Skocz do zawartości
Elżbieta

Media społecznościowe

Polecane posty

Elżbieta

Co sądzicie o roli mediów społecznościowych w reklamie firmy? Czy sprawdzą się dla każdej firmy?  Wykorzystujecie je? Które z nich preferujecie? A może macie wątpliwości, czy jest to przydatne, albo nie wiecie, jak się za to zabrać? Podzielcie się swoimi wątpliwościami i doświadczeniami. 

Kabanos

Ja zatrudniam osobę do prowadzenia fanpaga. Dodaje na nim 2 posty min dziennie. I najważniejsze, to od razu reaguje na komentarze. Niezadowolony klient pierwsze co robi, to pisze na fanpagu. I dobrze, bo można wyjaśniać nieporozumienie. Brak reakcji, mógłby źle wpłynąć na wizerunek firmy. Klienci często tam pytają o nowości, czy inne rzeczy. Odkąd mamy profil na Facebooku, sprzedaż firmy wzrosła. 

Ddroz

Fanpage daje naprawdę dużo, jeśli jest odpowiednio prowadzony, posty dodawane na bieżąco, to może być niezłą formą reklamy.

Michał Jezierski

Social media mogą być ciekawą formą reklamy, jednak muszą być ściśle dobrane do firmy. Nie dla każdej działalności FB będzie optymalny. Ponadto nie ma sensu działać na zasadzie "konkurencja to robimy, to i ja będę", bo w naszym przypadku takie działanie może się zupełnie nie sprawdzić. 

Dla firm zajmujących się doradztwem, dobrym rozwiązaniem może być np. Goldenline lub LinkedIn. Z kolei dla działalności kulinarnych dobrze postawić jest na Instagrama. 

AsiaPL

To zależy od rodzaju biznesu. Jeśli jest np. związany z jakąś typowo "kobiecą" branżą, nie można zapominać również o Pintereście. A tak a propos, czy Google + jest jeszcze warte zachodu? Czy powoli się zawija?

Eurolimousines Henry

Ja coś próbuje bo trochę wolnego czasu mam między klientami ale nie bardzo mi to idzie. Chce się skupić teraz na klientach z Polski,delegacje do parlamentu w Brukseli,duże firmy międzynarodowe które wysyłają tu pracowników na szkolenia itp. Doradzicie coś? 

Nie wiem np. gdzie pracownik takiej firmy szuka informacji o organizacji delegacji w innym kraju,jak do niego dotrzeć itd. Twitter i Instagram coś tam mi pomaga ale nie oszukujmy się,jak ktoś jedzie do Belgii w delegacje nie będzie szukał info na tych portalach. 

Ciężka to sprawa w moim przypadku.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wskazówki :)

Michał Jezierski
Dnia 3.09.2018 o 13:16, AsiaPL napisał:

To zależy od rodzaju biznesu. Jeśli jest np. związany z jakąś typowo "kobiecą" branżą, nie można zapominać również o Pintereście. A tak a propos, czy Google + jest jeszcze warte zachodu? Czy powoli się zawija?

Google + się zwija, więc moim zdaniem nie warto w niego inwestować.

Pinterest jak najbardziej do wykorzystania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się