Jump to content
Martynika
Martynika

Systemy ERP i CRM

Recommended Posts

Martynika
Martynika

Czy wdrożyliście w swoich firmach systemy ERP do optymalizacji procesów produkcyjno-logistycznych, lub CRM do zwiększania efektywności działań handlowo-marketingowych? Czy są one trudne w obsłudze i czy faktycznie przynoszą efekty? Warto o tym myśleć? Jak długo trwało wdrożenie ich? Ile trwa przyswojenie ich funkcjonowania?

Michał_CR
Michał_CR

Też mnie interesuje ten temat, może ktoś się znajdzie

comoveocrm
comoveocrm

Witam serdecznie,

Odpowiadając na Państw zapytanie - system CRM ma przede wszystkim w sposób kompleksowy objąć procesy wewnętrzne w firmie od strony obsługi klienta, sprzedaży i działań marketingowych. Można taki system rozbudować o moduły odpowiadające za magazyn, organizację czasu pracy pracowników czy przygotowanie grafiku realizacji usług np. w przychodni medycznej.

Przed wdrożeniem - lub decyzją o wyborze systemu CRM należy:
1) znać swojego klienta - mieć rozeznanie o rynku itd, by lepiej dopasować ofertę do jego aktualnych potrzeb i planu co do przyszłości
2) zaplanować drogę do pozyskania nowych klientów lub zainteresować istniejących nowym produktem
3) zmierzyć i zaplanować budżet
4) zoptymalizować czas sprzedaży naszego produktu i efektywnie zarządzać potencjalnym "wygranym" klientem - by obsługa była jak najszybsza oraz zasoby na to poświęcone wykorzystane optymalnie.
5) mieć na uwadze "opiekę" pozyskanego klienta, by polecił nas kolejnym.

Do tego potrzebujemy intuicyjnego, prostego w obsłudze narzędzia, które szybko zaakceptują nasi pracownicy i nie będą sabotować inwestycji.

Kluczem jednak do wyboru systemu, który spełni Wasze oczekiwania jest rozmowa z kilkoma dostawcami CRM i sprawdzenie, na ile są w stanie zrozumieć potrzeby związane z procesami w Twojej firmie. Możliwości technologicznych jest wiele, można spełnić najbardziej wysublimowane procesy, ale CRM to przede wszystkim filozofia działania i odzwierciedlenie procesów.

Jeśli w Twojej firmie zależy na usprawnieniu swojej pracy, szybkim reagowaniu na zapytania klienta, sprawnym przygotowaniu ofert, faktur i innych ważnych dokumentów - co ważne online przy pomocy naprawdę prostego narzędzia - jestem w stanie pomóc, proponując naszą platformę biznesową Comoveo CRM. Jest to prosty CRM, a jego funkcjonalność potwierdza działanie na wszystkich urządzeniach mobilnych, dane przechowywane są w tzw "chmurze"

Zakup nawet najlepszego programu komputerowego, działającego na niezawodnej platformie sieciowo/sprzętowej może okazać się zupełnie zbędnym wydatkiem jeśli sama organizacja odrzuci pracę z CRM. Upraszczając: ludzie są najistotniejszym i najwrażliwszym elementem systemu.

Przy wyborze rozwiązania istotne zatem jest tylko to, co nam jest lub będzie potrzebne i proponuję na siłę nie płacić za dodatkowe funkcjonalności.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka@comoveo.com

www.comoveo.com

Edited by comoveocrm

Ann64
Ann64

Aby nie rozpoczynać nowego wątku, podpinam się tu :) Szukam godnego polecenia programu do zarządzania firma (crm, magazyn, sprzedaż, obieg dokumentów). Z programu korzystać będzie około 5-6 osób. Nie wchodzą w grę rozwiązania webowe (już nie jedno testowaliśmy), program na Windows 10, najlepiej z miesięcznym abonamentem w rozsądnej cenie. Możecie coś polecić??😏

MarekTD
MarekTD

Ja testuję tego CMR-a  o którym napisali ten elaborat  :D

Magdaa
Magdaa

Na rynku jest sporo rozwiązań, które ułatwiają realizację jakichś obowiązków. Z ciekawszych sugeruję przetestować Grafik Optymalny - https://www.grafikoptymalny.pl/, bo ten system fajnie rozwiązuje problem tworzenia grafików i obiegu ewidencji. Sporym ułatwieniem jest możliwość powiadamiania osób zainteresowanych.

fiona45
fiona45

A czy słyszeliście o innowacyjnych metodach badań, produkcji dzięki nowoczesnej technologi dzięki robotyce. Nie długo będą za nas roboty,niektóre wykonywać czynności sterując komputerowo. Zerknij na temat tutaj; https://cshark.com/ , myślę, że taki temat dla niektórych może się przydać, bo niektóre rzeczy są nie możliwe w życiu. 

patka
patka

Z systemów ERP i CRM-ów korzystają raczej większe firmy? Nie spotkałam się z ofertą atrakcyjną cenowo i potrzebną w sektorze MŚP. Wprawdzie są oferty typu https://cenova.pl/ ,ale ten przekaz ofertowy kierowany jest raczej do większych firm i instytucji. Na co powinien zwrócić uwagę ten mniejszy i jak o takie firmy dbają przedstawiciele wdrożeniowców? Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie?

