calour 0 Napisano 17 Grudnia 2025 Pompa ciepła. Zalety i wady. Czy zdecydowalibyście się po raz drugi? Czy potrzeba przy tym PV? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi
Star 2 Napisano 17 Grudnia 2025 Jeżeli nie ma przyłącza gazowego I budynek jest dobrze izolowany To tylko i wyłącznie pompa ciepła ewentualnie kominek dodatkowo W moim przypadku 85m2 100% podłogowe ogrzewanie 3 lata użytkowania roczne zużycie energii na poziomie około 2800/3000 kW ~ 320 zł miesięcznie W tym ogrzewanie i grzanie wody użytkowej Pompy ciepła polecam od Vaillant https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/grupy-produktowe/pompy-ciepla/ 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi