Jump to content
antbar
antbar

Radzenie sobie z własna firmą

Recommended Posts

antbar
antbar

Niestety prowadzenie własnego biznesu w Polsce nie należy do łatwych, dlatego kwitnie u nas rynek firm doradczych. Sam miałam duży problem z własna działalnością i za namową znajomego uderzyłam do firmy doradczej i od tamtej pory prowadzenie firmy jest dużo przyjemniejsze. Możecie o nich poczytać więcej na Blue Oak. Korzystacie tez z usług firm doradczych?

int
int
16 minutes ago, antbar said:

Niestety prowadzenie własnego biznesu w Polsce nie należy do łatwych, dlatego kwitnie u nas rynek firm doradczych. Sam miałam duży problem z własna działalnością i za namową znajomego uderzyłam do firmy doradczej i od tamtej pory prowadzenie firmy jest dużo przyjemniejsze. Możecie o nich poczytać więcej na Blue Oak. Korzystacie tez z usług firm doradczych?

a jaką masz firmę ? Jak się nazywa ?

mikel
mikel

Radzenie w jakim sensie?

Oceanborn
Oceanborn

Przecież to temat napisany tylko dla reklamy. Trzeba wymyślić jakiś temat na który ktoś kliknie. Nie można przecież napisać: reklama firmy Blue Oak. To forum dla ludzi biznesu którzy doskonale wiedzą że reklama to śmieć użyteczny prawie wyłącznie dla tych co reklamy wypuszczają.

Edited by Oceanborn

dinggo
dinggo

Jeśli Twoja firma rozsyła do klientów dużą ilość materiałów reklamowych np. katalogów to warto zastanowić się czy zamiast rozsyłać je z biura i marnować czas na pakowanie nie lepiej jest wynająć do tego wyspecjalizowana firmę. Przy niewielkich kampaniach nie jest to problemem jednak kiedy mówimy o kilkuset listach lub paczkach staje się to problemem. Warto sprawdzić firmy takie jak ta http://perfectmeridian.pl/ ponieważ nie wszystko opłaca się robić samemu.

Edited by dinggo

DarekPiw
DarekPiw

No. Prowadzenie biznesu nie należy do łatwych. Ciągle trzeba pozyskiwać coraz to nowych klientów na swoje usługi, czy też produkty. A żeby jak najlepiej sobie z tym radzić to i o jakimś systemie CRM należy pomyśleć. Z tego co słyszałem to w tej materii firma Sente ma bardzo dobre i niedrogie rozwiązanie, więc może warto to sprawdzić i ewentualnie skorzystać?

Zarzadzajac3
Zarzadzajac3

Osobiście uważam że każdy właściciel powinien chodzić na dodatkowe szkolenia i kursy które zapewnią mu możliwość lepszego zarządzania własną firmą.

Oceanborn
Oceanborn

bardzo oględnie powiedziane. Jednak wiele szkoleń jest mało co wartych. Poza tym liczy się samodzielna praca nad sobą, rozwijanie się w tych kierunkach które nie są komfortowe dla danej jednostki. Inaczej będziemy słuchali i uczyli się tego co już wiemy i chcemy wiedzieć.

praktyczny
praktyczny

Prowadząc własny biznes trzeba się liczyć z kontrolami z ZUS, US. ie zawsze przebiega to tak jak byśmy chcieli. Może się skończyć procesem egzekucyjnym.W takim wypadku nie załamujcie rąk tylko korzystajcie z pomocy kancelarii Lexa https://kancelarialexa.pl/ochrona-majatku/   Działają natychmiastowo, nawet gdy trwa postępowanie. Doprowadzają do bezskuteczności takiej egzekucji.Zajmują się ochroną majątku. pomagają w oddłużaniu i odzyskiwaniu należności. Udzielają też darmowych konsultacji. Są bardzo skuteczni.

Halina789
Halina789

Mój znajomy od wielu lat prowadzi dobrze prosperujący zakład pogrzebowy, który może pochwalić się dużą renomą i zaufaniem w tej profesji. Ostatnio dowiedziałem się, że zaczęli produkować też trumny i mają zamówienia z całej Polski. Moim zdaniem bardzo dobrze pomyślany interes  a ich  działania można śledzić na ich stronie internetowej  http://www.drzewiarz.pl/

Halina789
Halina789

Jeżeli ktoś z was prowadzi własny hotel czy restaurację to warto nawiązać współpracę z jakąś firmą, która będzie od nas zabierała obrusy, pościele i tym podobna bieliznę.  Ja współpracowałam przez jakiś czas z pralnią z łodzi www.pralnia-elbo.pl. 

