Jump to content
jolanta952

Jak reklamujecie swoje firmy?

Recommended Posts

jolanta952

Tak jak w tytule – w jaki sposób reklamujecie swoje firmy? Ja, do tej pory inwestowałam głównie w reklamę w sieci, gdyż mam sklep internetowy z odzieżą. Ostatnio, zdecydowałam się zamówić dla moich klientek sok naturalny oferowany przez http://www.freshdrink.pl/pl/soki-naturalne,10048 – jest na nim nadrukowane logo mojego sklepu, co wzmocni wizerunek mojej firmy (soki dodawane są w do paczek zupełnie za darmo).

Share this post


Link to post
Michał Jezierski

głównie internet: social media, strona www, ogłoszenia, content marketing. U mnie sprawdza się również marketing szeptany.

Share this post


Link to post
Navig

"wzmocni wizerunek mojej firmy" - wątpię.

 

Ja pracuję głównie dzięki poleceniom i content marketingowi. Do tego dużo się udzielam w mediach społecznościowych i pomagam użytkownikom, często potem wchodzą na moją stronę z pytaniami lub zamówieniami. :)

Share this post


Link to post
DariuszJak

Ja swoją firmę promuję głównie przez polecenia i stronę www. Polecają mnie zadowoleni klienci, a strona działa bardzo fajnie na klientów chociaż nie inwestowałem w nią jakoś specjalnie. Po prostu kupiłem sobie szablon na nastartup.pl.

Share this post


Link to post
andrzej1456

Ja na przykład rozdaję gadżety reklamowe grawerowane laserowo. Mam tam napisaną nazwę firmy i kontakt. Rozdaję zazwyczaj praktyczne rzeczy, które się przydają. Jeśli klienci z nich korzystają to automatycznie przypominają sobie o mnie XD

Share this post


Link to post
Marcel

Właśnie przymierzam się do strony internetowej. Może połączonej z blogiem i socjalmediami. Chyba nie wolno o nich zapominać, bo odgrywają dużą rolę. Przeraża mnie trochę ten cały content marketing, SEO itp. Dlatego na pewno nie będę zajmował się tym sam. Przeglądałem oferty różnych firm i najbardziej podoba mi się https://echomarketing.pl.Najbardziej przekonuje mnie ich status Google Premier Partner, bo to oznacza, że mają dobre wyniki. A skoro trzeba płacić za marketing internetowy, to chciałbym żeby moja strona znalazła się wysoko w wyszukiarce. 

Share this post


Link to post
antbar

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla firm jeśli chodzi o reklamę internetowa jest pozycjonowanie. Potrzebna jest tylko dobra agencja seo. Moja firma korzysta z usług Fox Strategy foxstrategy.pl/pozycjonowanie-stron-www od niedawna, ale pierwsze wrażenie zrobili bardzo dobre i z każdym kolejnym miesiącem jestem co raz bardziej utwierdzony w słuszności swojego wyboru. Profesjonalna firma, która ma przede wszystkim doświadczenie, które sprawi, że nasza firma znajdzie się wyżej w rankingu Google, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne. 

Share this post


Link to post
Tredos33

Swoją firmę głównie reklamuje po przez reklamy Adwords w sieci. Na początku sceptycznie do tego podchodziłem lecz zainwestowałem środki w budowę strony internetowej i potem w reklamę i mogę uczciwie przyznać że efekty widać było szybko.

Share this post


Link to post
toomaas

Promuję swoje usługi własnymi siłami przede wszystkim ogłoszenia, social media, wpisy na forach itp., początkowo było trudno i sporo różnych potknięć, z czasem nauczyłem się jak obchodzić różne pojawiające się przeszkody i moja strona zaczęła być dostrzegana przez klientów. Podsyłam ciekawy artykuł o darmowym promowaniu w internecie: http://mult.pl/porady/folder/marketing_01.html 

Share this post


Link to post
PiotrK

Wiele ludzi nie wie, gdzie się reklamować a odpowiedź jest prostsza niż to się może wydawać - Tam gdzie są twoi "idealni klienci". Polecam poczytać trochę na temat strategii marketingowej, wtedy o wiele łatwiej będzie Ci ustalić a jaki sposób i gdzie się promować --> Link do wpisu o strategii

Share this post


Link to post
Viktoria

Wiele osób korzysta z oferty agencji interaktywnej w celu promocji biznesu w sieci. Myślę, że jest to skuteczna forma reklamy i przynosząca zyski. Jednak trzeba znaleźć profesjonalną agencję, która zna się na pozycjonowaniu i marketingu internetowym. 

