Jump to content
truck
truck

Jak wypozycjonować stronę w wyszukiwarkach?

Recommended Posts

truck
truck

W jaki sposób można wypozycjonować stronę w wyszukiwarkach? Czy jest to skomplikowany proces? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i miał jakieś sukcesy z tego tytułu?

mzar
mzar

Tempo pozycjonowania strony zależy od wielu czynników. Można do nich zaliczyć takie jak konkurencyjność danej frazy. Znacznie trudniej bedzie wypozycjonować frazę typu wakacje nad morzem niż frazę wakacje nad morzem darłówek. Ten dodatkowy czynnik "darłówek", sprawia, że stronę znacznie szybciej i taniej można wypozycjonować. W pozycjonowaniu kluczową rolę odgrywają zarówno linki przychodzące oraz jakość, układ, szybkość strony. Dostępnych jest szereg specjalistycznych narzędzi SEO, przy pomocy których można dokonywać szczegółowej analizy.

Ddroz
Ddroz

Nie jest to takie proste zadanie jak mogłoby się wydawać, dlatego najlepiej skorzystać z firm profesjonalnie zajmujących się SEO i mieć to z głowy.

Viktoria
Viktoria

Pozycjonowanie strony nie jest łatwym zadaniem. Czasem działania prowadzone przez laika mogą przynieść odwrotne efekty. Dlatego lepiej skorzystać z usług agencji interaktywnej SOLV, dla której SEO to codzienność. 

kaliber44
kaliber44
Dnia 21.03.2019 o 10:29, truck napisał:

W jaki sposób można wypozycjonować stronę w wyszukiwarkach? Czy jest to skomplikowany proces? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i miał jakieś sukcesy z tego tytułu?

truck, stronę pozycjonujesz na konkretne frazy - tzw. słowa klucze. Należy zrobić odpowiedni research i zastanowić się co konkretnie chcecie wypromować, jakie usługi lub produkty. Nie zawsze rozsądne jest pozycjonowanie na popularne frazy. Generalnie temat rzeka.

Powiem Ci jak to u nas było z całokształtem. My zaczynaliśmy od stworzenia generalnego planu marketingowego i to pomogło nam sprecyzować cele i założenia. Taki plan zawiera nie tylko wypracowanie kampanii reklamowych i pozycjonowanie w google, ale również rozpoznanie potrzeb potencjalnych klientów, określenie celów sprzedażowych, tworzenie person, opracowanie planu treści jaki na Twojej stronie powinien się znaleźć. Korzystaliśmy z gotowego szablonu ze strony https://www.businessweb.pl/plan-marketingowy-b2b-pdf/ bardzo nam ułatwił pracę. Dla kogoś kto tworzy takie zestawienie pierwszy raz, będzie idealny.

elina
elina

Pozycjonowanie to nie jedyna dostępna opcja, jeżeli chodzi o promocję w sieci. Ciekawym rozwiązaniem może bowiem okazać się także  AdWords dają naprawdę fajne efekty. Więcej na ich temat możemy dowiedzieć się na https://www.kobosystem.pl/uslugi/kampanie-adwords/ . Przy czym warto tutaj podkreślić, że takie rozwiązanie jest nakierowane na konkretnych odbiorców, a jednocześnie daje bardzo wymierne efekty. 

Pozycjonusz
Pozycjonusz

Najlepiej zatrudnić firmę która się tym zajmuje. Wtedy będziemy mieć pewność, że będzie to zrobione skutecznie i profesjonalnie. Robiąc to samemu, może zająć to wiele czasu, dlatego lepiej zlecić to komuś kto dobrze się na tym zna.

https://www.pozycjonusz.pl/pozycjonowanie-stron-cennik/

Edited by Pozycjonusz

ogienek
ogienek

Bardzo wiele zależy od tego jaka to strona - czy to sklep internetowy z tysiącami produktów czy niewielka lokalna firma, gdyż zupełnie inny budżet przeznaczyć będzie można na działania związane z pozycjonowaniem. Dodatkowo z tego co czytałem na blogu https://www.ideoforce.pl/wiedza/kampania-dla-sklepu-internetowego-z-malym-budzetem,239.html nawet sklepy internetowe z niewielkim budżetem wspomóc mogą działania agencji, dzięki czemu efekty będą o wiele lepsze ;) Oczywiście działania wybierze agencja, gdyż warto by specjaliści zarządzali całą kampanią ;) Z pewnością nie zamkną się oni tylko na pozycjonowaniu, ale na pewno działać będą chcieli w mediach społecznościowych oraz zaproponują Ci płatną reklamę w Google. Dzięki temu nie wydasz całego budżetu na pozycjonowanie, a będziesz reklamował się w kilku miejscach. Jeśli z danego źródła nie uda się przyciągnąć klientów to z innego duża liczba osób odwiedzi Twoją stronę i być może skorzysta z oferty ;) Nie ma co zamykać się tylko i wyłącznie na jedną metodę, a wręcz przeciwnie - warto eksperymentować, gdyż obecnie niestandardowe działania się najlepiej opłacalne ;)

wlasciwa
wlasciwa

Skuteczne wypozycjonowanie stron nie jest wcale takie proste. Potrzeba dużo wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Od siebie mogę polecić poradnik SEO, z którego korzystam osobiście https://dailyweb.pl/poradnik-seo-dla-poczatkujacego/ i nie raz znalazłam w nim bardzo interesujące treści, które pomogły mi podczas pozycjonowania stron. Mam nadzieję, że i wam się przyda.

