Jump to content
jolanta952

Jak reklamujecie swoje firmy?

Recommended Posts

jolanta952

Tak jak w tytule – w jaki sposób reklamujecie swoje firmy? Ja, do tej pory inwestowałam głównie w reklamę w sieci, gdyż mam sklep internetowy z odzieżą. Ostatnio, zdecydowałam się zamówić dla moich klientek sok naturalny oferowany przez http://www.freshdrink.pl/pl/soki-naturalne,10048 – jest na nim nadrukowane logo mojego sklepu, co wzmocni wizerunek mojej firmy (soki dodawane są w do paczek zupełnie za darmo).

Share this post


Link to post
Michał Jezierski

głównie internet: social media, strona www, ogłoszenia, content marketing. U mnie sprawdza się również marketing szeptany.

Share this post


Link to post
Navig

"wzmocni wizerunek mojej firmy" - wątpię.

 

Ja pracuję głównie dzięki poleceniom i content marketingowi. Do tego dużo się udzielam w mediach społecznościowych i pomagam użytkownikom, często potem wchodzą na moją stronę z pytaniami lub zamówieniami. :)

Share this post


Link to post
DariuszJak

Ja swoją firmę promuję głównie przez polecenia i stronę www. Polecają mnie zadowoleni klienci, a strona działa bardzo fajnie na klientów chociaż nie inwestowałem w nią jakoś specjalnie. Po prostu kupiłem sobie szablon na nastartup.pl.

Share this post


Link to post
andrzej1456

Ja na przykład rozdaję gadżety reklamowe grawerowane laserowo. Mam tam napisaną nazwę firmy i kontakt. Rozdaję zazwyczaj praktyczne rzeczy, które się przydają. Jeśli klienci z nich korzystają to automatycznie przypominają sobie o mnie XD

Share this post


Link to post
Marcel

Właśnie przymierzam się do strony internetowej. Może połączonej z blogiem i socjalmediami. Chyba nie wolno o nich zapominać, bo odgrywają dużą rolę. Przeraża mnie trochę ten cały content marketing, SEO itp. Dlatego na pewno nie będę zajmował się tym sam. Przeglądałem oferty różnych firm i najbardziej podoba mi się https://echomarketing.pl.Najbardziej przekonuje mnie ich status Google Premier Partner, bo to oznacza, że mają dobre wyniki. A skoro trzeba płacić za marketing internetowy, to chciałbym żeby moja strona znalazła się wysoko w wyszukiarce. 

Share this post


Link to post
antbar

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla firm jeśli chodzi o reklamę internetowa jest pozycjonowanie. Potrzebna jest tylko dobra agencja seo. Moja firma korzysta z usług Fox Strategy foxstrategy.pl/pozycjonowanie-stron-www od niedawna, ale pierwsze wrażenie zrobili bardzo dobre i z każdym kolejnym miesiącem jestem co raz bardziej utwierdzony w słuszności swojego wyboru. Profesjonalna firma, która ma przede wszystkim doświadczenie, które sprawi, że nasza firma znajdzie się wyżej w rankingu Google, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne. 

Share this post


Link to post
Tredos33

Swoją firmę głównie reklamuje po przez reklamy Adwords w sieci. Na początku sceptycznie do tego podchodziłem lecz zainwestowałem środki w budowę strony internetowej i potem w reklamę i mogę uczciwie przyznać że efekty widać było szybko.

Share this post


Link to post
toomaas

Promuję swoje usługi własnymi siłami przede wszystkim ogłoszenia, social media, wpisy na forach itp., początkowo było trudno i sporo różnych potknięć, z czasem nauczyłem się jak obchodzić różne pojawiające się przeszkody i moja strona zaczęła być dostrzegana przez klientów. Podsyłam ciekawy artykuł o darmowym promowaniu w internecie: http://mult.pl/porady/folder/marketing_01.html 

Share this post


Link to post
PiotrK

Wiele ludzi nie wie, gdzie się reklamować a odpowiedź jest prostsza niż to się może wydawać - Tam gdzie są twoi "idealni klienci". Polecam poczytać trochę na temat strategii marketingowej, wtedy o wiele łatwiej będzie Ci ustalić a jaki sposób i gdzie się promować --> Link do wpisu o strategii

Share this post


Link to post
Viktoria

Wiele osób korzysta z oferty agencji interaktywnej w celu promocji biznesu w sieci. Myślę, że jest to skuteczna forma reklamy i przynosząca zyski. Jednak trzeba znaleźć profesjonalną agencję, która zna się na pozycjonowaniu i marketingu internetowym. 

Share this post


Link to post
Anna_04

Prowadząc sklep internetowy, korzystałam z pomocy agencji reklamowych. Obecnie sama się tym zajmuję. A to dlatego, że postawiłam podnieść kompetencje w zakresie marketingu i zadbać o odpowiednią promocję swoich produktów. Pomogło mi w tym szkolenie i zdobycie certyfikatu DIMAQ. Teorie przekułam w praktykę i teraz sama decyduję o moim marketingu.

