Skocz do zawartości
dąbek_91
dąbek_91

Sklep internetowy dla świeżaków

Rekomendowane odpowiedzi

dąbek_91
dąbek_91

Szanowni! Potrzebuję pomocy przy ogarnianiu sklepu internetowego, dopiero zaczynam co prawda sprzedaż samodzielną ale z tego co widzę zainteresowanie rękodziełem jest coraz większe (sprzedaję samodzielnie robione ozdoby domowe - łapacze snów, chodniczki, narzuty, itd) i pomimo tego,że na moje prace sięb czeka kilka dni to zamówień jest coraz więcej, jak na razie prowadzę samą stronę internetową, a zamówienia składa się mailowo, ale podejrzewam,że gdybym przeszła na sklep internetowy i skorzystała z jakiegoś programu bo było mi dużo łatwiej. Może macie jakieś doświadczenie zwiazane z obsługą takeigo sklepu? Bo moja karetka i długopis a nawet uporządkowanie maili przestaje wystarczać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
krystiankrystian
krystiankrystian

Ale to potrzebujesz pomocy od zera rozumiem, razem z postawieniem sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
dąbek_91
dąbek_91

Z samym postawieniem sklepu sobie jakoś poradzę, ale mam nadzieję., że będzie on bardziej zaawansowany niż aktuala strona która bardziej wygląda jak blog ze zdjęciami produktów, nie wiem jak ludzie na to trafiają.. ale jakoś im się udaje. Także potrzebuję bardziej informacji jak to wygląda od strony technicznej takie prowadzenie sklepu, czy można to samodzielnie obsługiwać, tylko ja jestem jakaś ułomna, czy może jednak konieczne jest do tego narzędzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
krystiankrystian
krystiankrystian

Ale po co się męczyć i stawiać sklep skoro możesz skorzystać z darmowych kreatorów na początek przygody ze sprzedażą online? Wydaje mi się to dużo prostrze niż budowanie sklepu a potem podpinanie go pod jakieś programy sprzedażowe itd - tutaj nie ma co szaleć, te darmówki, albo oprogramowania za jakieś niewielkie pieniadze są dużo lepsze i stabilniejsze niż cała strona sklepu itd Rozważ taką opcję. A dalej, od strony technicznej to już w zależności od tego na co się, jak już napisałem, zdecydujesz. Możesz wszystko obsługiwac samodzielnie, przyjmować zamówienia, spisywać je itd rozsyłać, zamawiać kuriera po odbiór, albo sama dygać do paczkomatu na wysyłkę... tego się akurat nie obejdzie ;) No chyba, że podpiszesz umowę z kurierem na odbiory, ale to też jest bardzo prosta sprawa takie zamówienie odbioru. Generalnie jak masz dobre łącze internetowe, zrobisz fajną sesję produktów i opisy to w sumie z Twojej roboty przy czymś takim to tyle. W 99% przypadków musisz tylko zapakować zamówiony towar, reszta odbywa się za pomocą komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
dąbek_91
dąbek_91

Zajmujesz się takimi rzeczami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
krystiankrystian
krystiankrystian

No trochę tak i wydaje mi się, że na początek, później z resztą też wystarczająca dla ciebie będzie opcja oferowana przez jakieś oprogramowanie do prowadzenia takiego sklepu i wtedy serio, sklep jest oparty na szablonie, Ty masz panel którym go obsługujesz, dodajesz zdjecia produktów opisy ceny i tyle.. chociażby takie cacko jak https://sellingo.pl/ gdzie masz optymalizacje w pakiecie, więc nic cie to nie interesuje, wszystkie potrzebne instrumenty słuzące do sprzedaży w jednym miejscu, integracje z kurierami.. no wydaje mi się, ze nie warto się bawić w cuda na kiju skoro przy najwyższym pakiecie, którego pewnie nie potrzebujesz wygląda to cenowo bardziej interesujaco niz oplacenie domeny, serwera, firmy ktora bedzie to optymalizowac i osobnego programu do obsługi takiego sklepu. Ale to tylko moja subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Talin
Talin

Na początek, takie najprostsze rozwiązania będą najlepsze. Z czasem, skoro popyt na tego typu rzeczy, które robisz i sprzedajesz, jest duży, pewnie przydadzą ci się bardziej zaawansowane narzędzia. Choćby coś takiego jak dobry program do analizy treści, np. coś tego typu jak  atlas.ti Nie jest to nic jakoś bardzo skomplikowanego, a na pewno ułatwi ci pracę. A wiadomo, że jak sklep będzie się rozwijał i dawał dobry zarobek, to warto w niego też inwestować.

Edytowane przez Talin
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...