Skocz do zawartości
Magdaa
Magdaa

Ile kosztuje sklep internetowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Magdaa
Magdaa

Ile kosztuje stworzenie sklepu internetowego i jego promocja? Czy można kupić sklep internetowy gotowy do sprzedaży? Znalazłam ofertę i wstępnie uzyskałam dobre warunki współpracy. Nie wiem tylko, czy ta hurtownia w Wólce Kosowskiej umożliwia pobieranie produktów.  Bez tego szybkie zatowarowanie nie będzie pewnie możliwe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Sebastian L.
Sebastian L.

Witam Pani @Magdaa,

Polecam do stworzenia sklepy internetowego (tak zwanego e-commerce) uzyc strony Shopify poniewaz bardzo pomaga z calym procesem. Jako hurtownia polecam cos z Alibaby (jesli Angielski jest problemem, prosze prywatnie napisac).

Shopify to okolo 30 dolarow/miesac (okolo 120 PLN)

Domena okolo 10 funtow (okolo 45 PLN) na rok

Sam ze tak powiem "design" moze troche kosztowac, ale nie jestem pewny ile dokladnie ale zgaduje ze maks for 2,000 PLN (pewnie w granicach 400-1200 PLN)

Programowanie strony internetowej (chyba ze chce Pani zeby Pani strona byla tylko sklepem, bez zadnego bloga, lub informacji lub forum itp itd) moze kosztowac do 5,000 PLN (chetnie zrobie za mniejsza cene jesli Pani podejmnie decyzje o prowadzeniu sklepu). 

Hosting na strone (tylko jesli Pani chce bloka, forum itp itd, nie do Shopify) to okolo 10 dolarow na rok, czyli okolo 40 PLN.

Marketing wystarczy od 5 PLN na dzien na Facebooku, lepiej zrobic dobry biznes plan zeby lepiej to zorganizowac (tez moge pomoc!). 

Jesli trzeba inwestorow prosze rowniez o prywatna wiadomosc.

Juz jak Pani bedzie prowadzila, niech Pani nie zapomnie o podadkach itp itd, duzo ludzi mysli ze nie trzeba na cos takiego placic, ale sa w bledzie. 

 

Jesli chodzi o WolkaShop.com to proponuje napisac do hurtownii, ale ogolem ich strona nie jest za dobrze zaprogramowana.

 

Pozdrawiam,

Sebastian Lipiński,

Founder of GainPositivity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Magdaa
Magdaa

Panie Sebastianie dziękuję za odpowiedź. Orientuje się Pan jak wyglądają kwestie prawne (regulaminy itd.) i ile to mniej więcej kosztuje?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
Użytkownik

@Magdaa Na allegro znajdziesz gotowe regulaminy do zakupu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Magdaa
Magdaa
23 godziny temu, BOSS napisał:

@Magdaa Na allegro znajdziesz gotowe regulaminy do zakupu. :P

Pewnie tak, tylko co jeśli zmieni się prawo, a ja to prześpię żyjąc w świadomości, że mam super regulamin? To może źle chyba skończyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Sebastian L.
Sebastian L.
7 hours ago, Magdaa said:

Pewnie tak, tylko co jeśli zmieni się prawo, a ja to prześpię żyjąc w świadomości, że mam super regulamin? To może źle chyba skończyć?

Witam, 

Szczerze mowiac, nie mam pojecia, jeszcze nie prowadzilem drop-shoppingu/e-commerce (chociaz jest w planie). 

Moze niech Pani zobaczy na stronach typu Fiverr, tam sa od 5 funtow, jak ktos Pani zrobi po Angielsku, to wystarczy tlumacz (moze byc przysiegly ale bedzie drozszy) niech Pani szuka "Terms and Conditions" albo "Terms of Service". 
Z prawami no nie wiem, ja bym mial wywalone.