Katarzynaskr88
Katarzynaskr88

Podstawowa sprawa: zależy od branży. Inaczej radzimy sobie w branży gastronomicznej, a inaczej wykonując np. usługi IT. Oczywiście są pewne podobieństwa między branżami, grunt to jednak dostosować działania do profilu. Uważam, że dużą pomocą w zakresie zarządzania są odpowiednie systemy, mam tu na myśli odpowiednią infrastrukturę techniczną, wspomagającą raportowanie, ale również programy ułatwiające obsługę kadr. Zwłaszcza jeśli mówimy o większych działalnościach, niż 1-osobowe firmy. W tym zakresie polecam sprawdzić ofertę SID group

Viktoria
Viktoria

Własna firma to szerokie pojęcie. Aktualnie wiele osób działa w branżach internetowych, prowadzi własny e-sklep lub jest freelancerem. Inni z kolei otwierają nowe oddziały swojej firmy w kolejnych miastach. To właśnie dla tych osób ciekawe rozwiązanie stanowi wirtualne biuro, na którego adres można zarejestrować działalność. W razie potrzeby w wirtualnym biurze Clever Office możesz wynająć przestrzeń do coworkingu czy salę konferencyjną. Atutem wirtualnego biura jest również outsourcing usług biurowych. Dzięki temu zyskasz więcej czasu, by zająć się swoją firmą. Dodatkowo lokalizacja w centrum miasta oraz pewność, że adres nie ulegnie zmianie to tylko nieliczne z zalet. Minusem jest dostosowanie swojej pracy do godzin otwarcia biura. Jednak biorąc pod uwagę korzyści warto podjąć współpracę, więcej informacji znajdziesz na www.cleveroffice.pl

biznik4
biznik4

Czasem trzeba przenieść firmę.  Wiem, że firm przeprowadzkowych jest teraz bardzo dużo. Tutaj oksel.pl można znaleźć jedną, która zajmuje się także przewożeniem ciężkich maszyn np. od linii produkcyjnej. Warto skorzystać z takich usług jak trzeba przenieść halę w nowe miejsce. Nie potrwa to długo, bo panowie mają doświadczenie w takich usługach.

Gosia8
Gosia8

Nie każdy ma takie predyspozycje, ale tego na pewno można się nauczyć. To nic dziwnego, że na początku nie do końca wiesz, co masz robić. Później na pewno będzie lepiej. Jeżeli szukasz programu do zarządzania firmą, to zobacz tutaj. Wiem, że ludzie sobie to naprawdę bardzo chwalą. 

aurelianowak1
aurelianowak1

Czasem aby poradzić sobie z kryzysem w firmie, trzeba podjąć odpowiednie inwestycje. Jako, że w swojej posiadam używane samochody w ramach firmowej floty to postanowiłam zakupić do nich dodatek do benzyny taki jak https://www.ceramizer.pl/uszlachetniacz-do-paliwa-cp , który oczyszcza układy zasilania w pojazdach. Jest to krok zapobiegawczy, ale chciałabym siebie uchronić (i moją firmę) przed większymi stratami i kosztami w przyszłości.

marcinjawor
marcinjawor

Niejednokrotnie głowa na karku nie wystarczy aby osiągnąć sukces z własną firmą. Kiedy nie wszystko układa się po naszej myśli, trzeba rozważyć alternatywne źródła finansowania, np. pożyczki. Chociaż na pierwszy rzut oka może się to wydawać ryzykownym rozwiązaniem, na dzień dzisiejszy rynek oferuje sporo możliwości szybkich pożyczek, które łatwo spłacić.

Jarna
Jarna

Firm jest bardzo wiele, polecam na pewno zorientować się w temacie

Jakie konkretnie usługi świadczą
Jakie mają doświadczenie w świadczeniu usług z zakresu outsourcingu it https://proseedmag.pl/artykul-sponsorowany-2/outsourcing-it-bezpieczna-opieka-informatyczna-w-dobie-koronawirusa
jak również czy oferują usługi całą dobę (jest to pomocne w przypadku jeśli jakiś atak nastąpi w nocy).

W swojej firmie od dłuższego czasu korzystamy z takich usług i jest to na pewno o wiele tańsze niz zatrudnienie informatyka na etacie