Skocz do zawartości
Martynika

Jak zacząć grać na giełdzie?

Polecane posty

Martynika

Miałam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej o inwestowaniu na giełdzie, a tym czasem ty pustki. Mam trochę oszczędności i chciałbym zainwestować. Ale nie mam pojęcia o giełdzie. Ktoś może wyjaśnić osobie całkowicie zielonej, od czego zacząć? I gdzie się zwrócić? Oczywiście wiem, że to niesie z sobą ryzyko. Jednak chciałbym postawić swoje pierwsze kroki. 

MaxLew

Witam,jeżeli ktoś z państwa byłby zainteresowany współpracą,proszę o kontakt
twk5817@gmail.com

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobne tematy

• zainwestuję 200 tysięcy lub więcej..

Zainwestuję do 200 000 zł szukam kogoś o podobnych parametrach finansowych do wspólnego przedsięwzięcia tylko realne oferty bez forex'ów i innych cudów zapraszam

w Zainwestuję

• Trochę filozoficznie o pieniądzach i biznesie

Witajcie,   biznes i pieniądze to temat, który od dawna mnie fascynuje. Pochodzę z dość biednej rodziny. Moi rodzice przez większość życia zarabiali coś między minimalną a średnią krajową, bliżej minimalnej. Pamiętam jak dziś, kiedy mama opowiadała mi o jakimś znajomym, który zarabia 4.000 zł miesięcznie i wydawało się zarówno jej, jak i mnie, że to bogacz.   Jestem pierwszą osobą w mojej rodzinie, która zarabia sensowne pieniądze. Pracuję zdalnie jako programista i wyciągam po przeliczeniu z obcej waluty około 30.000 zł netto miesięcznie nie przepracowując się zbytnio. Z jednej strony ta stawka już mi spowszedniała, ale z drugiej moje korzenie nie dają o sobie łatwo zapomnieć i często porównuję się do ludzi zarabiających po 2.000 zł.   Fascynuje mnie zmiana sposobu myślenia i to, jak lęk wpływa na umiejętność zarabiania pieniędzy. Ilekroć jestem wśród ludzi zarabiających niewiele, pieniądze wydają mi się czymś nieosiągalnym. Lęk blokuje danie sobie przyzwolenia na posiadanie.   Jestem od jakiegoś czasu w małym impasie, gdzie nie potrafię wyobrazić sobie, że jestem wart więcej. Z podziwem słucham ludzi, którzy mówią z lekkością o setkach tysięcy złotych. Jest w tym coś pięknego. Możecie mnie wyśmiać lub zwyzywać, ale jest też druga strona medalu, której być może nie powinienem przedstawiać na takim forum. Otóż jakaś część mnie poddaje w wątpliwość sens prowadzenia biznesu. Bardzo często zastanawiam się czy takiego świata chcę. Duże pieniądze robią często ludzie, którzy tworzą i zaspokajają sztuczne potrzeby. Innymi słowy, jest w tym wszystkim coś chomiczego - poświęcanie życia dla robienia kasy na zasadzie bezsensownego wyciągania jej ludziom z kieszeni i kupowanie bzdur od innych, podobnych nam, którzy takie sztuczne potrzeby wytworzyli u nas. Czy zdarza Wam się czasem patrzeć na to w taki sposób?   Jestem rozdarty między pragnieniem poznawania świata również od strony bogactwa, bo daje to dostęp do pięknych chwil i przedmiotów. Z drugiej strony jest w tym coś płytkiego, brzydkiego, niepotrzebnego, odwracającego uwagę od ważniejszych spraw. Postanowiłem jednak, że będę dalej eksplorował ten świat i poszerzał sobie świadomość w kierunku, gdzie te 30.000 zł to niewiele i gdzie jest dużo przestrzeni na znacznie większe pieniądze.

w Ogólnie o biznesie

• Oszczędności

Wszędzie szukam informacji - ktoś zna operatora OTVARTA? Piszą, że stałe IP idealne dla początkującej firmy, dlatego szukam rekomendacji.

w Ogólnie o biznesie

• Chciałbym spełnić marzenia kilku osób...

Witajcie. Potrzebuje sposobu bądź dodatkowej pracy, dzięki której będzie możliwa realizacja marzeń kilku kobiet, które nie do końca wierzą że im się to uda. Niestety, w moim przypadku praca na pełen odpada, gdyż jestem uczniem (klasa maturalna), a po zdanej maturze zamierzam iść na studia dzienne (kierunek Informatyka).     Jakby ktoś mi zarzucił, że nic nie robię to będzie w błędzie - pracuje jako copywriter, jednakże ciężko jest oszczędzić tyle, aby móc spełnić marzenia jednej osoby (raz mi się to udało).   Będę wdzięczny za udzieloną mi pomoc.

w Praca