 

Pozdrawiam,

Sebastian Lipiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
dariuszk
dariuszk

Koszt stworzenia profesjonalnego sklepu na zasadzie dropshippingu to cena od 2500 złotych i wyżej, ale to wszystko zależy od indywidualnego podejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
dkrawiec
dkrawiec

Taki sklepik jak ten https://artbo.pl/  można mieć za 2000 zł. Jak coś to proszę o kontakt na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Marek
Marek

a może wykorzystać istniejący serwis gdzie zagląda wielu kupujących czy planujących zakup, serwis z regulaminami zakupów, uaktualnianymi na bieżąco. Mam na mysli sklep na Ebay, szczegolnie Ebay.com. Kilka wersji sklepu do wyboru. ozliwosc umieszczania wlasnej tresci, kodow. Reklama, pozycjonowanie zapewnione. Koszt niewielki, mniej klopotow - moze przynajmniej na poczatek aby zobaczyc jak sie bedzie sprzedawac. Wiele wielkich sklepow oprocz swojego portalu, dziala na Ebay 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
karolmien
karolmien

Jak dla mnie to sklep internetowy to ciekawy pomysł, ale ludzie sami o sklepie się nie dowiedzą. Sklep musi być promowany w internecie, bo bez promocji nie ma klientów, a jak nie ma klientów to nie ma zarobku i tyle. Najlepiej promować swój sklep blogiem branżowym i dobrze pisanymi artykułami.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
koogucik
koogucik

Jeżeli masz pomysł i chcesz otworzyć sklep internetowy to trzeba na pewno dogłębnie to przemyśleć i rozplanować. Sklep powinien być zrealizowany estetycznie, bez błędów, które mogą zniechęcać klientów. Ważne są też zdjęcia produktowe. W zależności od specyfiki produktu możesz zdecydować się na tradycyjne zdjęcia produktowe lub zdjęcia 360 stopni (np. takie: zdjęcia produktowe 360 stopni). Wiele też zależy od budżetu, który chcesz przeznaczyć na dopracowanie wyglądu strony. Na pewno nie możesz zapomnieć o wersji mobilnej sklepu, bo w tych czasach mnóstwo osób robi zakupy korzystając ze smartfonów. Tak jak wspomniał Nowicjusz trzeba skupić się również na promocji. Możesz sam zainteresować się seo lub promocją w social media, ale bywa że bez pomocy specjalistów niektórych rzeczy się nie przeskoczy, bo najczęściej nie da się wszystkiego samodzielnie ogarnąć. Początki bywają trudne i wymagają nakładów finansowych. Poprzez nadmierną oszczędność można wiele stracić, ale tak samo poprzez nieprzemyślane wydatki. Zbuduj kompletny biznesplan. Oceń koszty, poziom konkurencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
jolanta952
jolanta952

Jeśli wszystkim zajmiesz się samodzielnie, niewiele. Nie bez znaczenia jest wybór skryptu, na którym sklep zostanie wzniesiony. Jeśli miałabym polecić Ci którykolwiek z nich z pewnością byłby nim Magento. Na http://marketingportal.pl/2017/04/03/jakie-trzeba-spelniac-wymagania-aby-sprawnie-dzialac-na-magento/ możesz przeczytać, jakie wymagania należy spełnić, aby móc sprawnie działać na tym skrypcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Tatiana
Tatiana

Wiesz, aby zająć się tym samodzielnie potrzeba i czasu i wiedzy technicznej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
ArFeN
ArFeN

Najprostszy sklep to koszt rzędu 1800 zł brutto u mnie

Taki, żeby był z bajerami i żeby na prawdę przyciągał klienta to koszt rzędu 5000-8000 zł brutto

Najlepiej zacząć przygodę od tańszego za 1800 zł, a potem wraz z nauką i wiedzą co się sprzedaje i jak dobrze, warto rozwijać sklep i przebudować na coś poważniejszego

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
praktyczny
praktyczny

Jeśli się zdecydujesz na założenie sklepu internetowego, to od razu zainteresuj się tym serwisem https://push-ad.com/pl/

Tu generuje się obroty, zwiększa sprzedaż. Wiele sklepów intrnetowych z tego korzysta i ich sprzedaż wzrosła kilkakrotnie. Warto sprawdzić jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Mark19
Mark19

