Skocz do zawartości
Martynika

Systemy ERP i CRM

Polecane posty

Martynika

Czy wdrożyliście w swoich firmach systemy ERP do optymalizacji procesów produkcyjno-logistycznych, lub CRM do zwiększania efektywności działań handlowo-marketingowych? Czy są one trudne w obsłudze i czy faktycznie przynoszą efekty? Warto o tym myśleć? Jak długo trwało wdrożenie ich? Ile trwa przyswojenie ich funkcjonowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Michał_CR

Też mnie interesuje ten temat, może ktoś się znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
comoveocrm
Napisano (edytowany)

Witam serdecznie,

Odpowiadając na Państw zapytanie - system CRM ma przede wszystkim w sposób kompleksowy objąć procesy wewnętrzne w firmie od strony obsługi klienta, sprzedaży i działań marketingowych. Można taki system rozbudować o moduły odpowiadające za magazyn, organizację czasu pracy pracowników czy przygotowanie grafiku realizacji usług np. w przychodni medycznej.

Przed wdrożeniem - lub decyzją o wyborze systemu CRM należy:
1) znać swojego klienta - mieć rozeznanie o rynku itd, by lepiej dopasować ofertę do jego aktualnych potrzeb i planu co do przyszłości
2) zaplanować drogę do pozyskania nowych klientów lub zainteresować istniejących nowym produktem
3) zmierzyć i zaplanować budżet
4) zoptymalizować czas sprzedaży naszego produktu i efektywnie zarządzać potencjalnym "wygranym" klientem - by obsługa była jak najszybsza oraz zasoby na to poświęcone wykorzystane optymalnie.
5) mieć na uwadze "opiekę" pozyskanego klienta, by polecił nas kolejnym.

Do tego potrzebujemy intuicyjnego, prostego w obsłudze narzędzia, które szybko zaakceptują nasi pracownicy i nie będą sabotować inwestycji.


Kluczem jednak do wyboru systemu, który spełni Wasze oczekiwania jest rozmowa z kilkoma dostawcami CRM i sprawdzenie, na ile są w stanie zrozumieć potrzeby związane z procesami w Twojej firmie. Możliwości technologicznych jest wiele, można spełnić najbardziej wysublimowane procesy, ale CRM to przede wszystkim filozofia działania i odzwierciedlenie procesów.

Jeśli w Twojej firmie zależy na usprawnieniu swojej pracy, szybkim reagowaniu na zapytania klienta, sprawnym przygotowaniu ofert, faktur i innych ważnych dokumentów - co ważne online przy pomocy naprawdę prostego narzędzia - jestem w stanie pomóc, proponując naszą platformę biznesową Comoveo CRM. Jest to prosty CRM, a jego funkcjonalność potwierdza działanie na wszystkich urządzeniach mobilnych, dane przechowywane są w tzw "chmurze"

Zakup nawet najlepszego programu komputerowego, działającego na niezawodnej platformie sieciowo/sprzętowej może okazać się zupełnie zbędnym wydatkiem jeśli sama organizacja odrzuci pracę z CRM. Upraszczając: ludzie są najistotniejszym i najwrażliwszym elementem systemu.

Przy wyborze rozwiązania istotne zatem jest tylko to, co nam jest lub będzie potrzebne i proponuję na siłę nie płacić za dodatkowe funkcjonalności.


Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka@comoveo.com

www.comoveo.com

Edytowano przez comoveocrm

Udostępnij ten post


Link to postu
Ann64

Aby nie rozpoczynać nowego wątku, podpinam się tu :) Szukam godnego polecenia programu do zarządzania firma (crm, magazyn, sprzedaż, obieg dokumentów). Z programu korzystać będzie około 5-6 osób. Nie wchodzą w grę rozwiązania webowe (już nie jedno testowaliśmy), program na Windows 10, najlepiej z miesięcznym abonamentem w rozsądnej cenie. Możecie coś polecić??😏

Udostępnij ten post


Link to postu
MarekTD

Ja testuję tego CMR-a  o którym napisali ten elaborat  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Magdaa

Na rynku jest sporo rozwiązań, które ułatwiają realizację jakichś obowiązków. Z ciekawszych sugeruję przetestować Grafik Optymalny - https://www.grafikoptymalny.pl/, bo ten system fajnie rozwiązuje problem tworzenia grafików i obiegu ewidencji. Sporym ułatwieniem jest możliwość powiadamiania osób zainteresowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
fiona45

A czy słyszeliście o innowacyjnych metodach badań, produkcji dzięki nowoczesnej technologi dzięki robotyce. Nie długo będą za nas roboty,niektóre wykonywać czynności sterując komputerowo. Zerknij na temat tutaj; https://cshark.com/ , myślę, że taki temat dla niektórych może się przydać, bo niektóre rzeczy są nie możliwe w życiu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
patka

Z systemów ERP i CRM-ów korzystają raczej większe firmy? Nie spotkałam się z ofertą atrakcyjną cenowo i potrzebną w sektorze MŚP. Wprawdzie są oferty typu https://cenova.pl/ ,ale ten przekaz ofertowy kierowany jest raczej do większych firm i instytucji. Na co powinien zwrócić uwagę ten mniejszy i jak o takie firmy dbają przedstawiciele wdrożeniowców? Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie?

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×