Marysia6
Marysia6

Bez odpowiedniej wiedzy może być ciężko to zrobić. Trzeba wiedzieć przede wszystkim, jak działają wyszukiwarki, a to wcale nie jest takie proste. Dobrą opcją może okazać się profesjonalna firma. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu to sprawdźcie szczegóły Pozycjonowanie zagranicą jest o wiele bardziej skomplikowane niż mogłoby Wam się wydawać.

pawelfirma
pawelfirma

Czasami warto zainwestować w kogoś kto się na tym zna. Ja sam bawiłem się w pozycjonowanie strony, bez efektów - straciłem tylko czas. Osobiście polecam firmę https://iconmedia.pl - pełne wsparcie, można bezpłatnie się z nimi skonsultować 

lidka432
lidka432

Dla osób które są zielone w temacie marketingu internetowego nie jest to łatwy proces, ja w sumie sporo rzeczy nauczyłam się sama z takich totalnych podstaw, ale i tak nasz sklep zostawiłam w rękach profesjonalistów - 1stplace.  Jak chcę wiedzieć po co i dlaczego dane działania wykonujemy dzwonie i pytam - na bieżąco mam objaśniane wszystkie działania :)

Lembicz.pl
Lembicz.pl

Jeżeli nie masz totalnie wiedzy dotyczącego pozycjonowania, to masz dwa rozwiązania: Podszkolić się (warto choćby dlatego, żeby sprawdzać czy firma SEO nie nawija makaronu na uszy) lub zlecić pozycjonowanie zewnętrznej firmie. Radzę uważać na przesadnie tanie oferty (pozycjonowanie można znaleźć nawet za darmo), które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo atrakcyjnie. Pisałem o tym w artykule Darmowe pozycjonowanie stron - okazja czy chwyt marketingowy.

Firm które realizują pozycjonowanie jest mnóstwo. Ostatnio widać, że powstało mnóstwo nowych agencji marketingowych, które same nawet nie potrafią swoich witryn wypromować, więc zalecam ostrożność w tym temacie i nie bycie przesadnie skąpym ?

kast
kast

My korzystamy z usług firmy, która pozycjonowanie robi za nas. 

Karolina647
Karolina647

Pozycjonowanie stron nie jest to łatwy proces- wiem ze swojego doświadczenia i licznych, nieudanych prób w tym zakresie. Zalecam skorzystać z usług profesjonalistów w tym zakresie, a ze swojej strony mogę polecić agencje interaktywną Invette. Swoją drogą mają świetnego bloga, z którego zaczerpnęłam ogrom rzetelnej i łatwo przyswajalnej dla laika wiedzy :D https://invette.pl/

Michal80
Michal80

Dzieki za wszystkie porady, też jestem zainteresowany tym tematem.

stasiu
stasiu

Moim zdaniem, pozycjonowanie, to bardzo dobry wybór w dzisiejszych czasach, a przy dużej konkurencji jest niezwykle ważne. Warto jednak wybrać firmę z polecenia, ponieważ jak w każdej dziedzinie są firmy, które mało robią, ale pieniądze biorą i to spore. Ja ze swojej strony mogę Wam polecić http://semseomarketing.pl/, z którą współpracuję już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oferują kompleksowy marketing internetowy, pozycjonowanie stron, a także obsługę social mediów. Tak więc  wszystko czego potrzebujemy mamy w jednym miejscu :)

Wizerunkuj
Wizerunkuj

warto postawić na video w YouTube - bardzo podbija pozycję w Google. Czasem wpisując jakąś frazę oprócz wyników w wyszukiwarce pojawiają się proponowane filmy i w niektórych branżach nie jest trudno być na pierwszym miejscu w tym rankingu. Realizuję filmy na YouTube i social media i widzę jak video zwiększa zaangażowanie użytkowników na stronach www oraz wpływa na konwersję sprzedaży. Jeśli prowadzisz firmę koniecznie postaw na rozwój swojego kanału YouTube - nagrywaj samodzielnie albo zatrudnij specjalistę. 

Mateusz Paszek
www.wizerunkuj.pl - Filmy dla Twojej Firmy
kontakt@wizerunkuj.pl
535 515 533