Poszukaj stron, które oferują takie sklepy. Zazwyczaj cena oscyluje w kwocie 2000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
lemonka
lemonka

Możesz też zastanowić się nad outourcingiem całości marketingu, czyli firma, która ma utworzyć sklep internetowy zajmie się także jego promocją. Bez tego ciężko będzie skutecznie sprzedawać, nawet jeśli Twój produkt jest niszowy. Znam firmę http://www.vsweb.pl, która zrobi Ci to w ramach abonamentu, więc poniekąd "ratalnie", a będziesz miał kontrolę nad całością procesu zarówno dot. funkcjonalności, estetyki jak i promocji. 

Edytowane przez lemonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
mzar
mzar

Ceny są dosyć mocno zróżnicowane. Prosty sklep internetowy można postawić za stosunkowo nieduże pieniądze. Można się oprzeć na jakimś rozwiązaniu typu open sourcen np Presta Shop czy Magento.

Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem: https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-dedykowane/

Oni robią tam dedykowane oprogramowanie. Można wysłać prośbę o wycenę.

Edytowane przez mzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
SebaKowal
SebaKowal

Ja kupiłem gotowy sklep (szablon) za 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
DarekPiw
DarekPiw

Sklep na wordpressie można kupić nawet za 2000zł, ale to raczej będzie podstawowy produkt. Do tego co roku opłata za domenę i hosting - jakieś 200zł. No, ale postawienie samego sklepu to nie wszystko. Trzeba jeszcze go pozycjonować najlepiej na różne rynki - tutaj polecam: pozycjonowanie stron w niemczech. Do tego jeszcze reklama internetowa. Na Facebooku, czy też w Google. No i regularne prowadzenie kont na social media. Więc koszty, które ponosisz to nie tylko wykupienie szablonu sklepu, ale i również prowadzenie tego wszystkiego jak należy. Więc koszty są spore, no bo jak tu wycenić czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Viktoria
Viktoria

Cena sklepu internetowego zależy od funkcjonalności, ilości produktów, wersji językowych i wielu innych czynników. W tym celu zawsze warto skorzystać z oferty agencji interaktywnej, która przygotuje wycenę i projekt zgodnie z wymogami i upodobaniami klienta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
truck
truck

Ceny mogą być bardzo rożne bo płaci się zarówno za

stworzenie sklepu online

obsługę sklepu

usługi rachunkowe

Tak naprawdę wszystko zależy od rodzaju sklepu jak również i od rodzaju reklamy. Sugeruję zerknąć sobie tutaj

https://www.mobica.pl/obsluga-informatyczna-firm-korzystaj-z-pomocy-ekspertow-bez-przeplacania/

Na stronie jest opisane w jaki sposób znaleźć obsługę informatyczną do firmy. Oraz jak się takie usługi powinno wyceniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Halina789
Halina789

Moja znajoma prowadzi sklep internetowy z fikuśną bielizną i powiem wam, że bardzo dobrze im to idzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
biznik4
biznik4

 

Każda firma potrzebuje najnowszych rozwiązań, by się rozwijała i także oprogramowanie do zarządzania sklepem internetowym jest konieczne. Tutaj http://www.igroup.pl/5-korzysci-wynikajacych-z-przeniesienia-sie-na-magento-2/ można poczytać o zaletach Magento 2. Pozwala ono na zarządzanie wyglądem swojego sklepu, też w oprogramowaniu zadbano o to, by jak najłatwiej dało się poruszać po sklepie co jest wygodne dla klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Iza1985Iza
Iza1985Iza

Moim zdaniem trzeba postarać się o dobrego dostawcę jeżeli chcemy prowadzić taki sklep internetowy.  Moja siostra prowadzi sklepik internetowy z bielizna i ostatnio zmieniała dostawcę bielizny na ta hurtownie   https://www.anstel.pl/ z Częstochowy. Faktycznie bielizna jest lepszej jakości i hurtownik oferuję więcej wzorów i kolorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...