Share this post


Link to post
Anna_04

Prowadząc sklep internetowy, korzystałam z pomocy agencji reklamowych. Obecnie sama się tym zajmuję. A to dlatego, że postawiłam podnieść kompetencje w zakresie marketingu i zadbać o odpowiednią promocję swoich produktów. Pomogło mi w tym szkolenie i zdobycie certyfikatu DIMAQ. Teorie przekułam w praktykę i teraz sama decyduję o moim marketingu.

Share this post


Link to post
AlicjaM

A z jakiej branży jest Twoja firma? Dobry marketing polega również na rozeznaniu jak wyglądają kampanie reklamowe konkurencji itp. Marketing marketingowi nierówny ;)

Share this post


Link to post
Viktoria

Właśnie dlatego jestem zwolenniczką agencji

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Similar Topics

  • Sklep stacjonarny

   Planuję zagospodarować lokal znajdujący się w podkarpackim miasteczku słynącym z zakładów produkcyjnych i posiadającym ~50tys. mieszkańców. Na własne potrzeby wykorzystam połowę dostępnego miejsca - sprzedaż stacjonarna i głównie wysyłka detaliczna dekoracji ślubnych oraz innych dekoracji wnętrz, pozostaje wolne pomieszczenie o powierzchni około 40m^2. Sam lokal znajduje się przy mocno uczęszczanej ulicy, bardzo blisko centrum.
   Szukam dobrego pomysłu na wykorzystanie wolnej przestrzeni.

   in Szukam pomysłu na Biznes

  • przeniesienie firmy transportowej - niższy podatek

   Witam. Posiadam dwie spółki zajmujące się usługami księgowymi oraz wynajmem lokali użytkowych. Mam pomysł na rozwinięcie biznesu i szukam wspólnika, który podjąłby się działania w poszukiwaniu klientów dla mojego biura rachunkowego. Rozliczanie procentowe od wystawionej comiesięcznej faktury dla kontrahenta i udziały w spółce. Lokal posiada 360 m2 i jest nowoczesnym budynkiem, oddanym do użytku w 06.2019 r. Pokrótce, gmina w której wynajmuje lokal posiada bardzo niskie podatki od transportu: 1) dowolna firma transportowa zakłada lub przenosi istniejącą spółkę z o.o. (może być również sp. komandytowa) do lokalu, którego jestem właścicielem. Tym samym płaci podatki od transportu na terenie mojej gminy. 2) możliwe jest również przeniesienie usług księgowych. Klient oprócz dużo niższych podatków od swojej floty, w przypadku założenia spółki z o.o., zyskuje również niższy CIT 9% a nie 18% jak w przypadku działalności gospodarczej. Pomagamy w założeniu spółki z o.o. również sp. komandytowej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na maila biuro@apservice.pro lub tel. 500585112

   in Pomysł na biznes

  • Butik internetowy

   Witam serdecznie wszystkich forumowiczów 🙂 Noszę się z zamiarem otwarcia butiku internetowego z odzieżą damską. Opierałoby się to głównie na portalach społecznościowych:  Facebooku oraz Instagramie. Zdaje sobie sprawę, że z początku może być ciężko, gdyż konkurencja jest duża. Potencjalne zaopatrzenie takie jakie mi odpowiada  u hurtowników już przeglądłam. Aktualnie pracuje na pełny etat - 8 godz. dziennie od pon-pt. Czy jest sens zaczynać małymi krokami po godzinach normalnej pracy ( w formie dorobku ) od małej ilości przy czym sukcesywnie zdobywać klinetów? Dodam również, że miejsce na magazynowanie towaru w domu posiadam więc tutaj odpadają koszty za lokal, biuro czy magazyn. Wkład własny na pierwszy towar ok 10 tys. zł . Kwota śmieszna.. i doskonale zdaje sobie sprawę, że z początku nie będę zarabiać. Proszę o rady czy spróbować czy jednak dać sobie siana 😉 

   in Pomysł na biznes

  • W jakiej technologii budowa hali stalowej dla firmy

   W jakiej technologii najlepiej bedzie wybudować halę dla firmy? Lepsza będzie hala murowana czy jednak hala stalowa?

   in Ogólnie o biznesie

  • Poszukuję wspólnika z niewielkim kapitałem do istniejącej firmy - sprzedaż ( Warszawa )

   Firma działa od kilku dobrych lat ( biuro na Mokotowie ) Zajmuje się wdrażaniem rozwiązań dla firm.  Biznes nie lubi monotonii dlatego poszukuję kogoś do wejścia w spółkę na zasadzie udziałów + wkład pracy. Kogo szukam? - Osoby która nie boi się jeździć ze mną na spotkania z klientami - Osoby która nie boi się rozmawiać przez telefon z klientem - Osoby która ma głowę pełną pomysłów, jest zdeterminowana i działa z pasją Jeśli zaciekawiła Cie moja propozycja - napisz coś o sobie. chain małpka interia pl Pozdrawiam Maciej  

   in Szukam wspólnika

×