DarekPiw
DarekPiw

Złożony proces. To stwierdzam teraz i tutaj. Wiem też, że oni się tym zajmują ax-dynamics.com/pl/home i z tego co mi wiadomo to robią to naprawdę bardzo dobrze. Najlepiej, to tam się odezwać i pogadać. Dowiedzieć się co i jak. I jakie ceny mają. Bo teraz to mi się o ERP i CRM szczegółowo nie chce pisać. Już po 22 lekko, a ja mam cały dzień za sobą więc i przydałoby się nieco pospać ;)

wlasciwa
wlasciwa

Proszę, powiedzcie mi co sądzicie o ofercie firmy Baseline https://www.baseline.pl/crm/? Zawiera wiele ciekawych narzędzi, jak chociażby wbudowany generator ofert i zamówień, własne szablony wydruków pdf, centralny kalendarz z funkcją udostępniania. Narzędzie to jest też w pełni mobilne i może być odtwarzane na wielu różnych urządzeniach. Mnie przekonuje, ale chciałabym też poznać waszą opinię na ten temat.

antbar
antbar

Jeśli chodzi zarówno o ERP jak i CRM to wiele firm odnotowuje duże profity związane z wdrożeniem tych systemów w firmie. Jest to na pewno skomplikowany i czasochłonny proces ale za to jak opłacalny. Jeśli uważasz, że nie podołasz wprowadzeniu tego systemu samodzielnie zawsze możesz skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która się tym zajmuje. Możesz tutaj check jeśli chcesz, oferują świetne wsparcie dla biznesu. Sam korzystałem z ich usług przy wdrożeniu SAP ERP W mojej firmie w zeszłym roku, generalnie polecam ;)

mineralna
mineralna

Praca z systemem CRM wygląda zdecydowanie łatwiej - po prostu wszystko znajduje się w jednym miejscu. Znane są plany i obowiązki, zarządzanie i przepływ dokumentów przebiega swobodniej i szybciej. Poza tym, zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami trzeba odpowiednio zarządzać również aktami osobowymi pracowników, więc to rozwiązanie: https://www.baseline.pl/e-teczka/ sprawdzi się doskonale. W nowoczesnej firmie to niezwykle istotne!

DarekPiw
DarekPiw

No tak wszystko się zgadza odnośnie tego co tu napisaliście odnośnie CRMów, jak i systemów ERP. Kwestia dotyczy jedynie tego, który jest najlepszy. Eh. Teraz to dorzucić mogę, że i na tej www jest coś ciekawego i wartego uwagi. No i nie wiem, czy to najlepsze z możliwych rozwiązań, czy też nie. Ale chyba warto. Co o tym myślicie?

Frankie33
Frankie33

Nie każda firma potrzebuje od razu ERP. Mniejsze firmy mogą wybrać dedykowane pod dana funkcję oprogramowanie lub wykupić tylko dany moduł erp. Taki sytem crm online np. https://bs4.pl/  możesz czakiem łatwo wdrożyć u siebie, bo nie są to trudne i obsłudze narzędzia.

wlasciwa
wlasciwa

Według mnie też bardzo dobrym rozwiązaniem jest dodanie do zarządzanie swoją firmą systemu crm takiego jak oferuje https://craftware.pl/co-jest-crm-czy-warto-z-niego-korzystac/  . Jak się zdecydujesz to zobaczysz, jak to wszystko usprawnia działanie Twojej firmy i nie będziesz żałował , że zainwestowałes w coś takiego. Ja osobiście nie wyobrażam sobie już pracy bez takich innowacyjnych rozwiązań.

Edited by wlasciwa

tomek96
tomek96

CRM to temat rzeka. Warto wybrać taki system, który ma sporo integracji, przyjazny i szybki support, a także takie zaplecze, które pozwoli dodawać własne pomysły do softu. Ze swojej strony polecam firmao.pl/freetrial, można wypróbować go przez 14 dni bez ponoszenia opłat, więc wydaje się być to spoko opcją.

Mariusz1986
Mariusz1986

U nas w firmie(produkcja elementów precyzyjnych) od chwili, w której wdrożyliśmy nowy system crm i erp praca jest o niebo łatwiejsza. Mniej błędów w oznaczeniach zamówień i łatwiejsze prowadzenie obsługi klienta to główne plusy jakie z tego wynikły. Aplikację oraz nasze strony internetowe zleciliśmy agencji interaktywnej Primeo i spisali się na medal.

Wracając do samego wdrożenia to warto to zrobić i uważam, że bez takiego systemu zostalibyśmy jedną epokę za konkurencją pod kątem zarządzania....

wirn
wirn

Mamy CRM, wdrożenie się poszło całkiem szybko