisano 6 Maja 2019 Powiem tak, kwota wolna od podatku powinna być znacznie wyższa od tej która jest obecnie. Wyborcy, zwłaszcza Ci aktywni zawodowo, powinnni zamiast tych wszystkich socjalów domagać się tego, aby zarówno kwota wolna od podatku była wyższa oraz aby generalnie sumaryczne opodatkowanie (tzw klin podatkowy pracy) był niższy. Dlatego tak wiele osób wybiera pracę w krajach Europy Zachodniej, zwłaszcza w UK czy NIemczech, które znacznie lepiej prezentują się pod tym względem. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://euro-tax.pl/zwrot-podatku/z-niemiec/ jak to wygląda w praktyce. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
Elsa87 0 Elsa87 Napisano 8 Maja 2019 Praca zdalna potrafi być ciężka - zwłaszcza, jeśli się nie ma wyznaczonego pokoju, które będzie Twoim biurem. Jeżeli pracujesz zdalnie dosłownie w swoim łóżku, to po krótkim czasie Twoje łóżko stanie się udręką i ucieleśnieniem obowiązków - trzeba mieć to na uwadze ____________________________ Bramy garażowe Poznań 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
Halina789 0 Halina789 Napisano 10 Lipca 2019 Moim zdaniem praca zdalna i stacjonarna wiążą się z takim samym stresem. Ja staram się dbać o swoje zdrowie psychiczne i ciągle uczę się jak walczyć ze stresem. Bardzo pomagają mi przebyte szkolenie ( Redukcja stresu i poprawa jakości życia w sytuacjach społecznych ). Na takie szkolenie zapisałam się do Fundacji Fortis w Katowicach. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
bialpo 0 bialpo Napisano 23 Sierpnia 2019 Akurat ogłoszeń o pracę z możliwością pracy zdalnej nie brakuje. Tu dla przykładu dla managera https://www.aplikuj.pl/oferta/342998/software-sales-manager-mozliwa-praca-zdalna-umowa-o-prace-infomex-sp-z-o-o-#backto=%2Fszukaj%2F%3Fw%3D12%26t%3Dzdalna . Moim zdaniem to fajna rzecz, tylko że należy mieć w sobie sporo samodyscypliny skoro dyrektor nie wisi nad nad głową Ale jednak stres jest dużo mniejszy, można się realizować w takiej pracy 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
misha 0 misha Napisano 23 Maja 2021 A spróbujcie pracy dodatkowej jako konsultantka Avon. Wiecie, jak fajnie można na tym zarobić??? Ja właśnie zaczęłam i już całkiem niezły mam zysk od sprzedaży. Wcześniej nie wierzyłam w taką pracę... Teraz żałuje, że wcześniej do nich nie dołączyłam... Jakby co tutaj https://konsultantka.pl/logowanie-avon/ możecie się zarejestrować się - to nic nie kosztuje, a możecie zyskać. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi