Jump to content
BsMarket.pl
BsMarket.pl

Ile zapłaciliście za sklep prestashop?

Recommended Posts

BsMarket.pl
BsMarket.pl

Poszukuję agencji, która wykona mi sklep na prestashop i ceny jakie otrzymuję  są od 300zł - 30 000zł. Rozumiem, jeden zrobi więcej drugi mniej na starcie. Na razie tylko robię rozeznanie w cenie.

Ile wy zapłaciliście? Znalazłem jedynie takie wytłumaczenie Cena Prestashop  Ile kosztuje prestashop? z którego wynika, że im mniej doświadczony developer to cena niższa. Nie chcę dać się nabrać.

alberdim
alberdim

Ale czy to musi być Prestashop? Zobacz, że stawiając własny sklep internetowy na Prestashop z definicji musisz liczyć się z dość dużymi wydatkami bo za każdy dodatkowy moduł będziesz musiał płacić – niezależnie do tego czy jest to udostępnienie usługi paczkomaty czy integracja na przykład z ceneo. Nawet jeśli już zapłacisz za daną integrację to i tak z czasem będziesz musiał płacić jeszcze raz bo będzie zmiana w kodzie usługodawcy i… wtyczka przestanie działać. Nie lepiej skierować się w model SaaS? Nie musisz dbać o serwer, aktualizacje, nowe wymagania prawne jak na przykład anonimizacja klienta. Zobacz nawet na taką rzecz jak skórka sklepu. Aby samodzielnie nie grzebać w kodzie musisz wydać minimum 400 zł a możesz przecież wybrać gotowy sklep za 30 zł miesięcznie. Zobacz nawet na takie rozwiązanie jak shopelo.pl Za te 400 zł za skórkę masz prawie rok działania gotowego sklepu. Paczkomaty w Presta? 1400 zł za sam moduł gdzie w usługach SaaS nie płacisz, obsługa zamówień, integracja z DPD czy DHL czy nawet lokalnym kurierem miejskim – to wszystko w Presta do kupienia od 500 zł w wzwyż… Jasne… jak masz 5000 zamówień dziennie to masz i wysokie obroty (jak i w miarę przyzwoity zysk) i wówczas stać się na Presta – ale przy mniejszych rozwiązaniach SaaS jest lepszym rozwiązaniem.

BsMarket.pl
BsMarket.pl

Bzdury. Moduł paczkomatów ~100zł . Sam wybieram czego potrzebuję i mam dostęp do pełnego kodu. Żaden moduł w preście do obsługi kurierów nie kosztuje 500zł - DPD (darmowy od handlowca) DHL 150zł. W Saasie zaczynają się schodzy jak mamy zamknięty kod i musimy zlecać firmie modyfikacje. Tutaj jest to świetnie opisane Gdzie otworzyć sklep? Saas, open source czy dedyk.

alberdim
alberdim

Bzdury? A wiesz ile kosztuje w DPD ten `darmowy moduł'? Już mówię - musisz najpierw podpisać umowę na minimum 500 zł obrotu z firmą kurierską. Co to oznacza? Ze jak nie zamówisz przesyłek na minimum 500 zł to i tak płacisz 500 zł - umowa na 12 miesięcy. A przecież możesz korzystać z umowy z brokerem kurierskim który wcale nie wymaga od Ciebie minimalnych obrotów. Masz dostęp do kodu. Świetnie. Ale moim zadaniem nie jest `pisanie kodu` lecz prowadzenie sklepu, obsługa klienta. Mam jeszcze robić kurs programowania za 20 000 zł aby móc coś zmienić w kodzie który dostałem/kupiłem? Druga rzecz to dziury w presta. Nagle dostaje maila, że wystąpiła dziura o statusie krytyczna która wymaga natychmiastowej instalacji bo jakiś chińczyk z internetu może pobrać wszystkie dane osobowe moich klientów. Nie zdążyłem i ktoś pobrał te dane. Wiesz jaki mam obowiązek zgodny z RODO? Powiesz - trzeba mieć firmę która będzie dbała o takie rzeczy - ale firma będzie pracowała za darmo? Ile weźmie firma za aktualizację? 10 zł? 15 zł?