Share this post


Link to post
AlicjaM

A z jakiej branży jest Twoja firma? Dobry marketing polega również na rozeznaniu jak wyglądają kampanie reklamowe konkurencji itp. Marketing marketingowi nierówny ;)

Share this post


Link to post
Viktoria

Właśnie dlatego jestem zwolenniczką agencji

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Similar Topics

  • Wybór formy prawnej firmy

   Witam,   planuję założenie firmy handlowej i chciałbym poradzić się wstępnie w zakresie wyboru samej formy prawnej firmy. Obecnie rozważam założenie spółki z o.o. lub DG, ale nie wykluczam innych opcji - chętnie rozważę Wasze pomysły. Moim głównym wymaganiem jest możliwość rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura. Nie ma z tym problemu w przypadku spółki z o.o., jednak nie wiem jak to wygląda przy DG. Czy w przypadku DG można całkowicie zrezygnować z podawania swojego prywatnego adresu na fakturach, pieczątkach, rozliczeniach i posługiwać się tylko adresem wirtualnego biura? Kolejnym ważnym dla mnie czynnikiem jest możliwość zrezygnowania z podawania swojego imienia i nazwiska w nazwie firmy. Spółka z o.o. może mieć dowolną, niezwiązaną ze wspólnikami nazwę a w przypadku DG imię i nazwisko właściciela jest nierozerwalnie połączone z nazwą firmy i dla mnie jest to duży mankament. W zasadzie jest to czynnik zdecydowanie przeważający na rzecz sp. z o.o. jak dla mnie. Jednak wadą sp. z o.o. jest duży koszt księgowości. Firma będzie działała w sektorze retail i do rozliczenia będę miał najprawdopodobniej bardzo wiele drobnych dokumentów sprzedaży - paragonów i faktur, które znacznie wywindują koszty księgowości. Obawiam się tutaj, że przez pierwsze miesiące działalności spółka może dostać "czkawki" bo marża niektórych dokumentów sprzedaży może być niższa niż koszty ich zaksięgowania.  Księgowość DG w tym przypadku jest nieporównywalnie tańsza. Wiele osób w podobnym rozważaniu kieruje się tym, że jako członkowie zarządu sp. z o.o. nie muszą płacić ZUS-u, ale dla mnie to nie ma znaczenia bo i tak chcę być ubezpieczony. Problemem wydawać by się mogło także podwójne opodatkowanie sp. z o.o., jednak ja przez pierwsze 12 - 20 miesięcy chcę 100% zysku działalności przeznaczać na jej rozwój, później mogę zatrudnić się na etat w swojej spółce i pobierać regularną wypłatę albo ustalić system dywidend. Same koszty założenia spółki też nie stanowią większego problemu. Podsumowując: DG dla początkowo małej działalności wydaje się idealna, jednak bardzo zależy mi na czynnikach które wymieniłem powyżej a DG ich nie gwarantuje, szczególnie nie pozwala na odłączenie imienia i nazwiska z nazwy firmy. Z drugiej zaś strony obawiam się tych kosztów księgowości. Przy dużej ilości dokumentów sprzedaży realny koszt biura księgowego może wynieść ze 2500 złotych miesięcznie co daje 30 000 złotych rocznie. Spora suma, zważając na fakt, że marża niektórych paragonów może wynieść 2 czy 3 złote. Zwracam się do Was z prośbą o opinie na ten temat. Może jeszcze jakaś inna forma działalności? Może warto pomyśleć nad spółką za granicą?   Pozdrawiam

   in Firma

  • darmowa reklama dla firmy

   Pewnie nie jeden przedsiębiorca chce dobrze rozleklamować swoją firme. Ja tez. I znalazłem bardzo dobrą propozycję.Zaciekawieni? Zobaczcie tu https://wykonawca.taelo.pl/ Dzięki stworzeniu wizytówki w portalu firmy mogą dodawać takie informacje jak: dane kontaktowe, zdjęcia z poprzednio zrealizowanych zleceń, godziny i miejsce świadczenia usług. Jest to darmowa reklama i dobry sposób na pozyskanie nowych klientów

   in Firma

  • Sklep stacjonarny

   Planuję zagospodarować lokal znajdujący się w podkarpackim miasteczku słynącym z zakładów produkcyjnych i posiadającym ~50tys. mieszkańców. Na własne potrzeby wykorzystam połowę dostępnego miejsca - sprzedaż stacjonarna i głównie wysyłka detaliczna dekoracji ślubnych oraz innych dekoracji wnętrz, pozostaje wolne pomieszczenie o powierzchni około 40m^2. Sam lokal znajduje się przy mocno uczęszczanej ulicy, bardzo blisko centrum.
   Szukam dobrego pomysłu na wykorzystanie wolnej przestrzeni.

   in Szukam pomysłu na Biznes

  • Angalżujące posty na facebooku - w jaki sposób tworzyć?

   W jaki sposób można tworzyć angażujące posty na facebooku? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?

   in Marketing i Reklama

  • Poradnik jak zarabiać pieniądze przez internet

   Chciałbym wam przedstawić stronę, dzięki której można dorobić parę złotych. Co prawda raczej nie zostaniecie milionerami, przynajmniej nie od razu, ale dzięki udostępnianiu skróconych linków możecie dorobić na dobry obiad  ;)Ta strona to https://adf.ly.Zarabianie polega na wklejeniu linka strony docelowej i kliknięciu skróć link. Później rozsyłasz takie linki po forach czy też innych serwisach.No i to wszystko. Zarabiasz na wyświetlaniu reklam, przez innych użytkowników. Nie musisz wpłacać swoich pieniędzy, żeby mieć z tego zysk. Polecam sam zarobiłem już 100$ na paliwo 

   in Zarabianie w internecie

×