Idźmy dalej. Idziesz po taniości (masz do tego prawo) i wybierasz mniejszego developera który instaluje Tobie presta. Po roku coś trzeba zrobić a developer nie odbiera komórki, nie odpisuje na maila. I co wówczas? Kurs za 20 000 zł i zamiast prowadzić sklep stajesz się programistą/developerem? Alternatywa? Wybierasz sprawdzoną firmę ale nie płacicsz jej 10 zł. Nawet przed chwilą wszedłem na stronę z modułami do presta. od 39 zł do 149 zł za PODSTAWOWE moduły a aby uruchomić sklep naliczyłem 11 modułów które trzeba kupić i to na szybko.

BsMarket.pl
BsMarket.pl

Boże co ty za bzdury piszesz... rozumiem "krypto" reklama swojego Saasa, ale nie potrafisz w PR i reklamę to oddaj to w ręce komuś kto się zna. To czy masz Saasa czy nie to musisz dostać dostęp do ich API. Dają każdemu.. jeszcze tydzień temu to sprawdzałem. Umową podpisujesz z opiekunem DPD i z nim ustalasz stawkę, co ma do rzeczy moduł i przewidywany volumen paczek? Chodzi o coś innego, jeśli opiekunowi powiemy, że robimy 500 paczek miesięcznie, to dostaniemy cenę niższą za paczkę niż ten co robi 200 paczek, jeśli nie wywiążemy się z tego doliczą nam dodatkowy koszt, tylko co ma wspólnego nasza dyskusja z polityką firmy DPD? :D

Na stronie DPD pod tym linkiem masz to opisane i dają każdemu. kłamstwo 1 obalone.
Broker? Najwięksi mają integrację z prestą jak np. furgonetka, również za darmo.

Właściciel sklepu na preście nie pisze sam kodu dzień i noc, jeśli są zmiany potrzebne i związane z rozbudową sklepu to szuka zleceniodawcy Oferta A 500zł Oferta B 1000zł Oferta C... itd.
Może wybrać, w Saasie niestety płaska stawka i to zazwyczaj koło 200-300zł/h, nie wspominając już że w markecie prestashop addons można kupić wiele dodatków za jednorazową kwotę ~200zł. Przykład klienta, doił go Saas aż miło, przenosiny na prestę i mówi, że za dodanie programu partnerskiego chcieli od niego 6000zł... na preście koszt ~70$.

Dziura w preście i chińczyk pobrał dane :D A do Twojego Saasa nie włamią się? Jak ktoś uparty będzie to wszędzie się w łamie, nawet do największego (lub jednego z największych) sklepów z elektroniką morele.net włamali się. Bzdura obalona

obalmy kolejne kłamstwo,
i wybierasz mniejszego developera który instaluje Tobie presta. Po roku coś trzeba zrobić a developer nie odbiera komórki,

Może się zdarzyć, wtedy szuka innego developera. A co jeśli klient będzie Ci płacił za Twojego Saasa do którego nie ma dostępu (kodu), zbuduje bazę klientów, naniesie poprawki. Zamówi indywidualne szablony za tysiące złotych a Twoja firma splajtuje? Straci wszystko bo ten sklep nigdy nie był tak naprawdę jego, on tylko w abonamencie wypożycza od Ciebie sklep za opłatę miesięczną. Przestanie płacić i wszystko również straci. Wygoda open source to w każdej chwili mogę zgrać cały sklep nawet na pendrive i schować do szafki. W saasie tego nie zrobimy.

Tobie również będą płacić za dodatkowe modyfikacje, których w standarcie nie ma. Nie są to kwoty na pewno 70-200zł.

11 modułów żeby uruchomić podstawowy sklep? :D Ciekawe co tam naliczyłeś :D Efekt spadających płatków na ekranie policzyłeś? :D:D

Dziwne bo 60% moich klientów bierze podstawowy standard:
Integracja allegro (jednorazowo ~450zł netto)
Integracja Google merchant/FB ads) jednorazowo 100zł

Zależy od budżetu i potrzeb klienta.

Taka jeszcze  ciekawostka o Saasach, niektóre każą sobie płacić za certyfikat SSL miesięcznie, lub jego zakup niemałą kasę.